Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Sony kupuje powracającego dewelopera Housemarque • Eurogamer.net

Sony kupuje powracającego dewelopera Housemarque • Eurogamer.net

Sony odkupiło dewelopera Housemarque.

Studio z siedzibą w Helsinkach stało się najnowszym deweloperem w ramach własnych operacji PlayStation Studios. Warunki nie są ujawniane.

Dodanie gry Housemarque, która stworzyła serię gier dostępnych wyłącznie na PlayStation, w tym Super Stardust HD, Resogun i ostatnio ekskluzywny Returnal na PlayStation 5, „wzmacnia twórczą moc PlayStation Studios” – Hermann Holst, prezes Worldwide Studios w Sony Interaktywna rozrywka, powiedziane w poście na Blog PlayStation.

Przejęcie „daje naszemu studiu jasną przyszłość i stałą możliwość dalszego dostarczania podejść zorientowanych na rozgrywkę, przy jednoczesnym dalszym eksperymentowaniu z nowymi sposobami prezentowania narracji i przesuwania granic tej nowoczesnej formy sztuki” – Ilari Koetinen, współzałożyciel i dyrektor zarządzający Housemarque dodał.

„Lokalnie tutaj, w Helsinkach, oznacza to również, że oficjalnie rozszerzymy rodzinę PlayStation w rozwijające się centrum branżowe i zabezpieczymy spuściznę najstarszego fińskiego studia gier”.

Pojawienie się Housemarque wzmacnia już i tak ważną sieć studiów własnych Sony, w której znajdują się deweloperzy Uncharted, The Last of Us Naughty Dog, Spider-Man, Ratchet & Clank, deweloper Insomniac oraz deweloper Horizon Games.

READ  World of Warcraft zostanie wyłączony w Chinach, pozostawiając miliony graczy pozbawionych | Chiny