Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Przemówienie Donalda Trumpa – najnowsze: Trump rozpoczyna kampanię 2024 z atakami na prawa osób transpłciowych i „radykalnych rasistów”

Trump otwiera wyścig w 2024 roku, mówiąc, że jest „bardziej zaangażowany” niż kiedykolwiek

Donald Trump rozpoczął swój bieg w wyborach prezydenckich w 2024 r. w weekend od dwóch głównych wydarzeń w kampanii, rozpoczynając ataki na to, co nazwał „kultem ideologii płci” i „radykalnymi rasistami”.

Były prezydent przemawiał do około 200 osób na Kapitolu stanu Karolina Południowa podczas niezwykle cichego wydarzenia w przeciwieństwie do zwykłych hałaśliwych zgromadzeń przed tysiącami wiernych.

„Powstrzymamy rasistów i radykalnych lewicowych zboczeńców próbujących indoktrynować naszą młodzież i zdejmiemy ich marksistowskie łapy z naszych dzieci” – powiedział Trump, przemawiając na znane tematy na wiecu.

Trump powiedział również, że skupi się na pokonaniu „kultu ideologii płci i potwierdzeniu, że Bóg stworzył dwie płcie: mężczyznę i kobietę”.

Sobotni wiec był jego pierwszym, odkąd ogłosił, że pobiegnie, by odzyskać Biały Dom w 2024 roku.

Przed wyjazdem do Kolumbii, powiedział niewielkiemu tłumowi na dorocznym spotkaniu Partii Republikańskiej w New Hampshire w Salem, że jest „bardziej zły” i „bardziej zaangażowany” niż kiedykolwiek.

1675060092

Trump rozpoczyna swoją kampanię od prostych wydarzeń

Donald Trump rozpoczął kampanię w sobotę po raz pierwszy od ogłoszenia, że ​​będzie ubiegał się o Biały Dom w 2024 roku, odwiedzając dwa stany, w których głosowano wcześnie i odrzucając krytykę, że jego kariera miała powolny start.

„Jestem teraz bardziej zły i bardziej zaangażowany niż kiedykolwiek” – powiedział, zwracając się do wydarzenia w New Hampshire przed wyjazdem do Karoliny Południowej.

„Powstrzymamy rasistów i skrajnie lewicowych zboczeńców próbujących indoktrynować naszą młodzież i zdejmiemy ich marksistowskie łapy z naszych dzieci” – powiedział Trump.

„Pokonamy kult ideologii gender i potwierdzimy, że Bóg stworzył dwie płcie: mężczyznę i kobietę. Nie pozwolimy mężczyznom uprawiać kobiecych sportów”.

Shweta Sharma30 stycznia 2023 06:28

1675093833

Chris Christie mówi, że Trump nie może wygrać wyborów parlamentarnych

Były gubernator stanu New Jersey, Chris Christie, odrzucił w niedzielę wszelkie perspektywy kolejnej prezydentury Trumpa, twierdząc, że 45. prezydent „nie może wygrać wyborów powszechnych”.

Republikanin z New Jersey wygłosił uwagi, gdy były prezydent Trump planował startować w wyborach w 2024 roku, rozpoczynając swoje wysiłki w New Hampshire i Południowej Karolinie.

„To nie są spekulacje” – powiedział Christie w ABC. w tym tygodniu.

Johna Bowdena30 stycznia 2023 15:50

1675092024

Lider GOP w domu jest tajemniczy po tym, jak został zauważony jako gospodarz spotkania Elona Muska

Kevin McCarthy nie rozwinął tematu po tym, jak w czwartek spotkał się w Waszyngtonie z właścicielem Twittera, Elonem Muskiem.

McCarthy powiedział grupie reporterów na Kapitolu w czwartkowe popołudnie, że od lat przyjaźni się z nękanym przedsiębiorcą technologicznym i że pan Musk odwiedził ją, aby „życzyć mi Wesołych Świąt” po tym, jak Musk udał się na Kapitol.

