sport

NC Teen Leibfarth ma na celu wywołać falę w kajakarstwie podczas igrzysk olimpijskich w Tokio | WFAE 90,7

Evie Liebfarth nie pamięta, kiedy po raz pierwszy popłynęła kajakiem. Jeśli ważne było, aby powiedzieć, zanim się urodziła i była w ruchu z mamą, to prawdopodobnie tak było. Jej rodzice byli przewodnikami po rzekach, a spływy kajakowe po klifach były częścią jej życia, zanim zdążyła stworzyć wspomnienia.

– Spotykali się na rzece – powiedział Liebfarth. „Więc zawsze byłem przez to otoczony przez całe moje życie.

Kiedy miała trzy lata, zaczęła schodzić rzeką na kolana ojca. Kiedy miała cztery lata, dostała różowy kajak, który wciąż przyprawia ją o omdlenie, gdy mówisz o tym teraz, w wieku 17 lat.

„Byłam bardziej podekscytowana kolorem niż łodzią” – powiedziała. „Dostałem też wiosło, aby z niego korzystać i miało na nim trochę blasku. Więc to pamiętam. I pamiętam, że byłem tak podekscytowany, aby wyjść i go użyć”.

Ale kiedy Liebfarth miała 8 lat, ona i jej rodzice podróżowali rodzinną rzeką na rzece Nantahala w pobliżu ich domu w zachodniej Karolinie Północnej w Bryson, kiedy natknęli się na rozpoczynający się wyścig kajakowy. Być może wtedy nie zdawałeś sobie z tego sprawy, ale to był kluczowy moment w jej życiu.

„Pomyślałem, że chcę to zrobić. Naprawdę chcę to zrobić” – powiedział Liebfarth.

– A my byliśmy jak, naprawdę? Liebearth mi powiedział. A ona powiedziała: „Tak, chcę to zrobić. “

Lee Lieppfarth był ostrożny, aby uniknąć skierowania córki do sportu, który kochał. On również dorastał na rzece, był członkiem zespołu rozwoju olimpijskiego i przez kilka lat trenował młodzieżową drużynę narodową. Swoją żonę, Jan Vogler, poznał, gdy obaj byli przewodnikami rzecznymi. Tak, spędzili życie w białej wodzie, ale Lee Lieppfarth chciał, aby Evie wybrała dla siebie pasję.

„Na pewno nie chcieliśmy wywierać na nią presji” – powiedział mi Liebfarth. „Nie chcieliśmy mówić: „Cóż, powinieneś popływać kajakiem. “

Więc kiedy Evie zdecydowała się wziąć udział w tym wyścigu, był to ważny moment. Wtedy Lee Lieppfarth poczuł, że naprawdę może zacząć trenować swoją córkę. Podążył za nią przez rzekę podczas tego pierwszego wyścigu, głównie dlatego, że była tak młoda i chciała się upewnić, że jest bezpieczna. Ale też krzyczał kilka wskazówek, kiedy mógł.

Evy Leibfarth nie wygrała pierwszego wyścigu. Nie bardzo wiedziała, co robi, ale odkryła też coś ważnego.

„Wiesz, tak naprawdę nie wiedziałam, jak przedostać się przez bramę, ale świetnie się bawiłam” – powiedziała. „A ja po prostu kocham, ja miłość rywalizować.”

Niedługo po pierwszym wyścigu Evie Liebfarth pokazała, jak bardzo kocha ten sport. Błagała, żeby razem z rodzicami przejść przez część stoków, nazywaną wodospadem Nantahala. W białej wodzie trudność kaskad jest podzielona na system od pierwszego do szóstego stopnia, przy czym jednym z najłatwiejszych i głównie sześciu są wodospady. Wodospady Nantahala należą do III klasy.

„Dla 8-latka to za duże” – powiedział mi Lieppfarth. „Jako mała dziewczynka nie bała się niczego. Zawsze chciała robić większe rundy, a ja zawsze musiałem trochę złapać ją za plecy”.

