Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Nowa usługa Microsoft Teams zawiera znaczne ulepszenia wydajności i zmiany w interfejsie użytkownika

Dzisiaj Microsoft dokonuje przeglądu swojej aplikacji Teams, aby była szybsza i łatwiejsza w użyciu. Usługa Microsoft Teams została przebudowana od podstaw, a dziś dostępna jest nowa wersja zapoznawcza dla firm, która umożliwia wypróbowanie tej radykalnej zmiany, której tworzenie zajęło lata.

Somi Singh, CVP of Engineering w Microsoft Teams, mówi w wywiadzie dla krawędź. „Poczyniliśmy ogromne postępy w wydajności i użyteczności. Nowe zespoły są dwa razy szybsze, zużywając o 50 procent mniej zasobów.”

Instalacja nowej aplikacji Microsoft Teams powinna być nawet trzykrotnie szybsza, a dwa razy szybsze uruchamianie spotkań lub dołączanie do nich. Microsoft twierdzi, że nowe Microsoft Teams powinny również zajmować 50 procent mniej pamięci i 70 procent mniej miejsca na dysku. Wszystko to wydaje się znaczną poprawą wydajności, zwłaszcza jeśli występują spowolnienia w istniejącej aplikacji Teams.

Nowy klient Teams.
Obraz: Microsoft

Microsoft z pewnością słuchał opinii na temat powolności lub problemów z Teams. „[We hear] Jest tak powolny, wyczerpuje moją baterię, a pamięć jest ogromna… czytamy wszystkie te opinie i chłoniemy je” — wyjaśnia Singh. Microsoft postanowił poprawić tę sytuację wiele lat temu, ale musiał też skalować usługę aby sprostać ogromnemu zapotrzebowaniu milionów aktywnych użytkowników dziennie dodawanych w trakcie epidemii.

„W tamtym czasie musieliśmy rozszerzyć to, co mieliśmy, ponieważ korzystanie z wideo i spotkań na żywo wzrosło dość dramatycznie” — wspomina Singh. „Zaczęliśmy od znalezienia miejsc w istniejącym kliencie, w których możemy wprowadzić w życie niektóre z tych przełomowych i fundamentalnych technologii”.

Istniejący klient Microsoft Teams został przeniesiony do frameworka React, ale nie w pełni, ponieważ nadal korzystał z części Angular JS. Oznaczało to, że aplikacja ładowała dwa frameworki javascript, przez co była nieco cięższa niż powinna.

Możesz teraz łatwo przełączać się między kontami Microsoft Teams.
Obraz: Microsoft

Microsoft porzucił teraz podstawy Electron dla Teams i przeszedł w kierunku technologii Microsoft Edge WebView2 wraz z pełnym przejściem do biblioteki React JavaScript i większym skupieniem się na języku projektowania Fluent w celu ulepszenia interfejsu użytkownika.

READ  Modern Warfare 2 ujawnia czas rozpoczęcia: jak obejrzeć zwiastun Call of Duty | Gry | zabawa

„Główne korzyści płynące z przejścia z Electron na WebView2 to mniejsze zużycie pamięci i mniej miejsca na dysku, ponieważ zasoby są współdzielone z Edge” — wyjaśniają inżynierowie Microsoft Teams. W dzisiejszym wpisie na blogu. „Decyzja o przejściu z AngularJS na React była oparta przede wszystkim na charakterystyce wydajności i wynikach testów porównawczych naszych przypadków użycia. Zauważyliśmy, że React lepiej pasował do naszych scenariuszy i był korzystnym krokiem dla ogólnej wydajności aplikacji.”

Wszystko to naprawiło każdą większą część Microsoft Teams w taki czy inny sposób. „Warstwa danych, warstwa sieciowa, sposób przechowywania danych, to, co robimy na pierwszym planie, co robimy w tle, cała architektura wideo i potok renderowania są stałe” — mówi Singh. „Kiedy go użyjesz, zobaczysz to, poczujesz to”.

Niektóre aktualizacje projektu dla Microsoft Teams.
Obraz: Microsoft

Wraz z ulepszeniami wydajności firma Microsoft zapewniła również wizualne odświeżenie aplikacji Teams, aby lepiej pasowała do systemu Windows 11. Nowa aplikacja Teams wykorzystuje teraz natywne tekstury, takie jak przezroczystość Mica w systemie Windows 11, aby przypominać natywną aplikację systemu Windows. Microsoft zmienił również kolor płótna z szarego na biały i używa mniej fioletu Teams w całym tekście. Microsoft Teams automatycznie przełączy się teraz w tryb ciemny, a aplikacja ma grupowe zdjęcia profilowe i ich dostosowywanie.

