Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ninja Theory twierdzi, że wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby zastąpić aktorów głosowych

Twórca Hellblade, Ninja Theory, zakwestionował twierdzenia, że ​​wykorzystuje technologię sztucznej inteligencji do zastępowania aktorów głosowych w swoich grach, mówiąc, że używa tylko generowanej przez sztuczną inteligencję pracy głosowej dla „treści zastępczych”.

Teoria ninja została nazwana przez GLHF Jako firma korzystająca z usług Altered AI, firmy technologicznej, która wspiera studia w tworzeniu „przekonujących, profesjonalnych podkładów głosowych” za pomocą sztucznej inteligencji zamiast profesjonalnych – i prawdziwych – aktorów.

Ale raport nie ujawnił szczegółów porozumienia, zauważając, że „szczegóły ich partnerstwa są tajemnicą”.

Biuletyn informacyjny Eurogamer: Jak szkodliwe są wycieki gier wideo?

Zapytany bezpośrednio „Czy naprawdę myślisz o zastąpieniu aktorów głosowych sztuczną inteligencją?” Odpowiedź Ninja Theory była definitywnym „nie”.

„Nie, żeby było jasne, używamy tej technologii sztucznej inteligencji do tworzenia treści zastępczych tylko po to, aby pomóc nam zrozumieć takie rzeczy, jak czas i pozycja na wczesnych etapach rozwoju” – powiedziała firma na Twitterze.

„Następnie współpracujemy z prawdziwymi aktorami, których występy są podstawą ożywiania naszych historii”.

Nie, wciąż nie mamy daty premiery Hellblade 2, ale w końcu dostaliśmy zwiastun rozgrywki Hellblade 2: Senua’s Saga na Game Awards w zeszłym roku.

READ  John Carmack mówi, że Meta „nieustannie sabotuje siebie” za swoje wysiłki VR