READ  Nowa restauracja Lewy's uhonorowana polskimi legendami sportu rusza w wielkim stylu - The First News

Ale zanim jej rodzice pozwolili Evy wejść do sekcji kaskadowej trzeciej klasy, chcieli się upewnić, że wie, jak ukończyć okrążenie – manewr, w którym podwodny kajakarz obraca się i toczy do tyłu – na wypadek, gdyby tak było. wymuszony Zrobić to samo na rzece i wiedzieć, jak się zregenerować.

Umowa polegała na zrobieniu pięciu prostych okrążeń na płaskiej wodzie.

Evie Liebfarth 2021

„Była bardzo podekscytowana przejechaniem pięciu okrążeń na płaskiej wodzie, jeziorze lub basenie” – powiedział mi Lieppfarth. „I to był naprawdę pierwszy raz, kiedy zobaczyłem, że była tak oddana chęci robienia więcej z kajakiem”.

Było coś w pływaniu kajakiem – a po kilku latach także wiosłowaniu – co zrobiło na Evie Liebfarth większe wrażenie niż jakikolwiek inny sport. Była gimnastyczką wyczynową do 11 roku życia, ale kiedy musiała wybrać jeden sport, na którym miała się skupić, odpowiedź była oczywista.

„Zawsze uwielbiałam szybką jazdę – czy to na rowerze, deskorolce, czy w kajaku” – powiedziała. „I myślę, że gdy tak szybko płynąłem przez wodę, coś mi po prostu wyskoczyło i naprawdę mi się podobało”.

W kajaku Liebfarth siedzi z wyciągniętymi nogami i używa wiosła z ostrzami na obu końcach. W kajaku klęka i używa wiosła z jednym ostrzem. W obu idziesz ścieżką przez klify, manewrując wokół słupów tak szybko, jak to tylko możliwe – czasami krzycząc, gdy się trochę podejdziesz, przyznaje.

„Zbliżasz się do nich naprawdę blisko”, powiedziała, „jakbyś prawdopodobnie był od nich o centymetr”. Czasami, kiedy zanurzasz się w środku, denerwuję się. Trochę się boję.”

To jedna z niewielu rzeczy, które wstrząsają Leibfarthem – ale go nie odstraszają. Kiedy zaczęła koncentrować się na sporcie, a jej ojciec zaczął trenować ją na pełny etat, zaczęła konsekwentnie wygrywać. W ciągu kilku lat startowała i trenowała na arenie międzynarodowej. Ona i jej rodzice rozpoczęli harmonogram, gdy przeprowadzili się do okolic Charlotte w ciągu siedmiu miesięcy w roku, kiedy toczyły się sztuczne zbocza amerykańskiego Whitewater Center.

Kiedy miała 12 lat, brała udział w drużynowych eliminacjach olimpijskich Stanów Zjednoczonych na Igrzyskach Olimpijskich w Rio 2016. Minimalny wiek do udziału w igrzyskach olimpijskich drużyny to 15 lat, co oznacza, że ​​nie może chodzić na mecze, jeśli wygra, ale Liebfarth nadal plasuje się w rankingu. po szóste Slalom kobiet.

„Pod koniec wyścigu miałem przy sobie jeden ze znaków lub dostałem taki, który brzmiał »Droga do Rio«” – powiedziała mi Lee Lieppfarth – „I podpisali go wszyscy członkowie reprezentacji narodowej”. ten dzień. Myślę, że to było coś, co pomogło jej trenować w chłodne wczesne poranki, wyjść i pozostać naprawdę zmotywowanym.

Co sprawiło, że odroczenie Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020 z powodu pandemii wirusa Corona było wielkim rozczarowaniem. Były to pierwsze mecze, do których kwalifikowała się Evie Liebfarth, a celowała w nią od lat. Wydawało się, że jest na dobrej drodze do solidnego pokazu: w 2019 roku zajęła czwarte miejsce w mistrzostwach świata w kajakarstwie kobiet i 21 w kajaku kobiet.

READ  Bracia Shoji rzucają światło na historię rodzinnego obozu koncentracyjnego | sporty bawole

„W dniu, w którym dowiedziałem się, że olimpiada została przełożona, na pewno pojawiły się łzy” – powiedział mi Lieppfarth.

