Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

„NCL czekało na ten dzień od 2014 roku” – były pracownik NOA o zamknięciu Nintendo eShop

„NCL czekało na ten dzień od 2014 roku” – były pracownik NOA o zamknięciu Nintendo eShop

Zdjęcie: Damien McFerran/Nintendo Live

W wakacje publikujemy niektóre z nich Funkcje wyboru z ostatnich 12 miesięcy. Mieszanka punktów do dyskusji, wywiadów, opinii i nie tylko Pracownicy i akcjonariusze NLZnajdziesz naszą zwykłą mieszankę troskliwości, wiedzy, frywolności, nostalgii i oczywiście entuzjazmu dla wszystkich rzeczy związanych z Nintendo. Wesołych wakacji!


Nintendo niedawno ujawnić jej harmonogram zamknąć swoje cyfrowe witryny sklepowe zarówno dla rodziny systemów 3DS, jak i Wii U. Od marca 2023 r. nie będzie już można dokonywać nowych zakupów jakiegokolwiek oprogramowania cyfrowego w sklepach internetowych 3DS i Wii U, które obejmują cyfrowe wersje wydań fizycznych , cyfrowe gry do pobrania Tylko i wszystkie formy DLC. Jesteś Wola możliwość ponownego pobierania zakupów dokonanych przed tą datą (o ile nadal można pobrać oryginalne tytuły Wii zakupione wcześniej na tej konsoli) „w dającej się przewidzieć przyszłości”, ale najwyraźniej ta funkcja zostanie ostatecznie usunięta.

Możesz pomyśleć „tak już jest” – „to nigdy nie trwa wiecznie”. I chociaż większość z nas może usiąść i usprawiedliwić to, tak, Zdecydowanie Usługi cyfrowe mają ograniczoną żywotność, ani Wyraźnie Nie spodziewaliśmy się, że będziemy mogli ponownie pobrać naszą kopię Szkarłatny całun Kiedy jesteśmy w latach 90. i widzimy, jak sklepy cyfrowe zamykają się stosunkowo szybko po debiucie tych sklepów elektronicznych, jest to gorzka pigułka do przełknięcia, jeśli w ogóle martwisz się o zachowanie gier wideo.

Nintendo patrzy na pierwsze dwa lata jako wskazówkę, kiedy zaczęli pakować go z konsolą

Prawda jest taka, że ​​Nintendo – i wszystkie firmy, które prowadzą podobne sklepy z cyfrowymi towarami – planują zamknąć tego rodzaju linię na wiele lat.

„Nintendo wie, że musi wspierać produkt przez co najmniej 10 lat, w przeciwnym razie zaryzykuje pozew zbiorowy” – powiedział nam były pracownik Nintendo of America. Źródło, które chce pozostać anonimowe, mówi, że Nintendo od dłuższego czasu przygląda się temu zamknięciu i że ta 10-letnia przerwa nastąpi w listopadzie 2022 r., dekadę po premierze Wii U. [Nintendo Co. Ltd, the main Japanese company of which NOA is a subsidiary] Czekałem na ten dzień od 2014 roku na podstawie sprzedaży… Nintendo patrzy na pierwsze dwa lata jako wskazówkę, kiedy zaczęli pakować go z konsolą. „

Niepowodzenie ze strony Nintendo w wykazaniu zalet i wartości nierównej rozgrywki konsoli GamePad – lub pomyślnego odróżnienia konsoli od jej poprzednika w oczach szerszej publiczności, co było kluczowym elementem popularności Wii – doprowadziło do słabej sprzedaży z początek. W 2014 roku stało się jasne, że koncepcja po prostu nie przypadła do gustu mainstreamowej publiczności, a według naszego źródła firma szybko zmieniła wewnętrzny kurs.

READ  Szef Nintendo mówi, że produkcja Switcha jest „niepotwierdzona” w przyszłym roku

Pracując nad NX, obserwowałem testy z amiibo i kilka dziwnych aplikacji, które wchodziły w interakcję z tymi na Wii U. Wszystko to służyło jedynie wypełnieniu luki sprzedażowej aż do NX [Switch’s code name] przybędzie. To samo z minikonsolami… Panic Products ma na celu wypełnienie luki NX na Boże Narodzenie. „

Podczas pracy nad NX obserwowałem testy z amiibo i kilka dziwnych aplikacji, które wchodziły w interakcje z tymi na Wii U. To wszystko to po prostu zajęta praca, aby wypełnić pustkę sprzedażową… to samo z minikonsolami

Względna komercyjna porażka Wii U (13,56 miliona sztuk) nie jest nicale z całej gamy konsol tylko Virtual Boy sprzedawał mniej sztuk) spowodował ból głowy w całej firmie, a problemy z zaopatrzeniem pojawiły się na wczesnym etapie cyklu życia konsoli, szczególnie jeśli chodzi o naprawę części.

