Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Społeczności Reddit „zasłabły” w proteście przeciwko dezinformacji o COVID | reddit

Reddit był zszokowany tym, że internetowe forum dyskusyjne nie zajęło się błędnymi informacjami związanymi z Covid i szczepionkami.

ponad 135 Społeczności Reddita, lub subreddits, „zaciemniają się”, uniemożliwiając osobom niebędącym członkami czytanie lub dołączanie do strony, w proteście przeciwko odmowie witryny ograniczenia dyskusji rozpowszechniających mylące teorie na temat pandemii. Protest obejmuje wiele największych podfor serwisu, w tym p / futurologia I r / tifo, z których każdy ma ponad 10 milionów subskrybentów.

W poście na forum r/Futurology stwierdzono, że „ludzie umierają z powodu dezinformacji” związanych z koronawirusem. „Nauka przyszłości została prywatna, aby zaprotestować przeciwko bezczynności Reddit w sprawie dezinformacji na temat Covid-19” – czytamy w komunikacie. „Zbrojna dezinformacja jest głównym problemem kształtującym naszą przyszłość. Reddit nie będzie egzekwować swoich zasad dotyczących dezinformacji, wiadomości i spamu”.

Broniąc podejścia witryny, dyrektor generalny Reddit Steve Hoffman powiedział: napisał w poście W zeszłym tygodniu ta strona była miejscem „otwartej i prawdziwej dyskusji”. Powiedział: „Niezgoda jest częścią Reddit i podstawą demokracji. Reddit jest miejscem otwartej i prawdziwej dyskusji i debaty. Obejmuje to rozmowy, które kwestionują lub nie zgadzają się z powszechnym konsensusem”.

ten p / PokemonGo Subreddit, który reprezentuje graczy w grze rzeczywistości rozszerzonej, ogłosił, że stanie się ciemny i pozostanie prywatny, dopóki Reddit nie usunie stron rozpowszechniających dezinformacje o Covid. „Zostaliśmy prywatni, aby zaprotestować przeciwko bezczynności Reddit w sprawie Covid. Jak wiedzą nasi użytkownicy, Covid ma bezpośredni wpływ na tę grę, ponieważ Go gra się na zewnątrz w prawdziwym życiu z innymi.”

W liście dodano, że ugrupowanie popiera protesty przeciwko niemu Pokemon GoDeweloper ogłosił niedawno swoje plany na Odwrotne środki bezpieczeństwa Wdrożony na początku epidemii w zeszłym roku.

Jedna ze społeczności Reddit cytowana przez protestujące grupy, r / Brak nowych normalnych, została „poddana kwarantannie” przez witrynę, co oznacza, że ​​Reddit oznaczył swoją zawartość jako potencjalnie „obraźliwą lub wyjątkowo irytującą” i uniemożliwia jej wyświetlanie na normalnej stronie głównej.

READ  oceniane wejście na rynek rowerów górskich z większym zestawem przełożeń niż SRAM

Forum r/NoNewNormal, które ma 124 000 subskrybentów i zawiera posty ostrzegające przed przyjmowaniem szczepionek przeciw Covid, określa się jako „zróżnicowana międzynarodowa koalicja, której wspólnym celem jest przywrócenie naszych starych sposobów życia, zanim świat wpadnie w szpony strachu i histerii”. . Jeden z postów we wtorek stwierdzał: „Bycie anty-[vaccine] Mandat nie jest antynauką, jest za wolnością, za wyborem”.

Opublikowane w tym roku badania brytyjskiego i amerykańskiego Centre to Combat Digital Hate wykazały, że zdecydowana większość antyszczepionkowych dezinformacji i teorii spiskowych przeciwko Covid-19 Pochodzi od 12 osób – W tym potomek rodziny Kennedych Robert F. Kennedy Jr. – z łączną liczbą 59 milionów osób na wielu platformach społecznościowych.

Rada Doradcza ds. Praw Człowieka przeanalizowała 812 000 postów i tweetów na Facebooku i stwierdziła, że ​​prawie dwie trzecie z nich pochodziło z tak zwanej dezinformacji. Facebook powiedział, że podjął już działania przeciwko niektórym grupom wymienionym w raporcie, podczas gdy Kennedy powiedział, że nigdy nie zamieścił niedokładnego oświadczenia na swoim koncie na Instagramie.