Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

W ten weekend Garden City Grooves poszerza swoją ofertę artystyczną

Miasto ogród

Charakteryzuje się: Balkan Bump, Slynk, The New Groovement, Monkeydragon i nie tylko

Gdzie: Sala Balowa Polskiego Orła Białego (90 Dock Street)

Kiedy: Od czwartku 23 lutego do soboty 25 lutego

bilety: Ticketweb.ca

Garden City Grooves zawsze będzie kojarzyć się z muzyką zakorzenioną w rytmie. Ten fundament muzyki soul i funk zawsze będzie częścią jej DNA, według producenta Dane’a Robertsa, nawet jeśli kilkudniowa impreza posunie się w szerszym kierunku dla przyszłych wydawnictw.

„Mieliśmy dobry wpływ w zeszłym roku, który był zróżnicowany pod względem rodzaju działalności, którą zaprogramowaliśmy” – powiedział Roberts. „Podążałem za ogólnym duchem Garden City Grooves, ale dodałem więcej elektroniki”.

Ograniczenia pojemności dla wydarzeń na żywo zostały zniesione w samą porę na edycję 2022, która była jednym z pierwszych festiwali w Victorii, który powrócił po dwóch latach nieprzewidywalności. Przerwa dała Robertsowi szansę na przemyślenie i zmianę narzędzi, a w drodze do dziewiątej edycji dokonał tylko drobnych poprawek technicznych, a nie poważnych.

Nathan Ambrose i Reuven Sussman byli współzałożycielami wydarzenia w 2013 roku, motywowani muzyką Daptone Records, indie funkowej i soulowej wytwórni z Brooklynu w Nowym Jorku, która powstała pod koniec 2000 roku.

Najważniejszymi punktami byli Sharon Jones and the Dab Kings i Charles Bradley, którzy byli technicznie nietknięci przez większą część 10 lat. Ale kiedy Jones (który zmarł w 2016 roku) i Bradley (który zmarł w 2017 roku) zmarli w odstępie niespełna roku, gatunek neo-soul zdawał się tracić na popularności. W rezultacie Garden City Grooves zostało przerwane w 2017 roku.

Roberts i Victoria BC Ska Society zostali zatrudnieni jako producenci w 2018 roku, mając doświadczenie w promowaniu koncertów soulowych w Victorii. „Daptone Records było inspiracją, kiedy w całej Ameryce Północnej panowało ogromne zainteresowanie tego typu muzyką” – powiedział Roberts, założyciel Victoria Ska & Reggae Festvial.

READ  Czytaj codziennie THR 4th Day Digital Festival - The Hollywood Reporter

Ale potem zmarła Sharon Jones i Charles Bradley. Muzyka soulowa jest zawsze doceniana i przetrwa próbę czasu, ale po prostu nie ma już zbyt wiele scen”.

Garden City Grooves stosowało podobną formułę soul-funk w 2018 i 2019 roku, przed zamknięciem w 2020 roku z powodu nadejścia COVID-19. Festiwal był cyfrowy dopiero w 2021 roku, więc Roberts czekał do 2022 roku, aby rozpocząć swoją artystyczną ekspansję, co doprowadziło do powstania dzieł o bardziej elektronicznym charakterze, z których część miała globalny wpływ muzyczny.

Pomysł polegał na dotarciu do większej liczby osób „przez nieco większą przestrzeń” – powiedział Roberts i podejście zadziałało. Wiele koncertów zostało wyprzedanych.

Artyści z Kanady i USA pojawią się podczas trzech dni programowania w tym tygodniu, w tym Balkan Bump, Slynk, The New Groovement, Johnnie 5 Brass Band, Kia Kadiri i Monkeydragon, nowy projekt Adhama Shaikha i Buckmana Coe. Wydarzenia odpowiednie dla wszystkich grup wiekowych i rodzin będą odbywać się w White Eagle Polish Hall, klejnocie James Bay zbudowanym w 1954 roku, do którego Roberts często wraca dla swoich roztańczonych kibiców.

Chociaż część muzyki Garden City Grooves zmieniła się z biegiem czasu, jej misja, jeśli chodzi o ton i klimat festiwalu, nie uległa zmianie. „To piękna sala balowa z miejscami do siedzenia, ale daje ludziom dużo miejsca do tańca” — powiedział Roberts.

„To naprawdę zaproszenie dla ludzi, którzy nie chcą iść do baru. Pamiętam, jak produkowałem tam program w Cobo City [in 2017] A na korytarzu byli ludzie po dziewięćdziesiątce. Ale wiem, że jeśli włożysz ten akt do baru, ci sami ludzie nie przyjdą. Jest wielu ludzi, którzy wolą oglądać rzeczy na korytarzu. To naprawdę usuwa barierę dla ludzi, którzy chcą być w innej przestrzeni. Uważamy, że jest to ważne i chcemy dać rodzinom i młodym ludziom szansę na uczestnictwo”.

READ  Czy Elle Fanning spotyka się z kimś?

[email protected]