Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Trump News dzisiaj: Manhattan DA otwiera dochodzenie wielkiej ławy przysięgłych w sprawie Stormy Daniels Hush Money

Trump News dzisiaj: Manhattan DA otwiera dochodzenie wielkiej ławy przysięgłych w sprawie Stormy Daniels Hush Money

Trump otwiera wyścig w 2024 roku, mówiąc, że jest „bardziej zaangażowany” niż kiedykolwiek

Donaldowi Trumpowi grozi teraz kolejne śledztwo, tym razem prowadzone przez biuro prokuratora okręgowego na Manhattanie.

New York Times Złamał historię toczącego się w biurze dochodzenia wielkiej ławy przysięgłych w sprawie cichych płatności Trumpa w 2016 r., Dokonanych przez byłego adwokata Michaela Cohena, na rzecz gwiazdy filmów dla dorosłych Stormy Daniels. W najbliższych dniach urząd przedstawi dowody wielkiej ławie przysięgłych i wkrótce zdecyduje, czy Trumpowi lub innym osobom należy postawić zarzuty karne.

Były szef rzekomo zapłacił Daniels w 2016 roku, aby powstrzymał ją od publikowania zarzutów dotyczących romansu między nimi. Pan Trump temu zaprzecza. Ani Daniels, ani były „naprawca” byłego szefa, pana Cohena.

Tymczasem niektórzy z byłych i obecnych republikańskich przeciwników Trumpa kierują broń przeciwko niemu i jego szansom na wygranie wyborów powszechnych w 2024 roku.

Była ambasador ONZ Nikki Haley powiedziała w Fox News w ten weekend, że nadszedł czas, aby „młode pokolenie” przyspieszyło i przejęło dźwignię władzy.

1675060092

Trump rozpoczyna swoją kampanię od prostych wydarzeń

Donald Trump rozpoczął kampanię w sobotę po raz pierwszy od ogłoszenia, że ​​będzie ubiegał się o Biały Dom w 2024 roku, odwiedzając dwa stany, w których głosowano wcześnie i odrzucając krytykę, że jego kariera miała powolny start.

„Jestem teraz bardziej zły i bardziej zaangażowany niż kiedykolwiek” – powiedział, zwracając się do wydarzenia w New Hampshire przed wyjazdem do Karoliny Południowej.

W Columbii były prezydent skrytykował prawa osób transpłciowych i nauczanie krytycznej teorii rasy, niegdyś niejasnej koncepcji akademickiej, która wywołała protesty rad szkolnych i zakazy w klasach w niektórych stanach.

„Powstrzymamy rasistów i skrajnie lewicowych zboczeńców próbujących indoktrynować naszą młodzież i zdejmiemy ich marksistowskie łapy z naszych dzieci” – powiedział Trump.

„Pokonamy kult ideologii gender i potwierdzimy, że Bóg stworzył dwie płcie: mężczyznę i kobietę. Nie pozwolimy mężczyznom uprawiać kobiecych sportów”.

Shweta Sharma30 stycznia 2023 06:28

1675120550

READ  'Niewykonalna misja'? Antony Blinken szuka powściągliwości, podczas gdy miecze Bliskiego Wschodu drżą

Republikanie z Arizony wybrali byłego urzędnika Trumpa na szefa partii

Republikanie z Arizony wybrali byłego skarbnika stanu i doradcę Donalda Trumpa, Jeffa DeWitta, na kolejnego przewodniczącego partii, stając się znajomą twarzą stosunków w rozbitej partii po najgorszych wyborach od dziesięcioleci.

DeWitt zastępuje Kelly’ego Warda, kłopotliwego sojusznika Trumpa, który pomagał byłemu prezydentowi w jego wysiłkach na rzecz obalenia jego porażki w wyborach w 2020 roku i był gorącym zwolennikiem jego fałszywego twierdzenia, że ​​wyniki wyborów zostały sfałszowane.

Zerwała z precedensem w zeszłorocznych prawyborach, publicznie reklamując listę negujących wybory, którzy przegrali listopadowe wybory parlamentarne.

