Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Phil Spencer chce uruchamiać gry Sony i Nintendo na Xboxie, ale twierdzi, że się tego nie spodziewa

Phil Spencer chce uruchamiać gry Sony i Nintendo na Xboxie, ale twierdzi, że się tego nie spodziewa

Szef Xbox, Phil Spencer, mówi, że chciałby, aby Sony i Nintendo przeniosły swoje gry na Xbox, ale nie wstrzymuje oddechu.

W rozmowie z dziennikarzem Stephenem Totilo Biuletyn plików grySpencer powiedział, że decyzja o przeniesieniu czterech gier Xbox na inne konsole nie miała na celu skłonienia konkurentów do pójścia w ich ślady.

„To nie dla mnie, coś w rodzaju systemu barterowego” – wyjaśniła Spencer. „Robimy to, aby ulepszyć działalność związaną z Xbox”.

Mimo to Spencer powiedział, że oczywiście z radością powitałby inne gry konsolowe na Xbox i zauważył, że byłoby to korzystne zwłaszcza w przypadku gier wieloosobowych, w których budowanie dużej społeczności online jest ważne dla trwałości gry.

„Powiem, że kiedy patrzę na grę taką jak Helldivers 2 – która jest świetną grą, wyrazy uznania dla zespołu, który wydał grę na PC i PlayStation – nie jestem do końca pewien, kto pomaga branży, nie będąc na Xbox”. Powiedział. „Jeśli spróbujesz wmówić sobie, że w ten czy inny sposób ktoś na tym skorzysta.

„Ale rozumiem. W grach konsolowych istnieje dziedzictwo, z którego skorzystamy, wysyłając gry i nie umieszczając ich w innych miejscach. Robimy to samo”.

Helldivers 2 ukazało się tego samego dnia na PS5 i PC i spotkało się z imponującą początkową reakcją na tę drugą grę.

Spencer zauważył również, że Helldivers 2 – które Sony wypuściło tego samego dnia na PlayStation i PC – radzi sobie dobrze na tym drugim.

„Powiem, że dostarczanie większej liczby gier do większej liczby miejsc i udostępnianie ich większej liczbie osób to dobra część branży gier” – powiedział.

Na początku tygodnia dyrektor generalny Sony i prezes PlayStation, Hiroki Totoki, powiedział, że chce, aby firma była „agresywna”, jeśli chodzi o poprawę marży zysku działu gier, co jego zdaniem można częściowo osiągnąć, skupiając się bardziej na dostarczaniu… Pierwsza strona gry na rynek. Komputer.

READ  Google zaczyna ostrzegać użytkowników, jeśli wyniki wyszukiwania są słabe | Google

Podczas rozmowy z inwestorami Totoki wyjaśnił, że według niego wypuszczenie „wieloplatformowych” gier własnych będzie rozwiązaniem, chociaż później zdawał się wyjaśniać, że mówiąc to miał na myśli wyłącznie komputery PC.