Szkocja 2-1 Irlandia: Ryan Christie posyła drużynę Steve’a Clarke’a na szczyt grupy Ligi Narodów |  wiadomości piłkarskie

Szkocja 2-1 Irlandia: Ryan Christie posyła drużynę Steve’a Clarke’a na szczyt grupy Ligi Narodów | wiadomości piłkarskie

Spóźniony rzut karny Ryana Christiego umieścił Szkocję na czele grupy w Lidze Narodów, która odpadła, by pokonać Irlandię 2:1 na Hampden Park.

Główka Jacka Hendry’ego w płynnej akcji Christie (49), aby wyrównać Szkocję po pierwszym golu Johna Egana po rzucie rożnym (18), zanim Christie przypieczętował zwycięstwo rzutem karnym po piłce ręcznej Alana Browna (82).

Trzecie zwycięstwo Szkocji z rzędu zapewnia im tylko jeden punkt we wtorkowym barażu w grupie B1 z Ukrainą w Polsce, aby zapewnić sobie awans do Ligi Narodów i kwalifikację do barażu Euro 2024.

Mimo to może im zabraknąć obrońców na ten mecz po tym, jak zobaczyli Kierana Tierneya i Aarona Hickeya zmuszeni do opuszczenia boiska z powodu kontuzji w Hampden w sobotni wieczór, pod nieobecność Andy’ego Robertsona i Nathana Pattersona.

Republika Irlandii traci dwa punkty do końca, wiedząc, że jeden punkt przeciwko Armenii we wtorek na stadionie Aviva zapewni jej utrzymanie się na drugim poziomie Ligi Narodów.

Jak Szkocja wróciła na szczyt?

Hampden było pełne, ale optymizm Armii Tartan wyczerpał się w pierwszej połowie.

W 11. minucie słabego startu irlandzki napastnik Troy Parrott skierował piłkę do siatki mimo desperackiej próby bramkarza Craiga Gordona i szkockiej obrony, ale flaga spalonego została podniesiona późno.

Jednak irlandzcy fani mieli się czego cieszyć, gdy Szkocji nie udało się odpowiednio wybić z narożnika Jamesa McCleana, rzuciło Egana i oddało niski strzał w Gordona z ośmiu jardów.

Wiadomości zespołu

• Steve Clark ograniczył zmiany w Szkocji do minimum po wygranym 3:0 meczu z Ukrainą w środę, w którym kontuzjowany prawy obrońca Nathan Patterson zastąpił Aarona Hickeya.
  • Napastnik Che Adams spadł na ławkę rezerwowych za Lyndona Dykesa, który przyszedł w środku tygodnia, aby strzelić kluczową bramkę.
  • 20-letni bramkarz Southampton Gavin Pazono powrócił do drużyny Irlandii wraz z kapitanem Eganem, obrońcą Mattem Doherty i napastnikiem Michaelem Obafemi.
READ  Usługi | Wiadomości, sport, praca

Szkocji trudno było jechać.

Kapitan John McGinn, który zdobył swoje 50. trofeum, oddał dwa celne strzały, ale w obu przypadkach nie udało mu się prawidłowo trafić i piłka przeszła dobrze.

Pięć minut po przerwie Szkocja była zdenerwowana, gdy lewy obrońca Kieran Tierney doznał kontuzji – wyglądało to na uderzenie głową po starciu z Parrottem przy rzucie rożnym – i został zastąpiony przez Grega Taylora.

Armia Tartan doszła do początku drugiej połowy, której chcieli, kiedy z łatwością minęli Christy Doherty z lewej strony i przeszli na głowę Hendry’ego z 10 jardów.

obrazek:
Jack Hendry związał Szkocję głową

Nastrój na boisku się zmienił, ale ze Szkocją tak mocno naciskaną, aby dostać się do przodu, prawie zostali złapani.

Obafemi rzucił się na przerwę ze skraju irlandzkiego pola karnego i zagrał w Parrotta, który miał tylko Gordona, aby go wyprzedzić, ale bramkarz Hearts zablokował mu nogę i zablokował rzut rożny, co nic nie dało.

