Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska twierdzi, że chce nadal być gospodarzem Igrzysk Olimpijskich w 2036 roku |  Sporty narodowe

Polska twierdzi, że chce nadal być gospodarzem Igrzysk Olimpijskich w 2036 roku | Sporty narodowe

WARSZAWA, Polska – Polska poinformuje Międzynarodowy Komitet Olimpijski o chęci zorganizowania Letnich Igrzysk w 2036 r., oznajmił w środę Prezydent Andrzej Duda.

Duda ogłosił popierany przez rząd projekt na niecałe trzy tygodnie przed wyborami parlamentarnymi zaplanowanymi na 15 października.

Nastąpiło to po tym, jak na początku tego roku Polska była gospodarzem wielosportowych Igrzysk Europejskich 2023, w których wzięło udział 7 000 sportowców z Krakowa.

Duda powiedział, że polscy działacze olimpijscy wkrótce złożą list intencyjny do prezydenta MKOl Thomasa Bacha. Grupa Europejskiego Komitetu Olimpijskiego spotyka się w dniach 6–7 października w Stambule.

Europejskie Władze Olimpijskie oświadczyły w środę, że z zadowoleniem przyjmują zainteresowanie Polski wykorzystaniem projektu Igrzysk Europejskich.

„Z wszystkiego, co Komitet Olimpijski widział tam (na Igrzyskach Europejskich), wynika, że ​​Polska ma odpowiednie kwalifikacje, aby również być gospodarzem Igrzysk Olimpijskich” – stwierdził w oświadczeniu członek Komitetu Wykonawczego Hasan Arat.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski nie ustalił harmonogramu wyboru kraju gospodarza Igrzysk Olimpijskich w 2036 r. i wydaje się mało prawdopodobne, aby w ciągu najbliższych dwóch lat poczyniono znaczące postępy.

12-letnia kadencja prezydenta Bacha upływa w 2025 r., a proces wyboru gospodarza na 2036 r. może być główną kwestią nadzorowaną przez jego następcę.

Następne dostępne są Letnie Igrzyska 2036: Paryż będzie gospodarzem w 2024 r., Los Angeles w 2028 r. i Brisbane w 2032 r.


Olimpiada AP: https://apnews.com/hub/2024-paris-olympic-games

Prawa autorskie 2023 Associated Press. Wszelkie prawa zastrzeżone. Materiał ten nie może być publikowany, rozpowszechniany, przepisywany ani rozpowszechniany bez pozwolenia.

READ  Euro 2020: organizatorzy Bilbao reagują gniewnie po tym, jak UEFA „podbiła miasto” jako gospodarze turnieju | wiadomości piłkarskie