Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Sony testuje teraz obsługę PSVR 2 na PC

Sony testuje teraz obsługę PSVR 2 na PC

Zestaw słuchawkowy Sony PlayStation VR2 został zaprojektowany do współpracy wyłącznie z PS5, ale firma testuje obecnie obsługę komputera PC. Chociaż oryginalny zestaw słuchawkowy PSVR nieoficjalnie był obsługiwany przez komputery PC, Sony twierdzi, że pracuje nad umożliwieniem właścicielom PSVR 2 podłączenia zestawu słuchawkowego do zestawu do gier na PC.

„Z przyjemnością ogłaszamy, że obecnie testujemy możliwość dostępu graczy PS VR2 do dodatkowych gier na PC, aby zapewnić większą różnorodność gier oprócz tytułów PS VR2 dostępnych na PS5” – mówi Sony. W dzisiejszym poście na blogu. „Mamy nadzieję udostępnić to wsparcie w 2024 r., więc czekajcie na dalsze aktualizacje”.

Do tej pory Sony unikało pytań dotyczących uruchomienia gogli PlayStation VR2 na komputerze PC. Rok temu zapytaliśmy Sony o obsługę PSVR 2 na PC, ale firma odpowiedziała tylko, że „PSVR2 zostało stworzone do użytku z konsolą PS5”. Kiedy w zeszłym roku testowaliśmy zestaw słuchawkowy na komputerze PC, został on przechwycony przez system Windows jako drugi ekran, ale SteamVR nie rozpoznał zestawu słuchawkowego.

Modderzy od chwili premiery starali się, aby PSVR 2 działało na komputerach PC iVRy Próba inżynierii wstecznej sprzętu. Skontaktowaliśmy się z firmą Sony, aby dokładnie wyjaśnić, co oznacza „dostęp do dodatkowych gier na komputerze PC” i czy wsparcie będzie ograniczone do konkretnych gier. Będziemy Cię odpowiednio informować.

READ  Wstępne pobieranie Baldur's Gate 3 na PlayStation 5 rozpocznie się 31 sierpnia