„Będę dla ciebie pracował i zjednoczymy się” — powiedział pan DeWitt po wygranej. „I wrócimy do pokonania Demokratów i wygrania wyborów”.

Johna Bowdena30 stycznia 2023 23:15

1675117850

Dochodzenie w sprawie tajnych dokumentów stawia think tank Biden w centrum uwagi

tak jak Joe Bidena Rozważając swój kolejny krok w 2017 r., po dziesięcioleciach sprawowania rządów, rozważał znajomą ścieżkę — utworzenie w Waszyngtonie think tanku, który skupiłby się na sprawach międzynarodowych i dyplomacji. Okazuje się, że jest to również łatwa i opłacalna sprzedaż.

Miękkie lądowanie w Waszyngtonie jest powszechne dla urzędników z życiorysem takim jak Bidena.Narodziło się Centrum Dyplomacji i Globalnego Zaangażowania Ben Bidena, z imponującym widokiem na Kapitol.

Były wiceprezydent przywiózł ze sobą zaufanych pracowników i pudła z aktami. Teraz niewielka grupa tych akt jest w centrum kontrowersji, ponieważ niektóre z nich były tajnymi dokumentami, których pan Biden nie ma prawa zachować.

Johna Bowdena30 stycznia 2023 22:30

1675115150

Trump obiecał zbudować „nieprzeniknioną kopułę”, aby chronić Stany Zjednoczone przed atakami rakietowymi

Donalda Trumpa Twierdził, że rozwiąże wojnę na Ukrainie „w ciągu 24 godzin” i zbuduje „nie do zdobycia kopułę” nad Stanami Zjednoczonymi, aby chronić przed atakami rakietowymi, w nowym wideo opublikowanym w Internecie. Media społecznościowe.

III wojna światowa będzie A katastrofa Niezrównany. Powiedział, że to sprawi, że I i II wojna światowa będą wyglądać jak bardzo małe bitwy Państwa Rzucali w kółko słowem „nuklearny”, ponieważ „nie mieli szacunku” dla przywództwa Stanów Zjednoczonych.

Przeczytaj więcej na Wolny strzelec:

Trump obiecał zbudować „nieprzeniknioną kopułę”, aby chronić Stany Zjednoczone przed atakami rakietowymi

Donald Trump twierdził, że rozwiąże wojnę na Ukrainie w ciągu 24 godzin i zbuduje „nieprzeniknioną kopułę” nad Stanami Zjednoczonymi, aby chronić przed atakami rakietowymi, w nowym filmie opublikowanym w mediach społecznościowych. „Trzecia wojna światowa byłaby katastrofą jak żadna inna. To sprawiłoby, że I i II wojna światowa wydawałyby się dwiema bardzo małymi bitwami” – powiedział, dodając, że narody rzucają słowem „jądrowy”, ponieważ „nie szanują” przywództwem Stanów Zjednoczonych. Kliknij tutaj, aby zapisać się do naszych biuletynów.

READ  Zidentyfikowano mężczyznę znalezionego na granicy Arizony i Nevady 47 lat temu | Wiadomości z USA

Johna Bowdena30 stycznia 2023 21:45

1675112670

Trump wykorzystał żądanie ustawy o wolności informacji, aby spowolnić uwalnianie podatków przez IRS

Były prezydent Donald Trump zalał Urząd Skarbowy lawiną żądań ustawy o wolności informacji, które miały rzucić światło na wszelkie wewnętrzne obrady urzędników agencji, którzy rozważają przekazanie jego dokumentacji podatkowej komisji House Ways and Means.

Były prezydent był znany z tego, że przez lata był kontrolowany przez agencję i opierał się wezwaniom do publicznego ujawnienia swoich danych finansowych, dopóki rzekomy audyt się nie zakończył. ty nie.

