Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Nie, Gmail to nie „Zachód słońca”

Nie, Gmail to nie „Zachód słońca”

Fałszywy e-mail opublikowany na Twitterze/X twierdzi, że Google „zabija” Gmaila w 2024 r., ale jest to rażąca mistyfikacja.

Internauci zaczęli publikować obraz wiadomości e-mail fałszywie twierdzącej, że Gmail zostanie wyłączony 1 sierpnia 2024 r. Wiele przykładów opublikowanych obrazów to rażąca satyra, ale inni nie rozumieją żartu i wierzą w fałszywą „reklamę” Gmaila. zgon. To szybko doprowadziło do tego, że w czwartkowe popołudnie „Gmail” zyskał popularność na Twitterze/X i zawierał mieszankę humoru, zamieszania i gniewnej korekty.

Żeby było jasne, Gmail nie wyłącza się.

Fakt, że łatwiej uwierzyć w tę sztuczkę, polega na tym, że Google ogłosił w zeszłym roku, że klasyczny „widok HTML” Gmaila zniknie w 2024 roku. To usprawnione doświadczenie było dość przestarzałe pod względem funkcji, ale służyło jako dobra kopia zapasowa. Opcja dla tych, którzy potrzebują prostego widoku swojej skrzynki odbiorczej.

Poza tą prostą zmianą Gmail będzie nadal działać zgodnie z oczekiwaniami przez wiele lat. W rzeczywistości Google nadal dodaje nowe funkcje i ulepszenia do Gmaila, takie jak niedawna premiera Gemini dla Gmaila.

Jeszcze bardziej niepokojące jest to, że ludzie mogą pomyśleć, że Google w ogóle zamknie Gmaila. Firma zyskała reputację firmy zamykającej nieużywane lub słabo działające aplikacje i usługi na przestrzeni lat, ale Gmail jest jednym z filarów Google. W rzeczywistości każde istniejące konto Google jest połączone z kontem Gmail. Google tego nie zrobi (i prawdopodobnie nie zrobi). Nie mogę) Wyłącz Gmaila w dowolnym momencie, niezależnie od tego, w co chcą, żebyś uwierzył przypadkowym osobom w Internecie.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich, aby zarabiać. więcej.

READ  Plotka: zgłoszono, że kilka stron jest zainteresowanych zakupem Square Enix