Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rekordzistka świata we wspinaczce szybkiej opowiada o swoich problemach ze zdrowiem psychicznym po spektakularnym zwycięstwie w kwalifikacjach olimpijskich

Rekordzistka świata we wspinaczce szybkiej opowiada o swoich problemach ze zdrowiem psychicznym po spektakularnym zwycięstwie w kwalifikacjach olimpijskich

Polska gwiazda wspinaczki szybkiej, znana na całym świecie z efektownych osiągnięć na międzynarodowych zawodach, mimo przeciwności losu zatriumfowała i stała się legendą jednego z najszybciej rozwijających się sportów. Słynąca z błyskawicznej szybkości, teraz wpisała swoje nazwisko do księgi rekordów, zapewniając sobie miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.

Ulubiony dziś film Ameryki

Jednak pod tym wszystkim kryły się poważne problemy psychiczne, z którymi borykała się podczas kwalifikacji olimpijskich w Rzymie. Mówiła o nich później w wywiadzie dla Międzynarodowej Federacji Wspinaczka wspólna w środę na Twitterze.

Walka ze zdrowiem psychicznym w Europejskie kwalifikacje szybkości IFSC Rzym 2023

reklama

Kontynuacja artykułu pod tą reklamą

Pośród swoich niesamowitych osiągnięć zawodowych Alexandra Miroslav opowiedziała o udręczonym stanie umysłu, którego przezwyciężyła podczas udziału w europejskich kwalifikacjach IFSC Speed ​​​​European Qualifiers w Rzymie 2023. Powiedziała w wywiadzie: „W Rzymie byłem z siebie bardzo dumny, bo szczerze mówiąc, ostatnie cztery tygodnie były dla mnie bardzo trudne, ponieważ bitwa w moim domu po zakazie naprawiania wszystkiego, składania naszych części w całość. Więc byłem dumny Rome i ja postanowiliśmy cieszyć się tymi zawodami.

Radziła sobie z tym przytłaczającym ciężarem oczekiwań i stawiała czoła wyzwaniom życiowym, które wpływały na jej psychikę. Rozsądne może być zasugerowanie, w jaki sposób ta niesamowita podróż polegająca na szybkiej wspinaczce nałożyła na Miroslava niewyobrażalną ilość odpowiedzialności. Mówiła głośno o tym, jak ta presja pchnęła ją w dół.

19,0 tys Czytelnicy Ostatnie 30 minut

Otrzymuj natychmiastowe powiadomienia o najgorętszych Olimpiada Historie przez Google! Kliknij opcję Obserwuj nas i naciśnij Niebieska gwiazda.

Podążaj za nami

Ale to, co wyróżnia zwycięzców, to sposób, w jaki podnoszą się po porażce. Miroslav opowiedziała źródłu, jak podczas kwalifikacji w Rzymie zmieniła swoje spojrzenie na życie i sukcesy w międzynarodowych turniejach. Stwierdziła, „W przypadku Romy bardzo zmieniłem swoją mentalność. Przed zawieszeniem była duża presja na kolejny złoty medal, kolejne zwycięstwo, kolejne kwalifikacje, kolejny rekord świata. Dla mnie to było za dużo. Więc przełamałem się presja.” A potem, kiedy wróciłem do domu, pomyślałem o tym i postanowiłem się dobrze bawić.

READ  Kanadyjczycy Putin i Loon zdobywają złoto w mistrzostwach świata na krótkiej trasie w Salt Lake City

Podróż Aleksandry Miroslav na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu w 2024 r

reklama

Kontynuacja artykułu pod tą reklamą

Dzięki swojej wytrwałości i determinacji Alexandra Miroslav zmierza teraz ku zbliżającym się Igrzyskom Olimpijskim w Paryżu w 2024 r. Dwukrotna mistrzyni świata, która obecnie jest rekordzistką świata w szybkości z oszałamiającym czasem 6,25 sekundy, zakwalifikowała się do swojego miejsca w stawkach z imponującym występem w europejskich kwalifikacjach IFSC Speed ​​​​w Rzymie.

To nie Simone Biles, to kolejna legenda gimnastyki na drodze do zostania czołową zawodniczką Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.

Przekazywanie opinii pomoże nam ulepszyć Twoje doświadczenia.

Podobała Ci się lektura? Daj nam znać, jak prawdopodobne jest, że go polecisz Sport głównie dla znajomych!

Po osiągnięciu czasu 6,36 sekundy pokonała polską alpinistkę Aleksandrę Kalukę i zyskała szansę na start w przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Droga Mirosława do igrzysk olimpijskich jest oczywiście godna uwagi ze względu na jej siłę fizyczną, ale być może przede wszystkim ze względu na triumf nad zmaganiami psychicznymi i emocjonalnymi.

reklama

Kontynuacja artykułu pod tą reklamą

Droga Aleksandry na szczyt świata szybkiego wspinaczki to niesamowita historia. Mówi swoją prawdę w otwartej dyskusji na temat swojego zdrowia psychicznego, co stanowi budujący przykład na to, że nawet bohaterowie zmagają się z takimi wyzwaniami. Miroslav znalazła nową perspektywę i motywację do swoich ostatnich osiągnięć i będzie szukać kolejnego kamienia milowego w swoim życiu, kiedy znajdzie się w centrum uwagi podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.

Obejrzyj tę historię- 10 najlepszych momentów olimpijskiej rywalizacji