Dyrektor generalny Twittera opublikuje później oświadczenie na swojej platformie: „Właśnie spotkałem @SpeakerMcCarthy & [House Minority Leader Hakeem Jeffries] Aby omówić zapewnienie, że ta platforma jest sprawiedliwa dla obu stron”, napisał Musk na Twitterze po zakończeniu spotkania.

Johna Bowdena30 stycznia 2023 15:20

1675087212

Trump mówi, że nielojalny „DeSantis” „próbuje napisać historię od nowa” w Covid

Trump rozmawiał z Politico i CNN w swoim samolocie podczas kampanii w New Hampshire i Karolinie Południowej, dwóch stanach, w których odbyły się pierwsze w kraju konkursy podstawowe.

Kiedy słyszę, że może [run] „Myślę, że jest bardzo zdradziecki” – powiedział dziennikarzom Trump.

Rachel Sharp30 stycznia 2023 14:00

1675085412

Trump twierdzi, że mógłby rozwiązać wojnę na Ukrainie w „24 godziny”

Donald Trump powiedział, że zbuduje „nieprzeniknioną kopułę”, aby chronić Stany Zjednoczone przed atakami rakietowymi, a także twierdził, że może zakończyć rosyjską inwazję na Ukrainę „w ciągu 24 godzin”.

Prezydent jednej kadencji opublikował wideo, w którym powiedział, że obce mocarstwa teraz otwarcie „używają słowa nuklearny przez cały czas”, ponieważ „nie szanują naszego przywództwa”.

„Trzecia wojna światowa byłaby katastrofą jak żadna inna. To sprawiłoby, że I i II wojna światowa wyglądały jak dwie bardzo małe bitwy.”

„Najlepszym sposobem na zapewnienie, że taki konflikt nigdy nie nastąpi, jest przygotowanie się z niezrównaną technologią i niezrównaną siłą.

„W tym celu, kiedy będę naczelnym dowódcą… aby zbudować najnowszą tarczę antyrakietową nowej generacji, tak jak Izrael jest teraz chroniony przez Żelazną Kopułę, marzenie kiedyś uważane za niemożliwe, Ameryka musi mieć nieprzeniknioną kopułę”. Aby chronić naszych ludzi”.

Wideo pojawiło się dzień po tym, jak Trump zasugerował w Truth Social, że ma moc powstrzymania trwającego prawie rok nieuzasadnionego ataku Władimira Putina na Ukrainę.

Gdybym był prezydentem, wojna rosyjsko-ukraińska nigdy by się nie wydarzyła, ale nawet teraz, gdybym był prezydentem, byłbym w stanie wynegocjować zakończenie tej przerażającej i szybko eskalującej wojny w ciągu 24 godzin. Co za tragiczne marnowanie ludzkiego życia!!! „

Rachel Sharp30 stycznia 2023 13:30

1675083620

Pierwszy wyścig Trumpa w Karolinie Południowej w 2024 roku na zdjęciach

Były prezydent USA Donald Trump wraz z członkami swojego zespołu przywódczego przemawia podczas kampanii wyborczej w 2024 r. w Kolumbii w Karolinie Południowej

(AFP za pośrednictwem Getty Images)

Ronald Solomon, który podróżował ze swojego domu w pobliżu posiadłości Trump’s Palm Beach na Florydzie, sprzedaje kapelusze MAGA i inne towary przed wiecem byłego prezydenta USA Donalda Trumpa w Kolumbii.

(AFP za pośrednictwem Getty Images)

(AFP za pośrednictwem Getty Images)

Shweta Sharma30 stycznia 2023 13:00

1675081820

Dochodzenie w sprawie tajnych dokumentów stawia think tank Biden w centrum uwagi

tak jak Joe Bidena Rozważając swój kolejny krok w 2017 r., po dziesięcioleciach sprawowania rządów, rozważał znajomą ścieżkę — utworzenie w Waszyngtonie think tanku, który skupiłby się na sprawach międzynarodowych i dyplomacji. Okazuje się, że jest to również łatwa i opłacalna sprzedaż.