Anthony Ralston i Ryan Fraser byli następni po kontuzji Hickeya, a Stuart Armstrong z Obafemi ustąpił miejsca Chiedozie Ogbene, którego piłka trafiła prosto w niego przez Gordona, bramkarz cieszył się, że ląduje w jego ramionach.

Z drugiej strony Pazonno wbił potężny ster Frasera nad poprzeczkę i wykonał rzut rożny, który jednak obronił Irlandia.

Trener Irlandii Stephen Kenny dokonał trzech zmian w 75. minucie, kiedy Doherty, Parrot i Jason Mullombi ustąpili miejsca Seamusowi Colemana, Callumowi Robinsonowi i Alanowi Brownowi.

Potem przyszedł dramatyczny rzut karny.

Sędzia Sandro Sharer wskazał na to miejsce, gdy główka Scotta McTominay z rzutu rożnego McGinna trafiła w ramię Browna.

Po sprawdzeniu VAR, kara została zatrzymana, a Kristi Pazono posłał niewłaściwą stronę z rzutu karnego, a fani lokalnej drużyny wiwatowali na turnie, chociaż było to napięte i nerwowe zakończenie, gdy McTominay wybrał kartkę w bójce, która uniemożliwiła mu grę. wydostać się. Wtorkowy mecz z Ukrainą.

READ  Polski regulator nadawczy zgadza się na udzielenie licencji amerykańskiej stacji nadawczej

Christie: Musieliśmy załatwić sprawę po „rozczarowanym lecie”

Christie, zwycięzca meczu w Szkocji, powiedział Premier Sports:

„Tak, to wielka wygrana. Weszliśmy do gry desperacko próbując wygrać z wielu powodów.

„Chcieliśmy wyjść z tego obozu z trzema zwycięstwami, oczywiście zaczęliśmy środową noc od jednego. Myślę, że największym czynnikiem było to, co wydarzyło się latem w Dublinie, czuliśmy, że pozwoliliśmy sobie i fanom tam na dole i chcieliśmy poprawić i na szczęście tak zrobiliśmy.

„To było rozczarowujące lato, wszyscy o tym wiedzieliśmy i czuliśmy to, kiedy uszło nam to na sucho, ale dlatego chcieliśmy odwrócić to do góry nogami w tym obozie i spróbować uzyskać pozytywne wyniki. Dwóch z dwóch, nie możemy poproś o więcej i jedziemy ponownie we wtorek.

„Na szczęście trener trzymał mnie w rzutach karnych w ostatnich kilku meczach i wydawało się, że ich nie dostaliśmy. Czekałem, aż bramkarz prawie zejdzie z drogi. „

Egan „Rozczarowany”: Mieliśmy szanse na wygraną

Obrońca Irlandii Egan powiedział Premier Sports:

„Jesteśmy bardzo rozczarowani. Myślę, że byliśmy świetni w pierwszej połowie, wyszliśmy na szczyt i nie przetrwaliśmy burzy na początku.

Strzelili gola w drugiej połowie, ale myślałem, że zareagowaliśmy dobrze, nie widzieliśmy rzutu karnego, ale ciężko go przyjąć.

„Mieliśmy swoje szanse. Uważamy, że to mecz, który mogliśmy wygrać i jest to rozczarowujące, że nic z tego nie uzyskaliśmy.

„Myślę, że wyszliśmy w pierwszej połowie z dobrymi strzałami, dwa z przodu powodowały rzeź na szczycie i stwarzaliśmy szanse. Objęliśmy prowadzenie i na szczęście dla mnie strzeliłem gola i ustawiłem się w świetnej pozycji.

– Ale musimy być w stanie dobrze rozpocząć drugą połowę i nie rezygnować z taniego gola, który pozwoli im wrócić do gry.

Co dalej?

Szkocja Twarz Ukraina Mecz wyjazdowy zostanie rozegrany we wtorek w Krakowie w związku z trwającą rosyjską inwazją na Ukrainę. Start odbył się o godzinie 19.45 na 15-tysięcznym stadionie im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, ostatnim meczu szkockiej Ligi Narodów w grupie B4.

READ  Hiszpania i Polska wygrywają swoje drugie z rzędu mecze Pucharu ATP

The Republika Irlandii Ostatni mecz Ligi Narodów odbędzie się we wtorek również o 19.45 Armenia Na stadionie Aviva w Dublinie.