Evie Liebfarth 2021

Ale opóźnienie w grach dało Liebfarth czas na skupienie się na zdobyciu siły, aby konkurować z niektórymi starszymi kobietami, które spotyka w swoim sporcie. Slalom kajakowy kobiet ma swój debiut olimpijski w Tokio, a Leibfarth chciał zająć jedyne miejsce, które Stany Zjednoczone wysłały zarówno kajakiem, jak i łodzią.

Podczas kwietniowych zawodów drużyn olimpijskich w Whitewater Center w Charlotte Liebfarth był wielkim faworytem do zwycięstwa. I zrobiłem.

„Naprawdę starałam się wczuć w myślenie „Baw się dobrze”, tak jak zawsze, co naprawdę pomogło mi w wyścigu” – powiedziała. „I płakałem, gdy przekroczyłem linię mety, kiedy zdałem sobie sprawę, że stworzyłem zespół. To było dużo i byłem bardzo podekscytowany”.

Teraz przygotowuje się do swoich pierwszych Igrzysk Olimpijskich, które będą inne niż wszystkie w historii imprezy. Ograniczenia związane z koronawirusem ograniczają liczbę dni, które możesz spędzić w Wiosce Olimpijskiej i zakazują widzów z innych krajów. Tak więc matka Liebfartha nie będzie mogła uczestniczyć, ale jej ojciec będzie u jej boku jako trener.

Wszedłem w to wszystko bez oczekiwań. Ale zdobywa też nowy tytuł – w miniony weekend wygrała Mistrzostwa Świata Juniorów w slalomie kajakowym i zdobyła brązowy medal w slalomie kajakowym.

„Naprawdę chcę mieć wyścig, z którego jestem zadowolona” – powiedziała. “Chcę się dobrze bawić, ponieważ po prostu to kocham. Myślę, że jednym z moich celów w tym sporcie jest, wiesz, zamierzam to zrobić przez jakiś czas. Naprawdę chcę zdobyć medal olimpijski, ale myślę, że po prostu chcę skupić się na wiosłowaniu w tych grach.

To jej pierwsza olimpiada, a ona jest dopiero nastolatką. Jeśli nie zdobędzie medalu, liczy na to, że przynajmniej dwa razy pojawi się na igrzyskach olimpijskich.

Inni sportowcy z okolic Charlotte do obejrzenia na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio

Erica Brown

Erica Brown
wiek: 22
sport: pływanie
Zdarzenie: 100 metrów stylem dowolnym
Uwagi: Brown uczęszczała do Hogg High School, którą ukończył w 2016 roku. Była dwukrotną mistrzynią stanu w 200 freestyle i 400 free sztafecie. … Uczęszczała do college’u w Tennessee, gdzie dwukrotnie była najlepszym pływakiem SEC przed ukończeniem studiów w 2020 roku. … Zdobyła brąz na Mistrzostwach USA Juniorów w pływaniu w 200 stylu dowolnym w 2014 i 2015 roku. … Ukończyła drugie miejsce w 100 próbach stylu dowolnym amerykańskiej drużyny pływackiej olimpijskiej.

Anna Kurek

Anna Kurek
wiek: 23
sport: Śledzenie i kontrola
Zdarzenie: 400m przez płotki
Uwagi: Cockrell uczęszczał do Providence Day High School i ukończył w 2016 roku. … Ukończył University of Southern California w 2019 roku. … Podczas US Olympic Trials 27 czerwca Cockrell zajął trzecie miejsce z czasem 53,70 w 400- liczniki przeszkód. … dwukrotny mistrz NCAA w biegu na 400 metrów przez płotki, mistrz NCAA na 100 metrów przez płotki z 2021 roku. …zdobył złoto na Mistrzostwach Świata U-20 2016 w biegu na 400 m przez płotki i sztafecie 4×400. Zdobył złoto na Mistrzostwach Panamerykańskich Juniorów w 2015 roku na 400-metrowych płotkach. …ojciec, Keith Cockrell, jest prezesem Bank of America Charlotte i grał w piłkę nożną w Kolumbii. Bracie, Ross grał w piłkę nożną dla Duke’a, zanim przeniósł się do NFL, gdzie jest teraz linebackerem Tampa Bay. Siostra Sierra była kapitanem drużyny siatkówki Davidson College.

