Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Prawdopodobna utrata dużej liczby stanowisk pracy w zespole wydawcy Worms17 – źródła

Prawdopodobna utrata dużej liczby stanowisk pracy w zespole wydawcy Worms17 – źródła

Zaktualizowano o 14:45 w Wielkiej Brytanii: Team17 potwierdził teraz, że rozpoczął „okres konsultacji” przed restrukturyzacją ogłoszoną dziś rano przez Eurogamer, w związku z którą spodziewana jest znaczna redukcja miejsc pracy.

Firma potwierdziła również odejście dyrektora generalnego Michaela Pattisona, którego określiła jako „rozstającego się w sposób polubowny”.

Rzecznik firmy powiedział: „W odpowiedzi na doniesienia dotyczące odejścia Michaela Pattisona z Team 17 możemy potwierdzić, że rozstaliśmy się z Michaelem w zgodzie”. VG247). „Możemy również potwierdzić, że niestety weszliśmy dzisiaj w okres konsultacji w Team17 Digital, a plany restrukturyzacyjne nie mają wpływu na Astragon i Storytoys.”


Oryginalna historia o 12:00 w Wielkiej Brytanii: Wydawca robaków, Team17, ogłosił restrukturyzację firmy, która prawdopodobnie doprowadzi do znacznej utraty miejsc pracy, jak dowiedział się Eurogamer, co dotknie większość wewnętrznego zespołu ds. kontroli jakości dewelopera.

Źródła zbliżone do firmy podają, że oczekuje się, że odejdzie także dyrektor generalny Michael Pattison.

Około 50 stanowisk pracy – zdecydowana większość działu kontroli jakości Team17 – jest zagrożona w ramach poważnej restrukturyzacji, a firma zdecydowała się zamiast tego zlecić prace związane z zapewnieniem jakości na zewnątrz.

Zdecydowana większość zwolnień w zespole ds. kontroli jakości – odnotowana w nowym dokumencie dotyczącym proponowanej struktury zespołu, udostępnionym dziś pracownikom – wynika z stanowisk młodszych analityków ds. kontroli jakości.

Poza zapewnieniem jakości nie jest jasne, w jakim stopniu plany restrukturyzacji dotyczą także innych działów. Eurogamer skontaktował się z Team17 w celu uzyskania komentarza.

Te ostatnie zwolnienia są następstwem utraty stanowisk pracy w Team17 na początku roku w wewnętrznych zespołach ds. rozwoju firmy. Pracownikom powiedziano wówczas, że nie będzie dalszych zwolnień.

Pracownicy dotknięci niedawnymi zwolnieniami zostali poinformowani o tej wiadomości podczas nadzwyczajnego spotkania w ratuszu dziś rano. Rozpoczął się proces konsultacji zmian, który zakończy się w listopadzie.

READ  Spodziewaj się, że zamówienie Steam Deck będzie dostępne już teraz w I kwartale 2022 (64 GB) i II kwartale 2022 (256 GB / 512 GB) • Eurogamer.net

Pattison pracuje w Team17 od dwóch lat. Dołączył w październiku 2021 r. jako dyrektor generalny, po wcześniejszej pracy w PlayStation.

W zeszłym roku Eurogamer opublikował szczegółowy raport na temat Team17, w którym pracownicy wypowiadali się na temat wynagrodzeń w firmie, warunków pracy i błędów w zarządzaniu. Po publikacji raportu Team17 obiecał szereg pozytywnych zmian, w tym m.in. przeglądy wynagrodzeń.

W zeszłym tygodniu Sega potwierdziła, że ​​w związku z odwołaniem gry Hyenas spodziewana jest utrata miejsc pracy w brytyjskim studiu Creative Assembly, natomiast brytyjski deweloper Mediatonic mocno odczuł ogłoszenie zwolnień przez Epic Games.