Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Pierwsza na świecie smukła konsola PS5 jest już dostępna — dzięki YouTuberowi, który sam je zbudował

Pierwsza na świecie smukła konsola PS5 jest już dostępna — dzięki YouTuberowi, który sam je zbudował

Pierwsza na świecie smukła konsola PS5 jest wreszcie dostępna — dzięki YouTube, który przeszedł trudny proces samodzielnego budowania.

PlayStation 5 zebrało świetne recenzje od czasu premiery pod koniec 2020 roku. Okazało się, że jest prawie zbyt popularne dla Sony, które wciąż ma problemy z udostępnieniem konsoli każdemu, kto jej chce.

Ale mimo tak pozytywnych emocji wielu wciąż narzeka na ogromne rozmiary konsoli. Jest to największa tego typu konsola w najnowszej historii, a kiedy została wydana, wielu narzekało, że nie mieści się w półkach i meblach, w których ludzie mieli nadzieję ją przechowywać.

To, wraz z kontrowersyjną białą konstrukcją konsoli, skłoniło wielu do zastanawiania się, kiedy Sony może zaplanować mniejszą lub nowo zaprojektowaną wersję PS5.

Zamiast czekać, to marzenie spełnił YouTuber o nazwie DIY Perks, który radykalnie zmniejszył rozmiar konsoli, jednocześnie umieszczając ją w bardziej atrakcyjnej metalowej obudowie.

Ale ten wysiłek miał też kilka wad: przebudowa PlayStation 5 początkowo zmniejszyła sprzęt, czyniąc go bez pracy, a „chude” PS5 wymagało również rozbudowanego systemu chłodzenia, który jest oddzielony od pudełka i można go ukryć.

(Dodatki w YouTube / DIY)

Okazało się to jednak sukcesem: wersja na PlayStation 5 mini ma rozmiar od czterech cali do jednego, działa i gra w gry.

W rzeczywistości konsola wyglądała fajniej niż jej odpowiednik w normalnych rozmiarach, ze względu na dodatkowy zapas termiczny z masywnego zasilacza i chłodzenia.

Sony wypuściło już swoje „chude” wersje konsol, zwykle jakiś czas po wydaniu pierwszej konsoli i opracowanej technologii, która pozwoliła jej się skurczyć. Niektóre wcześniejsze wersje wymagały, aby zasilacz znajdował się na zewnątrz urządzenia, w podobny sposób.

To nie pierwszy raz, kiedy DIYPerks stworzyło niestandardowe wersje PlayStation 5. W rzeczywistości gościli wysokiej klasy konsolę PlayStation wykonaną z mosiądzu, która znajduje się w zabytkowej drewnianej obudowie.

READ  Nowa gra od Breath Of The Wild Dev, która wygląda jak niesamowita mieszanka Disneya, Anime i Zeldy