Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Nowy soundbar Sony to soundbar z tylnymi głośnikami do telefonu lub tabletu

Nowy soundbar Sony to soundbar z tylnymi głośnikami do telefonu lub tabletu

Rzadko zdarza się, aby produkt audio trafiał do konsumentów, którzy wykrzykują: „Cóż, ten produkt w tej chwili nie istnieje”. Ale tak się stało, gdy zobaczyłem nowy HT-AX7 firmy Sony (wcześniej ujawniony przez Slashleaks jako Głośnik MagicBucket).

To przenośny głośnik Bluetooth z dwoma głośnikami satelitarnymi wielkości babeczki spoczywającymi na portach ładowania na górnym panelu. Zostały zaprojektowane przede wszystkim jako małe (mniej więcej wielkości Roku Streambar) i tylne głośniki – ale dla Twojego telefonu, tabletu lub laptopa. Podobnie jak koncepcja Art TV i Soundbar, którą TCL zaprezentował podczas Milan Design Week, ale ten pomysł wymagał wzmocnienia i tak naprawdę był przeznaczony dla telewizorów. To nie jest i nie powinno być.

Czy jest to głośnik bezprzewodowy, który korzysta z domowego Wi-Fi? Nie, tylko Bluetooth — och, i żadnych fizycznych połączeń poza portem ładowania USB-C. Ale zawiera technologię Sony 360 Spatial Sound Mapping, która może konwertować sygnał stereo przez Bluetooth w czasie rzeczywistym. Tak więc, gdy te dwa kanały o długości od 1 m do 1,2 m są umieszczone za tobą, stają się tylnymi głośnikami i zapewniają coś w rodzaju konfiguracji Dolby Atmos. I słyszałeś to: nie chodzi o to, aby dostać się do naszego najlepszego przewodnika po głośnikach Dolby Atmos tylko dlatego, że tak naprawdę nie obsługuje Dolby Atmos, ale jest dobry i wciągający.

Pole dźwiękowe włączone czy wyłączone? Zależy jak bardzo jesteś towarzyski (Źródło zdjęcia: przyszłość)

Nie ma też rzeczywistej technologii kalibracji pomieszczenia. Proces konwersji wykorzystuje syntezę monopolarną firmy Sony, ale zakłada umieszczenie tylnych głośników około metra za sobą i głównego baru przed sobą, tuż pod uszami na stoliku do kawy lub w podobnym miejscu. I myślę, że to bardzo odświeżające.