Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rosną obawy o Southgate w Anglii przed starciem z Albanią

LONDYN (Reuters) – Kwalifikacje Anglii z pozostałymi meczami na przyszłoroczny Puchar Świata wyglądały jak formalność, ale dwa remisy w ostatnich trzech eliminacjach grupy A podniosły stawkę przed piątkowym starciem z Albanią.

Podopieczni Garetha Southgate potrzebują czterech punktów z ostatnich dwóch meczów, aby zapewnić sobie zwycięstwo grupowe, a po poniedziałkowym spotkaniu wyjazdowym z San Marino nie jest to takie trudne.

Jednak z powodu kontuzji i chorób utrudniających plany Southgate i nadziejom Albanii na zakwalifikowanie się, mecz na Wembley nabiera jeszcze większego znaczenia.

Anglia wygrała każde ze swoich pięciu spotkań z Albanią, ale Bałkany zajmują trzecie miejsce w tabeli po zdobyciu podwójnej bramki nad Węgrami i nieznacznie przegrywają z drugą w tabeli Polską.

Jeśli drużyna Eduardo Rigi odniesie niespodziewane zwycięstwo na Wembley, a Polska pokona Andorę, to Anglia i Polska zrównają się punktami przed przyszłotygodniowymi finałami.

Nawet w tym scenariuszu Anglia prawdopodobnie zwiększyłaby swoją różnicę bramek na tyle przeciwko San Marino, aby przeczołgać się przez passę, ale tempo z pewnością zwolniło.

Southgate przegapi pomocnika Declana Rice’a z powodu choroby w piątek i prawdopodobnie Masona Mounta, który przeszedł operację dentystyczną, podczas gdy linebacker Luke Shaw jest wysoce podejrzany z powodu protokołów wstrząsu mózgu.

„Trening był dobry”, powiedział Southgate. „Mieliśmy kilku zawodników, ale poradziliśmy sobie z tym. To nigdy nie było łatwe, po prostu sobie z tym poradziliśmy”.

„Mason musi wyzdrowieć po operacji dentystycznej, podczas gdy Luke nie przeszedł pierwszego testu HIA (ocena urazu głowy) i musimy postępować zgodnie z instrukcjami”.

Southgate powiedział, że są lepsze wieści dotyczące Jacka Grealisha, który będzie dostępny, po walce z chorobą.

test gwiazdy

Remis Anglii z Polską i, co najdziwniejsze, u siebie z Węgrami, dał im 20 punktów, trzy nad Polską, podczas gdy Albania 15.

Kapitan Anglii Harry Kane, który strzelił bramkę w wygranym 2:0 wyjazdowym meczu z Albanią w marcu, powiedział, że spodziewa się surowego testu.

READ  Brittany kończy na Wimbledonie, wygrywając Hurkacz

„To mecz, który chcemy wygrać”, powiedział dziennikarzom Kane. „Potrzebujemy czterech punktów, aby się zakwalifikować, więc im szybciej zdobędziemy trzy punkty (aby wygrać), tym lepiej”.

„Spodziewamy się trudnego meczu, w którym Albania wciąż ma szansę się zakwalifikować. Wniosą dużo energii i pasji, a my musimy się upewnić, że to spotkamy. To będzie trudna walka.

„Wiemy, że przed nami jeszcze dużo ciężkiej pracy i będziemy gotowi na wyzwanie”.

Kane, który w tym sezonie był rozczarowany Tottenhamem Hotspur, powiedział, że remis 1:1 u siebie z Węgrami po raz ostatni dał zespołowi poważny cios.

„Za każdym razem, gdy była to rozczarowująca gra lub nie spełniasz standardów, które normalnie osiągasz, po prostu budzisz się trochę i uświadamiasz sobie, że wciąż jest wiele do zrobienia, wciąż jest więcej do poprawy” – powiedział napastnik.

„Trzy punkty z tego meczu naprawdę pomogłyby w uzyskaniu kwalifikacji, więc teraz chodzi o odwrócenie jej i zareagowanie na ten mecz”.

(Sprawozdawczość Martina Hermanna) Montaż przez Kena Ferrisa

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.