Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Sharp tworzy wyświetlacze LCD dla „nowej konsoli” jako spekulacje na temat montażu następcy Switcha

Sharp tworzy wyświetlacze LCD dla „nowej konsoli” jako spekulacje na temat montażu następcy Switcha

Sharp ogłosił, że produkuje ekrany LCD do „nowej konsoli do gier”, ponieważ pojawiają się spekulacje, że Nintendo przygotowuje się do uruchomienia nowego urządzenia dla Switcha.

Dyrektor generalny Sharp, Robert Wu, powiedział w czwartkowym wezwaniu do zarobków, że japońska firma elektroniczna uruchomi próbne linie produkcyjne paneli LCD dla nowego urządzenia w bieżącym roku podatkowym kończącym się w marcu 2024 r.

Nie mogę komentować żadnych szczegółów dotyczących konkretnych klientów. Ale jeśli chodzi o nową konsolę do gier, byliśmy zaangażowani w jej fazę badawczo-rozwojową” – powiedział analitykom (za pośrednictwem Bloomberg).

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom: oficjalny zwiastun 3

Sharp ma długą historię współpracy z Nintendo, w tym dostarczania ekranów LCD do konsol DS i pełnienia funkcji asemblera Switcha.

Nintendo jeszcze oficjalnie nie ogłosiło następcy Switcha, który w marcu wszedł na rynek po raz siódmy, ale pojawiają się spekulacje, że zamierza wypuścić nowy sprzęt w następnym roku podatkowym.

We wtorek Nintendo zgłosiło spowolnienie sprzedaży konsoli Switch, ale zasugerowało, że żaden nowy sprzęt nie zostanie wprowadzony na rynek przed kwietniem 2024 r.

Po wynikach zarobkowych Niki Asia Rzekomo powiedział mu ktoś ze źródła zbliżonego do Nintendo, że prace nad następną konsolą firmy wydają się przebiegać bezproblemowo.

„Wydaje się, że rozwój postępuje dobrze” – powiedzieli. „Ale premiera produktu nastąpi najwcześniej wiosną przyszłego roku”.

Nintendo zamierza sprzedać w tym roku fiskalnym 15 milionów konsol Switch, co oznacza spadek o 16,5% rok do roku.

Prezes Nintendo Furukawa przyznał, że „utrzymanie tempa sprzedaży Switcha będzie trudne w siódmym roku jego istnienia”. „Nasz cel sprzedaży 15 milionów sztuk w tym roku podatkowym jest trochę naciągany. Ale zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby zwiększyć popyt w tym sezonie świątecznym, abyśmy mogli osiągnąć cel.”

READ  Według badacza Twitter szuka płatnej usługi o nazwie Twitter Blue | Świergot

Furukawa najwyraźniej zasugerował również, że gdyby Nintendo miało ogłosić nową konsolę, zrobiłoby to bliżej premiery produktu niż miało to miejsce w przypadku Switcha.

Obecna konsola firmy została ogłoszona pod kryptonimem rozwojowym „NX” w marcu 2015 r. – pełne dwa lata przed jej ostateczną premierą.