Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Eksperci ostrzegają przed „żywotnymi” efektami żelowego lakieru do paznokci

(Getty Images/iStockphoto)

Dermatolodzy ostrzegają, że popularne żelowe lakiery do paznokci powodują, że coraz więcej osób „odmienia życie” alergia Może to uniemożliwić im wykonanie niektórych operacji.

Eksperci twierdzą, że chemikalia w żelowych lakierach do paznokci, które składają się z metakrylanów, mogą przenikać do skóry i powodować reakcję alergiczną.

Objawy takiej reakcji obejmują: paznokcie Rozluźnienie łożyska paznokcia i skóry wokół paznokci, co prowadzi do ciężkich wysypek.

Pokazany w BBC Radio 4 Dzisiaj W programie piątkowego poranka (14 kwietnia) dr Deirdre Buckley, konsultant dermatolog z Bath, powiedziała:[Symptoms] Może wahać się od obluzowania do łuszczenia się paznokci i może obejmować ciężką wysypkę na twarzy, szyi i górnej części klatki piersiowej.

Ludzie mogą mieć trudności z oddychaniem lub astma może się pogorszyć. Co gorsza, mogą stać się wrażliwi na akrylany zawarte w innych substancjach, co może mieć wpływ na stomatologię, cukrzycę lub operację ortopedyczną, co jest uczuleniem na całe życie”.

Metakrylan jest często stosowany jako cement kostny do implantów kolanowych i biodrowych, a także w stomatologii i protezach zębowych.

Brytyjskie Stowarzyszenie Dermatologów (BAD) powtórzyło dziś swoje ostrzeżenie o reakcjach alergicznych związanych ze sztucznymi paznokciami po wielu głośnych raportach. Po raz pierwszy wydała ostrzeżenie dotyczące tych produktów w 2018 r., po doniesieniach o gwałtownym wzroście przypadków alergicznych reakcji skórnych związanych z (met)akrylanem. Chemikalia w tych produktach.

BAD obawia się teraz, że zamknięcie salonów paznokci podczas pandemii może skłonić więcej osób do przejścia na zestawy do pielęgnacji domowej. Dr Buckley, który jest z BAD, powiedział: „Możliwe, że blokady podczas pandemii przyczyniły się do wzrostu liczby osób używających sztucznych narzędzi do paznokci w domu”. BAD powiedział, że te artykuły gospodarstwa domowego mogą być jeszcze bardziej niebezpieczne ze względu na brak doświadczenia opinii publicznej z tymi produktami.

READ  PETE TITTL: Smak Gwatemali w Don Choco House | jedzenie
Osoba wykazuje reakcję alergiczną na palcach po użyciu domowego zestawu do lakierowania paznokci (Reddit/SnowPatrol161)

Osoba wykazuje reakcję alergiczną na palcach po użyciu domowego zestawu do lakierowania paznokci (Reddit/SnowPatrol161)

Dr Buckley wyjaśnił, w jaki sposób wrażliwość na metakrylan paznokci może mieć potencjalne implikacje medyczne i dentystyczne, ponieważ ten sam lub podobny metakrylan jest używany w białych wypełnieniach dentystycznych, powłokach szkliwa dentystycznego, cementach kostnych, czujnikach glukozy-glukozy i pompach insulinowych. „Może to mieć poważne konsekwencje dla opieki medycznej w przyszłości” – powiedziała, ale niewielu zdaje sobie sprawę z potencjalnego ryzyka.

Złe pierwsze W 2018 roku wydałem ostrzeżenie dotyczące żelowych lakierów do paznokci Mówili, że powodują „epidemię” alergii kontaktowej.

Obawy opierały się na badaniu, w którym stwierdzono, że 2,4 procent badanych osób było uczulonych na co najmniej jeden rodzaj metakrylanu. Dodała, że ​​alergia „znacząco” dotknęła kobiety.

Paznokcie żelowe pochodzące z metakrylanu są nakładane na naturalne paznokcie danej osoby i muszą być „utwardzone” pod lampą UV. Tymczasem paznokcie akrylowe to pasta, którą nakłada się na naturalne paznokcie i pozostawia do utwardzenia pod wpływem powietrza.

    (Getty Images)

(Getty Images)

Lakier hybrydowy to wstępnie zmieszany produkt będący mieszanką żelu i lakieru do paznokci, który należy utwardzić pod lampą UV.

BAD wyraził obawy dotyczące wszystkich trzech metod i ostrzegł, że uczulenie występuje, gdy nietraktowany produkt wejdzie w kontakt z jakąkolwiek częścią skóry. Może wystąpić zarówno w środowisku zawodowym, jak i domowym.

Kosmetolodzy są również narażeni na ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych, ponieważ rękawice ochronne mogą nie zapewniać wystarczającej ochrony, a metakrylan może przenikać przez rękawiczki.

Dr Buckley powiedział, że ludzie powinni być świadomi ryzyka związanego ze sztucznymi produktami do paznokci. Poradziła stylistkom paznokci, które są szczególnie narażone, aby podczas aplikacji produktów zakładały rękawiczki nitrylowe i zmieniały je co pół godziny techniką bezdotykową.

Namawiała użytkowników domowych do czytania instrukcji, do utwardzania zawsze używaj zalecanej lampy UV, a nie używania tej samej lampy z innymi oddzielnie kupowanymi lakierami. „Bardzo ważne jest, aby unikać kontaktu produktu do paznokci ze skórą podczas leczenia” – dodała.

READ  Drake nosi żółty lakier do paznokci podczas transmisji na żywo, reagują fani

Pierwotnie opublikowane