Lagan kieruje się na światową scenę w wydarzeniu tylko dla zaproszonych

Alexis „Lexi” Lagan przeszła tam, gdzie od ponad 20 lat nie była żadna inna kobieta w Stanach Zjednoczonych: pistoletowa część Pucharu Prezesa Międzynarodowej Federacji Strzeleckiej w Polsce.

Zawody o Puchar Prezydenta ISSF są dostępne wyłącznie na zaproszenie i otwarte dla 12 najlepszych sportowców świata biorących udział w zawodach z pistoletami, karabinami i karabinami. Po Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020 Lagan zajęła 12. miejsce na świecie pod względem damskiego pistoletu sportowego.

Według USA Shooting, Lagan jest pierwszą Amerykanką zaproszoną do udziału w Pucharze Prezydenta od 1999 roku i piątą kobietą w historii organizacji.

Lagan powiedział, że zaproszenie było „niezwykłym zaszczytem”.

Puchar Prezydenta ISSF odbył się w dniach 3-10 listopada we Wrocławiu.

Lagan powiedziała, że ​​zmagała się z warunkami dystansowymi podczas zawodów i uzyskała niskie wyniki w części dotyczącej dokładności, ale uzyskała wyższe wyniki w części szybkiej.

„Udało mi się wyrównać z 11. miejscem, ale tiebreak przywrócił mnie na 12. miejsce” – powiedziała. „W końcu jestem dumny, że zostałem zaproszony do tego konkursu. Wierzę, że pomoże mi to kontynuować tę drogę sukcesu aż na szczyt podium w Paryżu 2024.”

Powiedziała, że ​​była również w stanie uczestniczyć w niektórych konkursach demo, gdy tam była.

„Zaproszono mnie do udziału w mieszanym meczu drużynowym na dystansie 25 metrów z szybkostrzelnym pistoletem” – powiedziała. „Byłem sparowany przez losową loterię z członkiem polskiej drużyny strzeleckiej Oskarem Milievickiem, który zajmuje 11. miejsce na świecie za dyscyplinę w męskim szybkostrzelnym pistolecie na 25 m. To była świetna zabawa. Nigdy nie miałem okazji strzelać w męskim wyścig na 25m., więc trochę trudno było spróbować czegoś nowego na arenie światowej. Nie powiedziałbym, że mój występ był godny etapu światowego, ale sprawiłem sobie frajdę, gdy jedna z moich bramkowych opon spadła na ziemię w środku wyścigu. trasa koncertowa. Wszyscy byli bardzo zaskoczeni, łącznie ze mną”.

READ  Edwarda "Wayne'a" Nicholsa | Wiadomości, sport, praca

Lagan był jednym z siedmiu członków amerykańskiej drużyny strzeleckiej zaproszonych na President’s Cup. W zawodach startowała również Nick Maurer, która służyła jako jej partner w konkursie pistoletów mieszanych na igrzyskach olimpijskich.

Lagan ukończyła w 2011 roku Boulder City High School i jest pierwszą kobietą olimpijką w mieście. Zaczęła filmować w zawodach, kiedy była w college’u na Uniwersytecie Utah.

Na igrzyskach olimpijskich w Tokio 2020 zajęła 18. miejsce na etapie sprinterskim z pistoletem sportowym, zaledwie 10 punktów od lidera. Zajęła 38. miejsce w damskiej wiatrówce na 10m i 21. w damskiej celności pistoletu sportowego. Ona i Maurer zajęli 16 miejsce na 20 w konkursie na pistolet pneumatyczny na 10m.

Skontaktuj się z reporterem Celia Short Goodyear pod adresem [email protected] lub 702-586-9401. Śledź ją na Twitterze @csgoodyear.