Przeczytaj więcej na Wolny strzelec:

Johna Bowdena30 stycznia 2023 21:04

1675110030

Republikańska kongresmenka powiedziała, że ​​istnieje różnica między dokumentami Trumpa i Bidena

Republikańska przedstawicielka Nancy Mays z Karoliny Południowej kierowała dochodzeniem w sprawie dokumentów znalezionych na stronach powiązanych z prezydentem Joe Bidenem a dokumentami znalezionymi w domu byłego prezydenta Donalda Trumpa.

Niezależny Rozmawiałem z panią Mays w ekskluzywnym wywiadzie dla profilu, który zostanie opublikowany w ten weekend. Wywiad miał miejsce, gdy Biden przechodzi kontrolę po tym, jak dokumenty z jego czasów jako wiceprezydenta zostały znalezione w jego domu w Delaware i Penn Biden Center na University of Pennsylvania.

Czytaj więcej Eryk Garcia:

Johna Bowdena30 stycznia 2023 20:20

1675105292

Nikki Haley robi zawoalowane zdjęcie prognoz Trumpa i Bidena na rok 2024

były Organizacja Narodów Zjednoczonych Ambasador Nikki Haley Oddał zawoalowany strzał do każdego z byłych prezydentów Donalda Trumpa I szef Joe Bidena o wspólnych marzeniach o kandydowaniu na prezydenta w 2024 roku.

Była urzędniczka administracji Trumpa była w wywiadzie dla Fox News, kiedy skorzystała z okazji, by powiedzieć, że w Waszyngtonie potrzebne jest „młodsze pokolenie” przywódców.

Johna Bowdena30 stycznia 2023 19:01

1675102103

Prokurator okręgowy na Manhattanie otwiera dochodzenie wielkiej ławy przysięgłych w sprawie cichych płatności Stormy Daniels

Donald Trump ma jeszcze jedno dochodzenie karne, które może dodać do swojej długiej listy bitew prawnych, gdy stara się o prezydenturę po raz trzeci.

Biuro prokuratora okręgowego na Manhattanie przeforsowało wielką ławę przysięgłych i wkrótce zacznie przedstawiać dowody zbrodni, kiedy adwokat Donalda Trumpa, Michael Cohen, zapłacił ciszę za pieniądze gwiazdy filmów dla dorosłych Stormy Daniels w 2016 roku.

Zarówno Cohen, jak i Daniels powiedzieli, że pieniądze miały uniemożliwić Daniels opublikowanie jej zarzutów dotyczących romansu z byłym prezydentem.

Johna Bowdena30 stycznia 2023 18:08

1675099245

Wewnątrz domu McCarthy’ego: znani przyjaciele i twarde prawdy

Trzy tygodnie po rozpoczęciu nowej ery republikańskiej większości w Izbie Reprezentantów, niebezpieczeństwa związane ze stylem przywództwa przewodniczącego Izby, Kevina McCarthy’ego, wyraźnie zaczynają się ujawniać.

Z dala od blasku biurka oficjalnego mówcy, McCarthy zarządza niektórymi z najbardziej ekscytujących, ale i wymagających aktów przywódczych. Jednak McCarthy również mierzy się z ograniczeniami swojej szczupłej władzy, ponieważ obietnice nowego stylu kierowania Izbą zderzają się z trudną rzeczywistością rządzenia.

Johna Bowdena30 stycznia 2023 17:20

1675097433

Lider impeachmentu Trumpa, Schiff, dołącza do wyścigu w Senacie Kalifornii

demokratyczny ponownie / policz. Adama SchiffaTrump, który zyskał rozgłos w całym kraju jako główny prokurator w pierwszym procesie impeachmentu prezydenta Donalda Trumpa, ogłosił w czwartek, że ubiega się o miejsce w Senacie USA, które obecnie zasiada senator Dianne Feinstein.

„Potrzebujemy bojownika Senatu, który był w centrum walki o naszą demokrację i naszą gospodarkę” – powiedział Schiff w oświadczeniu ogłaszającym jego kandydaturę na rok 2024.

Niezależny Ma więcej na temat najgorętszego wyścigu, jaki pozostał przed 2024 rokiem:

Johna Bowdena30 stycznia 2023 16:50