Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Sama waga pojazdów elektrycznych może zatopić nasze mosty

Sama waga pojazdów elektrycznych może zatopić nasze mosty

Rosnąca liczba elektryczności [cars] A ciężarówki oznaczają, że osoby za to odpowiedzialne muszą wziąć to pod uwagę”.

W zeszłym miesiącu eksperci ds. parkowania wyrazili obawy dotyczące zdolności niektórych starszych parkingów do udźwignięcia ciężaru związanego ze wzrostem liczby samochodów elektrycznych.

Russell Simmons, szef grupy struktur British Parking Association, powiedział The Telegraph, że w ciągu ostatnich sześciu miesięcy przeprowadził inspekcje wielopoziomowych parkingów w Wielkiej Brytanii, które nie były w stanie przenosić nowych ładunków elektrycznych.

Pojazdy elektryczne są generalnie cięższe niż ich odpowiedniki napędzane benzyną ze względu na masę akumulatorów, które mogą ważyć około 500 kg.

Na początku tego roku Jennifer Hommendy, przewodnicząca amerykańskiej Narodowej Rady Bezpieczeństwa Transportu, stwierdziła, że ​​najlepiej sprzedające się pojazdy elektryczne w USA były średnio o 33 procent cięższe niż ich odpowiedniki napędzane benzyną. Różnica prawdopodobnie będzie podobna w przypadku pickupów i pojazdów ciężarowych (HGV).

4 z 5 do 2035 r

Oczekuje się, że liczba pojazdów elektrycznych gwałtownie wzrośnie w nadchodzących latach, a najbardziej ambitne szacunki rządu przewidują, że cztery na pięć mil przejechanych do 2035 r. będą to pojazdy elektryczne. Szacuje się również, że mniej więcej w tym czasie będzie to 79 procent mil dla ciężarówek elektrycznych i 40 procent mil dla ciężarówek.

Analiza przeprowadzona przez RAC na początku tego roku wykazała, że ​​jeden na 20 mostów w całym kraju jest uważany za niespełniający norm. Podczas gdy 1 na 24 nie może przewozić najcięższego pojazdu na drodze, zwłaszcza ciężarówki.

Steve Gooding, dyrektor RAC, powiedział: „Pod koniec II wojny światowej po drogach kraju jeździło około 3 milionów samochodów. Dziś jest ich około 33 miliony i prawdopodobnie mają nadwagę, a natężenie ruchu jest niemal rekordowe. wolumenu podkreślają obciążenie infrastruktury drogowej”. Mamy między innymi mosty.

READ  Oto zwiastun Rozdziału 2 najlepszego modu Fallout 4

„W Wielkiej Brytanii jest ponad 3000 mostów komunalnych, które są uważane za„ niespełniające norm ”, co oznacza, że ​​nie mogą przewozić najcięższych pojazdów, zwłaszcza ciężarówek, które obecnie można spotkać na naszych drogach.

„Nie oznacza to, że powinniśmy lub rzeczywiście musimy powstrzymać upowszechnianie się pojazdów elektrycznych, ale podkreśla to pilną potrzebę odpowiedniego finansowania, aby połączyć złe mosty drogowe i utrzymać je tak, aby nie ulegały zniszczeniu”.