„Zaczęliśmy rozmawiać o numerach napraw i wymiany Wii U około rok przed premierą Switcha” – powiedziało nasze źródło. „NOA miało wkrótce skończyć się napędy optyczne do programu naprawy/wymiany… i mam na myśli rok 2016, można było stwierdzić, ile ich zostało. NCL miał dobre zapasy, więc przenieśli te zapasy do NOA, abyśmy mogli zająć się naprawami przynajmniej do czasu zwolnienia Switcha, więc EOL [End-Of-Life] Przynajmniej oprogramowanie dla konsoli zostało uruchomione przed uruchomieniem NX.

Ten plan zamknięcia pojawił się zaledwie dwa lata po wprowadzeniu wewnętrznego „Programu aktualizacji Wii U”, zachęcającego właścicieli Wii do uaktualnienia do nowej konsoli ze zniżką, podczas gdy NOA poddawała recyklingowi starą konsolę.

„W 2013 roku nadal zajmowaliśmy się naprawami Wii, a Nintendo zjadało około 7-10 USD za naprawę. Wiosną 2014 roku odbyło się spotkanie pracowników, którzy szukali pomysłów na oszczędności lub pomysły na sprzedaż… Mniej więcej w tym czasie zacząłem Słyszymy w nim wewnętrzne żarty o tym, „do czego aktualizujemy, kiedy te Wii U są wysyłane do naprawy”.

Nowe motywy 3D
Zdjęcie: Damien McFerran/Nintendo Live

Zapytane o pełny proces wycofania z eksploatacji i jak długo pozostanie możliwość ponownego pobrania poprzednich zakupów na 3DS i Wii U, nasze źródło było mniej optymistyczne co do tego zakresu dat niż oficjalna linia Nintendo dotycząca „przewidywalnego” przyszły”; Przewidują całkowite wyłączenie usług w ciągu zaledwie dwóch lat. „Ogłoszą w 2023 r., że po pewnym czasie serwer zostanie wyłączony”. Po tym czasie sugeruje się, że gra online, ponowne pobieranie zakupionej zawartości i wszystko inne całkowicie zniknie. „Ludzie na 100% stracą swoje gry, jeśli coś stanie się z Wii U lub silnikiem, na którym grają”.

Ludzie na 100% stracą swoje gry, jeśli coś stanie się z ich Wii U lub dyskiem, na którym grają.

Wii nie było obecną konsolą Nintendo od dekady, więc nie byłoby zaskoczeniem, gdyby Nintendo tak szybko zamknęło serwery w celu ponownego pobrania dla tego systemu. Jednak Wii U było główną platformą głównego nurtu Nintendo aż do premiery Switcha prawie pięć lat temu w marcu 2017 r., więc pomysł, że dostęp do ponownego pobierania cyfrowej biblioteki i grania online może zostać usunięty już w 2023/24, jest realistyczny. .

READ  Oto ktoś, kto ukończy Elden Ring w mniej niż 13 minut

Skontaktowaliśmy się z Nintendo, aby skomentować twierdzenia naszego źródła i plany firmy dotyczące sieci po marcu 2023 roku. Zostaliśmy skierowani do firmy Wycofana strona wsparcia sklepu internetowego Wii U i Nintendo 3DSktóry – jak wcześniej wspomniano – stwierdza, że ​​gra online, aktualizacje oprogramowania i możliwość ponownego pobierania wcześniej zakupionej zawartości będą nadal istnieć po końcu marca 2023 r. „w dającej się przewidzieć przyszłości”:

W dającej się przewidzieć przyszłości nadal będzie można ponownie pobierać gry i zawartość do pobrania, otrzymywać aktualizacje oprogramowania i cieszyć się grą online na systemach z rodziny Wii U i Nintendo 3DS.

Odnosząc się konkretnie do gry online, strona stwierdza również, że „w tej chwili nie ma planów wprowadzania żadnych dalszych zmian”.

„Dyskusje, które słyszałem, dotyczyły wyłączenia zainstalowanego systemu NNID i korzystania tylko z systemu kont Nintendo” – mówi nasze dawne źródło z NOA. W rzeczywistości system Nintendo Network ID został złomowany dla Switcha na korzyść nowego systemu konta Nintendo (ale „został celowo przypięty do istniejącego systemu, aby mogli przynajmniej zintegrować portfele / płatności i wprowadzić ludzi do ekosystemu Switcha„ wcześniej ’) wydaje się być kolejnym powodem żywotności firmy w zakresie wykańczania witryn sklepowych i sieci dla konsoli ostatniej generacji.

