Tech

Społeczności Reddit „zasłabły” w proteście przeciwko dezinformacji o COVID | reddit

Reddit był zszokowany tym, że internetowe forum dyskusyjne nie zajęło się błędnymi informacjami związanymi z Covid i szczepionkami.

ponad 135 Społeczności Reddita, lub subreddits, „zaciemniają się”, uniemożliwiając osobom niebędącym członkami czytanie lub dołączanie do strony, w proteście przeciwko odmowie witryny ograniczenia dyskusji rozpowszechniających mylące teorie na temat pandemii. Protest obejmuje wiele największych podfor serwisu, w tym p / futurologia I r / tifo, z których każdy ma ponad 10 milionów subskrybentów.

W poście na forum r/Futurology stwierdzono, że „ludzie umierają z powodu dezinformacji” związanych z koronawirusem. „Nauka przyszłości została prywatna, aby zaprotestować przeciwko bezczynności Reddit w sprawie dezinformacji na temat Covid-19” – czytamy w komunikacie. “Zbrojna dezinformacja jest głównym problemem kształtującym naszą przyszłość. Reddit nie będzie egzekwować swoich zasad dotyczących dezinformacji, wiadomości i spamu”.

Broniąc podejścia witryny, dyrektor generalny Reddit Steve Hoffman powiedział: napisał w poście W zeszłym tygodniu ta strona była miejscem „otwartej i prawdziwej dyskusji”. Powiedział: „Niezgoda jest częścią Reddit i podstawą demokracji. Reddit jest miejscem otwartej i prawdziwej dyskusji i debaty. Obejmuje to rozmowy, które kwestionują lub nie zgadzają się z powszechnym konsensusem”.

ten p / PokemonGo Subreddit, który reprezentuje graczy w grze rzeczywistości rozszerzonej, ogłosił, że stanie się ciemny i pozostanie prywatny, dopóki Reddit nie usunie stron rozpowszechniających dezinformacje o Covid. “Zostaliśmy prywatni, aby zaprotestować przeciwko bezczynności Reddit w sprawie Covid. Jak wiedzą nasi użytkownicy, Covid ma bezpośredni wpływ na tę grę, ponieważ Go gra się na zewnątrz w prawdziwym życiu z innymi.”

W liście dodano, że ugrupowanie popiera protesty przeciwko niemu Pokemon GoDeweloper ogłosił niedawno swoje plany na Odwrotne środki bezpieczeństwa Wdrożony na początku epidemii w zeszłym roku.

Jedna ze społeczności Reddit cytowana przez protestujące grupy, r / Brak nowych normalnych, została „poddana kwarantannie” przez witrynę, co oznacza, że ​​Reddit oznaczył swoją zawartość jako potencjalnie „obraźliwą lub wyjątkowo irytującą” i uniemożliwia jej wyświetlanie na normalnej stronie głównej.

READ  Titanfall 2 doczekał się fali nowych graczy

Forum r/NoNewNormal, które ma 124 000 subskrybentów i zawiera posty ostrzegające przed przyjmowaniem szczepionek przeciw Covid, określa się jako „zróżnicowana międzynarodowa koalicja, której wspólnym celem jest przywrócenie naszych starych sposobów życia, zanim świat wpadnie w szpony strachu i histerii”. . Jeden z postów we wtorek stwierdzał: „Bycie anty-[vaccine] Mandat nie jest antynauką, jest za wolnością, za wyborem”.

Opublikowane w tym roku badania brytyjskiego i amerykańskiego Centre to Combat Digital Hate wykazały, że zdecydowana większość antyszczepionkowych dezinformacji i teorii spiskowych przeciwko Covid-19 Pochodzi od 12 osób – W tym potomek rodziny Kennedych Robert F. Kennedy Jr. – z łączną liczbą 59 milionów osób na wielu platformach społecznościowych.

Rada Doradcza ds. Praw Człowieka przeanalizowała 812 000 postów i tweetów na Facebooku i stwierdziła, że ​​prawie dwie trzecie z nich pochodziło z tak zwanej dezinformacji. Facebook powiedział, że podjął już działania przeciwko niektórym grupom wymienionym w raporcie, podczas gdy Kennedy powiedział, że nigdy nie zamieścił niedokładnego oświadczenia na swoim koncie na Instagramie.

About the author

Ward Parkinson

„Nieuleczalny entuzjasta muzyki. Piwo. Totalny odkrywca. Wichrzyciel. Oddany fanatyk sieci”.

Add Comment

Click here to post a comment