Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polski LOT w czołówce najbardziej niezawodnych linii lotniczych w Europie

WARSZAWA, 22 lutego (UNI) Polski LOT należy do najbardziej niezawodnych linii lotniczych w Europie. Potwierdza to ocena punktualności 2022 globalnego dostawcy danych o lotach Cirium. Według rankingu polski przewoźnik plasuje się w pierwszej dziesiątce w Europie.

W 2022 roku Polskie Linie Lotnicze LOT zrealizowały ponad 85 000 lotów. Spośród nich 75,08 procent było na czas. Tym samym polski LOT zajmuje 10. miejsce wśród europejskich linii lotniczych, tracąc zaledwie 0,08 punktu procentowego do Finnair (9. miejsce; ponad 45 tys. lotów). Pierwszą trójkę uzupełniły Iberia, Air Europa i Iberia Express.

wyjaśnia Amit Ray, dyrektor DACH/Włochy/Indie oraz szef globalnej sprzedaży korporacyjnej i strategicznej w Polskich Liniach Lotniczych LOT. „Rok 2022 był rokiem wyzwań dla wielu europejskich linii lotniczych. Bardzo się cieszymy, że znaleźliśmy się w pierwszej dziesiątce najbardziej punktualnych linii lotniczych w Europie, zwłaszcza że techniczne przyczyny opóźnień zdarzały się u nas bardzo rzadko”.

W rzeczywistości niezawodność techniczna polskich linii LOT-u sięgnęła w ubiegłym roku 98,6 proc. Tylko 1,4 procent lotów linii lotniczej zostało zakłóconych z powodu problemów technicznych.

Polskie Linie Lotnicze LOT wnoszą swoją niezawodność także do Indii. Star Alliance oferuje obecnie w sumie siedem lotów tygodniowo z Indii do Warszawy, globalnego hubu LOT-u w Polsce, z szybkim i bezproblemowym połączeniem do wielu miejsc w Europie i Ameryce Północnej. Na trasach do iz Indii Polskie Linie Lotnicze LOT obsługują nowe Boeingi 787 Dreamliner w trzech klasach z indyjskim jedzeniem i indyjską rozrywką serwowaną na pokładzie.

Polskie Linie Lotnicze LOT to nowoczesna linia lotnicza łącząca Europę Środkowo-Wschodnią z resztą świata. W ofercie LOT-u znajdują się m.in. bezpośrednie rejsy dalekiego zasięgu do portów lotniczych w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Chinach, Japonii, Korei Południowej, Indiach i Sri Lance. Polska linia lotnicza stale zwiększa liczbę połączeń do tych destynacji, umacniając tym samym swoją pozycję w Europie Środkowo-Wschodniej. Loty długodystansowe obsługuje Boeingiem 787 Dreamliner, jednym z najnowocześniejszych samolotów szerokokadłubowych na świecie. Polskie linie lotnicze są na niebie od 1929 roku, są 12 najstarszymi liniami lotniczymi na świecie i jedną z najbardziej rozpoznawalnych na świecie polskich marek.

READ  Rozpoczyna się polski proces w Chinach sprawa szpiegowska związana z Huawei, Telecom News, ET Telecom

UNI RKM