Tech

Cyberpunk 2077 Dev poddaje w wątpliwość premierę PS5 w tym roku

Film Cyberpunk 2077 Deweloper CD Projekt RED ma wątpliwości, czy może jeszcze wydać w tym roku oryginalną wersję najnowszej gry RPG na PlayStation 5. Od czasu pierwszego wydania na PS4, najlepsza wersja na obecne konsole miała zostać wydana w drugiej połowie 2021 roku. Wypowiedział się jednak w ramach ogłoszenia wyników firmy w pierwszej połowie 2021 roku (zgłoszone przez VGC) Michał Nowakowski wyjaśnił, że choć zespół wciąż dąży do wypuszczenia w tym roku wersji na PS5, harmonogram produkcji może się łatwo zmienić.

Powiedział: “Celem jest wydanie następnej generacji wersji Cyberpunk 2077 jeszcze w tym roku. Jednocześnie, biorąc pod uwagę lekcje, których nauczyliśmy się w ciągu ostatniego roku i biorąc pod uwagę, że ten projekt jest wciąż w fazie rozwoju, nie możemy powiedzieć z pełnym pewność, że harmonogram produkcji się nie zmieni. Nowakowski następnie mówi, że nadchodząca wersja PS5 Wiedźmin 3: Dziki Gon, opracowany przez Sabre Interactive, jest w rzeczywistości na tej samej pozycji. Tegoroczne wydanie jest ukierunkowane, ale nie można składać żadnych obietnic.

„Podobnie jak w przypadku Cyberpunk 2077, naszym celem jest wydanie tej gry do końca 2021 roku. Jednak proces rozwoju również trwa i nie możemy być całkowicie pewni, że harmonogram wydań nie ulegnie zmianie”. Oczywiście COVID-19 nadal wpływa na tworzenie gier, ponieważ studia pracują w domu.

Jeśli już, to wygląda na to, że CD Projekt RED stara się być realistyczny w swoim układzie. Wersje gry Cyberpunk 2077 na PS5 i Wiedźmin 3: Dziki Gon wciąż są ukierunkowane na premiery w tym roku, ale problemy mogą popchnąć je do 2022 roku. Ponad jedna trzecia zespołu programistów pracuje nad wydaniem na PS5 oprócz poprawek do oryginalnego tytułu , podczas gdy reszta pracuje nad Cyberpunk 2077 DLC i projektami innymi.

READ  Wyciek MacBooka Air M2 pokazuje nową kolorystykę

„Na razie zdecydowanie dążymy do obu tytułów pod koniec 2021 roku i nie chcę być bardziej szczegółowy w tej chwili”.

About the author

Ward Parkinson

„Nieuleczalny entuzjasta muzyki. Piwo. Totalny odkrywca. Wichrzyciel. Oddany fanatyk sieci”.

Add Comment

Click here to post a comment