Sony odkupiło dewelopera Housemarque.
Studio z siedzibą w Helsinkach stało się najnowszym deweloperem w ramach własnych operacji PlayStation Studios. Warunki nie są ujawniane.
Dodanie gry Housemarque, która stworzyła serię gier dostępnych wyłącznie na PlayStation, w tym Super Stardust HD, Resogun i ostatnio ekskluzywny Returnal na PlayStation 5, „wzmacnia twórczą moc PlayStation Studios” – Hermann Holst, prezes Worldwide Studios w Sony Interaktywna rozrywka, powiedziane w poście na Blog PlayStation.
Przejęcie „daje naszemu studiu jasną przyszłość i stałą możliwość dalszego dostarczania podejść zorientowanych na rozgrywkę, przy jednoczesnym dalszym eksperymentowaniu z nowymi sposobami prezentowania narracji i przesuwania granic tej nowoczesnej formy sztuki” – Ilari Koetinen, współzałożyciel i dyrektor zarządzający Housemarque dodał.
„Lokalnie tutaj, w Helsinkach, oznacza to również, że oficjalnie rozszerzymy rodzinę PlayStation w rozwijające się centrum branżowe i zabezpieczymy spuściznę najstarszego fińskiego studia gier”.
Pojawienie się Housemarque wzmacnia już i tak ważną sieć studiów własnych Sony, w której znajdują się deweloperzy Uncharted, The Last of Us Naughty Dog, Spider-Man, Ratchet & Clank, deweloper Insomniac oraz deweloper Horizon Games.
„Nieuleczalny entuzjasta muzyki. Piwo. Totalny odkrywca. Wichrzyciel. Oddany fanatyk sieci”.
More Stories
Połączenia na Twitterze są teraz domyślnie włączone. Oto jak to wyłączyć
Electronic Arts zwalnia 5% siły roboczej, zamyka studio i odwołuje gry
Remedy Entertainment kupuje prawa do serii Control od 505 Games za 17 milionów euro