Jednak nowy Microsoft Teams to nie tylko wygląd i wydajność. Microsoft dodaje również kilka bardzo przydatnych ulepszeń. Jeśli masz problemy z przełączaniem się między różnymi kontami Microsoft Teams w Twojej organizacji, nowy klient ma ulepszony sposób wyświetlania wszystkich kont i powiadomień na jednej liście rozwijanej. Nie musisz wylogowywać się z kont i przełączać dzierżawców, aby uzyskać dostęp do różnych statusów aplikacji Teams.

Jeśli jesteś przyzwyczajony do spotkań z podniesionymi rękoma nawet po zadaniu przez kogoś pytania, Microsoft ulepsza teraz to doświadczenie, automatycznie opuszczając ręce, gdy osoba mówi. Tablica zyskuje również możliwość wklejania komponentów Loop, aby płótno było bardziej wspólne. Do Microsoft Teams wkraczają również filtry wideo oparte na sztucznej inteligencji, z wieloma animowanymi ramkami i możliwością zmiany koloru wideo w prezentacjach.

READ  IPhone 15 Pro może w końcu mieć fizyczne przyciski zamiast przycisków półprzewodnikowych

Microsoft 365 Copilot będzie również częścią Microsoft Teams.
Obraz: Microsoft

Mówiąc o sztucznej inteligencji, nowy klient Teams jest również pozycjonowany jako podstawa przyszłej pracy Microsoftu z asystentem Copilot i innymi funkcjami Teams opartymi na sztucznej inteligencji. „Wszystkie eksperymenty AI wymagają bardzo szybkich iteracji i eksperymentów” — wyjaśnia Singh. „Nie uda ci się zrobić tego idealnie za pierwszym razem, więc jest dużo nauki nadzorowanej, nauki nienadzorowanej i nauki użytkownika, więc ta architektura naprawdę nas do tego przygotowuje”.

Microsoft szczegółowo przedstawił swoje plany dotyczące Copilot w Microsoft Teams, gdzie będziesz mógł zaprosić asystenta AI do rozmów grupowych w celu wykonywania zadań, takich jak planowanie spotkań, lub pojawi się on w Spotkaniach i konwersacjach na pasku bocznym, aby pomóc w zadaniach takich jak podsumowanie , streszczenia lub pytania ogólne. Funkcja czatu biznesowego Copilot będzie również dostępna w Teams jako chatbot, którego możesz używać jako osobistego asystenta do pobierania danych i informacji z aplikacji i usług Microsoft 365.

Nowy klient Teams firmy Microsoft będzie dostępny w trybie podglądu już dziś, ponieważ firma zbiera opinie przed szerszym wdrożeniem jeszcze w tym roku. Firmy będą musiały być częścią Publiczna wersja zapoznawcza Microsoft Teams aby uzyskać dostęp, a nowy przycisk przełączania „Wypróbuj nowe zespoły” pojawi się w lewym górnym rogu bieżącej aplikacji. W razie potrzeby będziesz mógł przełączyć się z powrotem do klasycznej aplikacji Teams.

Jednak w wersji zapoznawczej występują pewne usterki w działaniu. Firmy nie będą mogły uzyskiwać dostępu do aplikacji innych firm ani aplikacji biznesowych (LOB) w wersji zapoznawczej, co obecnie jest dużą brakującą częścią nowego środowiska Teams. Brakuje również niektórych zaawansowanych funkcji połączeń, takich jak kolejki połączeń, a także zaawansowanych funkcji spotkań, takich jak niedostępne sale konferencyjne.

Będziesz także musiał mieć system Windows, aby uzyskać dostęp do nowego klienta Teams. Microsoft pracuje nad ulepszoną wersją dla komputerów Mac, ale nie będzie ona od razu dostępna w wersji zapoznawczej. Nowa wersja zapoznawcza Teams jest na razie dostępna tylko dla użytkowników komercyjnych, a Microsoft twierdzi, że pracuje nad wprowadzeniem jej do edukacji, rządowego przetwarzania w chmurze oraz platform takich jak VDI i sieci jeszcze w tym roku.

READ  OnePlus został znokautowany, aby usunąć fałszywe telefony OPPO i Realme