Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Phil Spencer podobno zapewnił pracowników Microsoftu, że „nie przestanie produkować konsol Xbox”

Phil Spencer podobno zapewnił pracowników Microsoftu, że „nie przestanie produkować konsol Xbox”

Według doniesień dział gier Microsoftu odbył w tym tygodniu wewnętrzne spotkanie w celu ustosunkowania się do doniesień o możliwości przeniesienia niektórych gier własnych na inne platformy do gier.

według Dziennikarka Shannon Liaoszef działu gier Microsoftu, Phil Spencer, powiedział pracownikom, że Xbox obecnie nie planuje zaprzestania produkcji konsol i że konsole Xbox pozostaną częścią jej strategii, która obejmuje „wiele typów sprzętu”.

Publicznie Microsoft milczy na temat ostatnich doniesień, jakoby mógł wprowadzić gry, w tym ekskluzywną grę Starfield, na PlayStation 5, poza zapowiedzią, że w przyszłym tygodniu zorganizuje „aktualizację biznesową”.

„Słyszymy cię i słyszymy” – napisał Phil Spencer w Channel X na początku tego tygodnia. „Planujemy wydarzenie biznesowe na przyszły tydzień, podczas którego nie możemy się doczekać, aby podzielić się z Wami więcej szczegółów na temat naszej wizji przyszłości Xbox. Bądźcie czujni”.

Według doniesień kilka głównych gier dostępnych wyłącznie na Xbox, w tym Starfield, Hi-Fi Rush i Indiana Jones, może zostać wydanych na PS5 w ramach znaczącej strategicznej zmiany w dziale gier Microsoftu.

Jeśli ostatnie doniesienia okażą się trafne, na pozór będzie to oznaczać poważną zmianę w strategii Microsoftu w zakresie gier, która wcześniej zastrzegała sobie największe nowe, własne premiery wyłącznie dla swoich konsol.

Chociaż nie zostało to oficjalnie potwierdzone, raporty wywołały znaczną reakcję w społeczności Xbox, w tym ze strony wpływowych wpływowych osób Xbox, które cieszą się dużą popularnością, a niektórzy z nich spekulują, że może to oznaczać początek końca biznesu Microsoftu na konsolach.