Tech

Obawy przed czwartą falą Covid-19 trwają w Liverpoolu, gdy lekarz wydał ponure ostrzeżenie 19 lipca

Gdy zbliża się „Dzień Wolności” 19 lipca, kiedy większość, jeśli nie wszystkie, ograniczenia blokad mają zostać zniesione – lekarze pracujący w mieście obawiają się, że terminy mogą nie być gorsze.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni Infekcje nasiliły się na północnym zachodzie. W Liverpoolu liczba pozytywnych przypadków wzrosła do ponad 500 na 100 000 mieszkańców.

Dobrą wiadomością było to, że pomimo rosnących liczb pozytywne przypadki W całej Wielkiej Brytanii Fed zmienna deltaPrzyjęcia do szpitali pozostają stosunkowo niskie w porównaniu z innymi falami wirusa.

Czytaj więcej : Wskaźniki zakażeń Covid-19 są trzykrotnie niższe w przypadku podwójnego szczepienia

Jednak wielu lekarzy pracujących na oddziałach intensywnej terapii (OIOM) w Szpitale w Liverpoolu Mówią, że widzieli niepokojące oznaki, że skrzydła zaczynają odczuwać presję, która normalnie nie jest związana z letnimi miesiącami.

Jeden konsultant pracujący na oddziale intensywnej terapii w Liverpool W poniedziałek szpitale napisały na Twitterze: „Więc dzisiejsza zmiana na OIOM wyglądała jak prawdziwa stara szkoła, której kulminacją był atak #COVID. Wielu skierowanych pacjentów, łóżka na OIOM stopniowo się zapełniają. To naprawdę smutne, że #Liverpool jest teraz w czwartej fali. Proszę idź zaszczepić się #, jeśli nie masz jeszcze szansy.”

Dr Richard Winston jest konsultantem intensywnej terapii, który pracuje na oddziale intensywnej terapii w Królewski Szpital w Liverpoolu W zeszły weekend zabrał również na Twittera, aby wyrazić swoje obawy, pisząc: „Widzisz wiele nowych przypadków Covid wchodzących na OIOM w tym tygodniu. Wiele łóżek na OIOM zajmowanych przez pacjentów z Covid. To czwarta „fala” w Liverpoolu, a poziom społeczności jest bardzo wysoki . . .

Termin „czwarta fala”, gdy mówi o COVID w mieście, jest czymś, co dr Winston i wielu jego kolegów twierdzi, że on i wielu jego kolegów wierzy, że jest prawdą, biorąc pod uwagę rosnącą liczbę pozytywnych przypadków w mieście.

READ  Kultowy seryjny morderca niedźwiedź na PS3 dokonuje niespodziewanej śmierci w świetle dziennego anaglifu

„Widzieliśmy to trzy razy na północnym zachodzie” – powiedział dr Winston – „Wiem, że ludzie w niektórych częściach kraju mówią o rozpoczęciu trzeciej fali, ale dla nas jest to czwarta fala.

„Nie jestem pewien, czy ktokolwiek oficjalnie użył terminu czwarta fala, ale jeśli cofniesz się i spojrzysz na krajowe dane dotyczące przyjęć do szpitali i spojrzysz na północny zachód, zobaczysz pierwotny szczyt, gdy się zaczął, a potem trafimy na kolejny szczyt we wrześniu zeszłego roku, a potem uderzamy Szczyt znów jest zimą, czyli trzy razy, a teraz widzimy dla nas kolejny szczyt, który ma cztery.

„Myślę, że w różnych częściach kraju to, co widzieliśmy we wrześniu ubiegłego roku, nie było tak naprawdę widoczne wszędzie, więc to zależy od twojego punktu widzenia.

„Ale jeśli porozmawiasz z innymi [medical professionals] Na północnym zachodzie i mam na myśli nie tylko Merseyside, ale także Greater Manchester, myślę, że większość ludzi powiedziałaby z naszej perspektywy, że jest to czwarta fala lub czwarta fala, a nie trzecia.

Liverpool Echo rozsyła biuletyny na szeroki zakres tematów – w tym nasz codzienny biuletyn, który jest teraz publikowany trzy razy dziennie.

Są inni w tym, co się dzieje, polityce, wiadomościach sądowych, Knowsley, Wirral, sztuce i kulturze, a także Liverpool FC i Everton FC.

Rejestracja jest darmowa, a najważniejsze artykuły są przesyłane prosto do Twojej skrzynki odbiorczej w ciągu minuty.

Jak zarejestrować się w Echo Email Update تحديث

1) Przejdź do naszej dedykowanej strony biuletynu pod tym linkiem.

2) Umieść swój e-mail w polu we wskazanym miejscu

3) Zaznacz tyle pól, ile chcesz dla każdego biuletynu, który chcesz.

4) Kliknij Zapisz zmiany i gotowe!