„Mogą zmienić zdanie na temat tego, jak i czy zezwolić na dostęp do zakupionych tytułów, ale ten system był takim bałaganem, aby połączyć się z kontami Nintendo, mogli wybrać rozwiązanie serwisowe z kredytem typu„ uszczęśliwić klienta ”w zamian za przelew.”

Wii w sklepie internetowym
Zdjęcie: Damien McFerran/Nintendo Live

Kiedy spojrzymy na stosunkowo długą żywotność Wii Store – do którego nadal można uzyskać dostęp w 2022 roku w celu ponownego pobrania zakupionych tytułów – założyliśmy, że wynika to po prostu z ogromnej bazy instalacyjnej oryginalnego Wii, co potwierdziło nasze źródło. „Sklep Wii był bardzo zamkniętym środowiskiem sklepowym i tak, baza instalacyjna jest nadal ogromna”.

Oczywiście te zakupy Wii nie będą dostępne do ponownego pobrania na zawsze i nie jest nierealne wyobrażenie sobie, że Nintendo całkowicie zamknie wszystkie swoje starsze sieci – Wii, Wii U i 3DS – za jednym zamachem. Firma wie równie dobrze, jak zamierza przekazać tę wiadomość zagorzałym fanom; Z punktu widzenia PR lepiej jest usunąć to wszystko na raz, niż przedstawiać wiele celów dla negatywnej prasy i ogólnego niezadowolenia graczy.

READ  Ankieta: Jakie jeszcze wydarzenia powinny zostać dodane do Nintendo Switch Sports za rok?

Ach, kogo to obchodziMożesz płakać – Kto teraz gra w 3DS lub Wii U online? Cóż, prawdopodobnie jest więcej ludzi niż myślisz. Producent wideo Nintendo Life, John Cartwright, zbadał aktywność online dla obu systemów – Wii U w grudzień 2020 r3DS w styczeń 2021 r – i znalazł zaskakująco aktywną bazę graczy w wielu grach online. Testy te przeprowadzono, gdy większość świata przebywała w domu dłużej niż mogłoby to wynikać z przyczyn związanych z pandemią, ale wyraźnie widać, że nadal istnieje zapotrzebowanie ze strony graczy, choćby niewielkie, aby te usługi pozostały aktywne tak długo, jak to możliwe.

Nie jest nierealistyczne wyobrażenie sobie, że Nintendo całkowicie zamknie wszystkie swoje starsze sieci – Wii, Wii U i 3DS – za jednym zamachem. Firma wie równie dobrze jak wszyscy, w jaki sposób zamierza przekazać tę wiadomość hardkorowym fanom

Ostatecznie każdy, kto zatrzyma się i spojrzy na finansowe realia utrzymania serwerów i alokacji zasobów do sieci zbudowanych dla poprzednich konsol – usług, z których aktywnie korzysta tylko ułamek graczy – zobaczy napis na ścianie tutaj. Nie jest to pocieszające dla entuzjastów takich jak my, działaczy na rzecz ochrony przyrody lub graczy młodych za 5 lub 10 lat, którzy mogą chcieć eksplorować biblioteki tych systemów tylko po to, by znaleźć je niedostępne.

Wiele większych gier 3DS i Wii U eShop doczekało się fizycznych wydań, ale nie wszystkie — nie przez długi czas. Cena używanego 3DS-a gwałtownie wzrosła w ostatnich latach, a ceny na portalach aukcyjnych osiągają zatrważające poziomy, co jest dość zaskakujące w przypadku systemu, którego dożywotnia sprzedaż wyniosła prawie 76 milionów sztuk. Jeśli chcesz ładny, czysty, możesz spodziewać się, że zapłacisz setki. I odwrotnie, na wolności pozostało mniej niż 14 milionów Wii Us i znacznie mniej z kopiami Kosmiczne przygody w przystępnych cenach na nich. odjąć od że Dowiedz się o uszkodzeniach dysków twardych, awariach i utracie danych, z którymi te systemy nieuchronnie zetkną się w przyszłości, i… no cóż, możesz zrozumieć, dlaczego ludzie tak pasjonują się tym tematem.

Nasza rada? Zdecydowanie zalecamy tworzenie kopii zapasowych dysków twardych, jeśli je masz, i porządkowanie osobistych spraw związanych z 3DS/Wii U, póki możesz. Łatwo jest wstać w ramionach i melodramatycznie — a my chętnie zachęcamy do spokojnej rozmowy i spokojnych rozmów — ale zegar po prostu tyka.