Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Imponujące oprogramowanie do ray tracingu w Half-Life 1 jest już dostępne do pobrania

Half-Life: Ray Traced, nowy mod, który dodaje akceleratory ray tracingu do pierwszoosobowej strzelanki Valve, jest już dostępny do pobrania po ujawnieniu zeszłego lata.

Half-Life: Ray Traced to dzieło projektanta Sultima Tsyrendashieva — który wcześniej stworzył podobne i wysoko cenione mody ray tracingu dla takich gier jak Series Sam 1, Doom i Quake — i opiera się na innej wcześniejszej próbie ray tracingu w Half-Life .

Przedstawiając projekt w zeszłym roku, Tsyrendashiev wyjaśnił: „Half-Life: Ray Traced integruje śledzenie trajektorii w czasie rzeczywistym z oryginalnym Half-Life (1998). Dzięki akcelerowanemu sprzętowo ray tracingowi możliwe jest obliczenie globalnego oświetlenia, odbić, załamań oraz miękkie cienie i efekty.” inne wizualizacje wykorzystujące interaktywne okna”.

Half-Life 1: Ray Traced – zwiastun.

Zgodnie z wcześniejszą obietnicą Tsyrendashiev, grywalna wersja Half-Life: Ray Traced została stworzona Dostępne do pobrania przez github. Osoby zainteresowane wirowaniem będą musiały najpierw odebrać kopię Oryginalny Half-Life 1 na Steamie Następnie podążaj Dostarczone instrukcje.

Alex Battaglia z Digital Foundry przyjrzał się modowi Quake Ray tracing Tsyrendashieva pod koniec zeszłego roku i stwierdził, że zrobił na nim duże wrażenie, nazywając go „niesamowitym” i „mniej modyfikacją, a bardziej kompletnym restartem RT jednej z najlepszych gier na PC „.

READ  Oglądaj filmy Pixel 6 Pro, które łączą się w całość i rozpadają się w wyciekających filmach