Dr Winston powiedział, że chociaż maj był spokojny, a szczepionki miały wpływ na pacjentów, którzy poważnie zachorowali na Covid, nie zerwali całkowicie związku między pozytywnymi przypadkami a tymi, którzy potrzebowali łóżka szpitalnego.

READ  Obrazy pokazują `` niezwykle rzadką '' literówkę iPhone'a 11 Pro z nie wyrównanym logo Apple

Dr Winston dodał: „Liczba przyjęć zaczęła bardzo gwałtownie rosnąć w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

„Wiem, że A&E było zajęte. W tej chwili nie wiem, czy to z powodu Covid, ale są bardziej zajęci, niż można by się spodziewać w lecie.

“To obciąża szpital. Oczywiście, jeśli zaczniemy wypełniać łóżka intensywnej opieki pacjentami z Covid, te łóżka nie będą dostępne dla innych pacjentów.

„I zwykle nie spodziewamy się problemów w środku lata, jeśli chodzi o pojemność rodziny, to naprawdę rutyna w zimie i to nas wszystkich trochę przeraża.

„Zauważyłem, że poziom pozytywnych testów w społeczności jest bardzo wysoki w Liverpoolu, a w przeszłości, gdy poziom był wysoki po dwóch tygodniach, szpitale zaczęły być zajęte.

„Szczepionka wywarła ogromny wpływ, nie ma co do tego wątpliwości, ale nie zerwała związku między wskaźnikami w społeczności a wskaźnikami hospitalizacji.

„Widzimy, że sporo łóżek jest zajmowanych przez pacjentów z Covid, którzy wymagają intensywnej opieki. Obejmuje to OIOM, oddział intensywnej terapii, a także procent łóżek na oddziałach oddechowych.

Pacjent z Covid jest leczony na oddziale intensywnej terapii w Royal Liverpool Hospital w Liverpoolu

„Ale chociaż jesteśmy teraz bardziej zajęci Covid, wydaje się, że rząd jest zdeterminowany, aby zmniejszyć blokadę lub całkowicie się jej pozbyć.

„Myślę, że ja i wielu moich kolegów boimy się tego, co może się wydarzyć”.

Wraz ze wzrostem liczby pacjentów z Covid śpiących na oddziałach intensywnej terapii w szpitalach w Liverpoolu poglądy kanclerza na zniesienie pozostałych ograniczeń związanych z blokadą są jasne.

Dr Winston powiedział: „Na podstawie tego, co widzę, powiedziałbym, że to źle.

Chyba że nastąpi drastyczna zmiana od teraz do 19 lipcaPoważnie uważam, że powinni ponownie o tym pomyśleć i nie robić tego.

READ  Uzupełnianie PS5 w Wielkiej Brytanii - na żywo: Asda Playstation 5 niedostępne, dziś bardzo mało plotek, gra w przyszłym tygodniu

„Szczepionka robi różnicę, ale wskaźnik szczepień nie jest wystarczająco wysoki w kilku częściach populacji”.

Dr Richard Winston jest Konsultantem Specjalistą Intensywnej Terapii pracującym na Oddziale Intensywnej Terapii w Royal Liverpool Hospital
Dr Richard Winston jest Konsultantem Specjalistą Intensywnej Terapii pracującym na Oddziale Intensywnej Terapii w Royal Liverpool Hospital

Pomimo oczekiwań, że ostatnie ograniczenia skończą się 19 lipca, dr Winston uważa, że ​​ludzie nadal muszą podjąć środki ostrożności, aby powstrzymać powtórkę poprzednich fal, w których łóżka szpitalne były pełne, a w przypadkach pozytywnych gwałtownie wzrosła.

Doradca dodał: „Nie ma absolutnie żadnych wątpliwości, że każdy, kto może zostać zaszczepiony, powinien otrzymać dwa zastrzyki.

„Jeśli ludzie mają wątpliwości lub mają szczególny problem, powinni porozmawiać ze swoim lekarzem rodzinnym, ale ludzie, którzy nie zostali zaszczepieni, to w większości ludzie, którzy do tej pory dostali Covid.

„Widzimy Covida w latach 30., czasami także 20-latków, którym to nie przeszkadzało.

„Jeśli wszystkie zasady blokowania zostaną zniesione, myślę, że znajdą się ludzie, którzy w ogóle nie podejmą żadnych środków ostrożności.

„Ale myślę, że bardzo rozsądne byłoby unikanie zatłoczonych miejsc, noszenie maski w zatłoczonych miejscach, mycie rąk – wszystko to, co robiła publiczność.

„Myślę, że częścią przesłania jest dalsze podejmowanie środków ostrożności, nawet jeśli nie jesteś już do tego prawnie zobowiązany”.

Bądź na bieżąco z przypadkami koronawirusa w Twojej okolicy, wpisując poniżej swój kod pocztowy

About the author

Ward Parkinson

„Nieuleczalny entuzjasta muzyki. Piwo. Totalny odkrywca. Wichrzyciel. Oddany fanatyk sieci”.

Add Comment

Click here to post a comment