Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Długoletni prezenter telewizyjny Don Lemon został zwolniony przez CNN po komentarzach „seksistowskich i wiekowych”.

Jednak pojawiły się kolejne doniesienia o jego rzekomym stosunku do kobiet na planie, a współpracownicy i inni dyrektorzy CNN doszli do wniosku, że według doniesień jego przyszłość w stacji stała się nie do utrzymania.

W odpowiedzi na odejście pana Lemona z CNN, pani Haley napisała w poniedziałek na Twitterze: „Wspaniały dzień dla kobiet na całym świecie”.

Pan Lemon był na antenie w poniedziałek dla CNN This Morning, które zaczął prowadzić kilka miesięcy temu.

CNN powiedział w poniedziałek, że drogi sieci i Lemon rozeszły się. Dodano, że panu Lemonowi zaproponowano spotkanie z zarządem sieci, ale zamiast tego wydał oświadczenie na swoim osobistym koncie na Twitterze. Sieć nazwała wersję wydarzeń Lemon „niedokładną”.

„Mój agent powiedział mi dziś rano, że zostałem zwolniony przez CNN” – powiedział pan Lemon. „Byłem oszołomiony”.

„Po 17 latach pracy w CNN pomyślałbym, że ktoś z kierownictwa będzie na tyle przyzwoity, żeby powiedzieć mi to bezpośrednio. W żadnym momencie nie dałem żadnych wskazówek, że nie będę mógł dalej wykonywać pracy, którą kocham w sieci ”.

Żadne oświadczenie nie zawierało powodu odejścia pana Lemona.

Akcja CNN, by zwolnić jednego z najpopularniejszych gospodarzy, załamała się wkrótce po wiadomościach o odejściu Tuckera Carlsona z Fox News.

Pan Lemon, który jest czarny, dołączył do CNN w 2006 roku. Przez ponad osiem lat był gospodarzem programu Don Lemon Tonight, a podczas prezydentury Donalda Trumpa zyskał rozgłos dzięki komentarzom na temat byłego republikańskiego prezydenta, którego nazwał „rasistą”. ”.

Trump z zadowoleniem przyjął odejście Lemon z CNN. Na swojej platformie Truth Social były szef powiedział: „Moje jedyne pytanie brzmi: dlaczego zajęło im to tyle czasu?”.