Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Hiszpania i Polska wygrywają swoje drugie z rzędu mecze Pucharu ATP

Hiszpania i Polska utrzymały swój najlepszy wynik w Pucharze ATP, wygrywając 3-0 w swoich meczach w poniedziałek, drugie z rzędu zwycięstwo w turnieju drużynowym.

Robert Bautista Agut zdecydował się na mecz z Hiszpanią, pokonując Norwega Caspera Ruuda 6-4, 7-6 (4) po tym, jak Pablo Carreno Busta pokonał Viktora Durasovicia 6-3, 6-3.

Bautista Agut poprawił się do 9-2 w grze pojedynczej w turnieju drużynowym.

„Casper gra niesamowitą grę w tenisa, w zeszłym roku spisał się wspaniale, dziś ja spisałem się bardzo dobrze” – powiedział Bautista Agut w wywiadzie na boisku.

„Wróciłem bardzo dobrze, popełniłem bardzo niewiele niewymuszonych błędów i grałem naprawdę ciężko”. Kamil Majsherzak dał Polsce wcześnie przewagę nad Gruzją, wygrywając 6:1, 6:1 nad Aleksandarem Bakshi, zanim Hubert Hurkacz zapewnił sobie przewagę 6-7 (5), 6-3, 6:1 nad Aleksandrem Mitrivelim.

– On (Mitreveli) grał naprawdę dobrze w pierwszym secie i sprawy nie szły po mojej myśli. Z każdym setem poprawiałem się i jestem zadowolony ze zwycięstwa – powiedział Hurkacz.

Hiszpania i Polska później wygrały mecze deblowe, uzyskując wynik 3-0.

Polska może zarezerwować sobie miejsce w półfinale, jeśli w środę pokona Argentynę w kolejnym meczu grupowym.
Majchrzak potrzebował tylko 53 minut na pokonanie Bakshiego.

– Próbowałem się przenieść (Bakshi) i myślę, że to był klucz do meczu – powiedział Majsherzak, trenowany przez byłego numer siedem na świecie Joachima Nyströma.

„To daje mi tyle pewności siebie i tyle spokoju w moim tenisie, że czuję, że się poprawiam” – powiedział Majscherzak o Nystromie na stronie internetowej ATP Tour.

„Pracujemy nad (opracowywaniem kompleksowej gry), ale w sposób, który nie przerywa mojej podstawowej gry. Przejdziemy od treningu do meczów, ale to wymaga czasu. ” Grecja gra z Argentyną, a Serbia z Chile w nocnych meczach w poniedziałek.

Czterech zwycięzców 16-drużynowego turnieju awansuje do półfinału w piątek i sobotę, a zwycięzcy spotkają się w finale w niedzielę.

READ  Polska obchodzi 225. urodziny | Wiadomości, sport, praca