Miękkie lądowanie w Waszyngtonie jest powszechne dla urzędników z życiorysem takim jak Bidena.Narodziło się Centrum Dyplomacji i Globalnego Zaangażowania Ben Bidena, z imponującym widokiem na Kapitol.

Były wiceprezydent przywiózł ze sobą zaufanych pracowników i pudła z aktami. Teraz niewielka grupa tych akt jest w centrum kontrowersji, ponieważ niektóre z nich były tajnymi dokumentami, których pan Biden nie ma prawa zachować.

Shweta Sharma30 stycznia 2023 12:30

1675080020

Republikanie z Arizony wybrali byłego urzędnika Trumpa na przywódcę partii

Republikanie z Arizony wybrali byłego skarbnika stanu i doradcę Donalda Trumpa, Jeffa DeWitta, na kolejnego przewodniczącego partii, stając się znajomą twarzą stosunków w rozbitej partii po najgorszych wyborach od dziesięcioleci.

DeWitt zastępuje Kelly’ego Warda, kłopotliwego sojusznika Trumpa, który pomagał byłemu prezydentowi w jego wysiłkach na rzecz obalenia jego porażki w wyborach w 2020 roku i był gorącym zwolennikiem jego fałszywego twierdzenia, że ​​wyniki wyborów zostały sfałszowane.

Zerwała z precedensem w zeszłorocznych prawyborach, publicznie reklamując listę negujących wybory, którzy przegrali listopadowe wybory parlamentarne.

„Będę dla ciebie pracował i zjednoczymy się” — powiedział pan DeWitt po wygranej. „I wrócimy do pokonania Demokratów i wygrania wyborów”.

Shweta Sharma30 stycznia 2023 12:00

1675078220

Ustawodawcy odrzucający wybory odgrywają kluczową rolę w nadzorowaniu wyborów

republikański Ustawodawcy, którzy rozpowszechniają spiskowe teorie wyborcze i fałszywie twierdzą, że wynik wyborów prezydenckich w 2020 r. został sfałszowany, nadzorują komisje ustawodawcze, których zadaniem jest ustalanie polityki wyborczej w dwóch stanach politycznych.

Podzielony rząd Pensylwanii Arizona Oznacza to, że wszelkie ograniczenia głosowania proponowane przez republikańskich posłów prawdopodobnie nie powiodą się. Jednak nominacje na wysokim szczeblu dają prawodawcom platformę do poddawania w wątpliwość uczciwości wyborów w stanach, które będą miały kluczowe znaczenie przy wyborze kolejnego prezydenta w 2024 roku.

Shweta Sharma30 stycznia 2023 11:30

1675076420

Trump upomina gospodarza Fox News za „niepokojący głos” i „napiętą” prezentację

Donalda Trumpa Przesłano recenzję spamu dla Fox News Zegarek piątka Nazwał współprowadzącą Jessicę Tarlov „absolutnie okropną”, a jej głos opisał jako „niepokojący i nie do zniesienia”.

Tarloff, były ankieter Demokratów, jest jednym z liberalnych głosów w programie i został współgospodarzem w 2021 roku.

„Naprawdę lubię The Five w Fox News, zwłaszcza prowadzących, z wyjątkiem idiotki Jessiki Tarlov, która jest absolutnie okropna” — powiedział jeden z prezydentów stanu. Napisał na swojej platformie Truth Social.

„Jej fakty są celowo błędne, jej roztrzęsiona prezentacja jest przerażająca i, wybacz mi, jej głos jest zgrzytliwy i nie do zniesienia”.

Shweta Sharma30 stycznia 2023 11:00