Gabi Cunningham

Zespół USA

Gabi Cunningham

Gabi Cunningham
wiek: 23
sport: śledź i sprawdź
Zdarzenie: 100 metrów przez płotki
Uwagi: Cunningham uczęszczał do Mallard Creek High School i ukończył ją w 2015 roku. … Ukończył stan Karolina Północna w 2019 roku. Obaj Amerykanie dwukrotnie pokonali 60-metrowe przeszkody. … podczas amerykańskich prób olimpijskich zajął czwarte miejsce w biegu na 100 metrów przez płotki, ale został dodany do zespołu jako zastępca mistrzyni amerykańskiej w biegu przez płotki Brianny McNeil. … Uruchomiłem czas 12.53 w osobistych najlepszych doświadczeniach.

Zachary Luken

Zachary Luken
wiek: 27
sport: canoe / kajak
UwagiPochodzi z Kolorado, trenuje w amerykańskim National Whitewater Center i uczęszczał do Central Piedmont Community College. … wygrał slalom C1 mężczyzn na Igrzyskach Panamerykańskich 2019 … ukończył 38Dziesiąty W Mistrzostwach Świata 2018 brał udział w mistrzostwach świata w 2014, 2015, 2017, 2017, 2018, najlepsze osiągnięcie to 21Ulica W 2014 r. … ojciec Rafała trenował swojego kolegę z drużyny USA kolegę z drużyny Michela Smolina.

ryder-ryan.png

Ryder Ryan
wiek: 26
sport: baseball
pozycja: dzbanek, prawy
Uwagi: Pochodzi z Huntersville, uczęszczał do liceum w Północnej Meklemburgii. Jako senior osiągnął .597 z 29 RBI i miał ERA .28. … został ukuty w 40Dziesiąty Podsumowanie projektu Major League Baseball 2014 przez Indian z Cleveland, ale zamiast tego zdecydowali się zagrać w UNC Chapel Hill. … Sporządzono w 2016 MLB Draft w 30 atDziesiąty Tour przez Cleveland i zapisał się z Indianami. …grał dla Cleveland Indians, New York Mets i Texas Rangers w niższej lidze, ostatnio w Triple-A Round Rock Express. Jest 1-4 z ERA 6,17 w 21 meczach dla Expressu.

Michel Smolin

Michel Smolin
wiek: 27
sport: canoe / kajak
Uwagi: Smolin urodził się w Polsce, dorastał w Silva, poszedł do Belmont Abbey College, a teraz trenuje w amerykańskim National Whitewater Center. …drugi występ Stanów Zjednoczonych na igrzyskach olimpijskich. … Data publikacji 12Dziesiąty W kajaku na Igrzyskach Olimpijskich w Rio 2016… Mój tata Rafale był w reprezentacji Polski. Jego ojciec pracuje teraz jako jego trener.

Naya Taber

Naya Taber
wiek: 26
sport: Piłka nożna
pozycja: zestaw
Uwagi: Uczęszczała do West Mecklenburg High School, gdzie startowała w lekkoatletyce i ukończyła ją w 2012 roku. … Studiowałam na Uniwersytecie Północnej Karoliny w Chapel Hill, gdzie zaczęłam grać w rugby. … ćwiczenia i nauka o sporcie. …jako zawodowy gracz rugby, Tapper został najlepszym strzelcem wszech czasów dla USA Eagles. … Brała udział w Mistrzostwach Świata 2017-2018 i zajęła 4 miejsce w 2018 roku. … Sprzedaje markową odzież na swojej stronie internetowej z logo NayaOnFiya.

About the author

Valerie Rogers

„Totalny maniak jedzenia. Nerd zombie. Idol z przyszłości. Wichrzyciel. Badacz mediów społecznościowych”.

Add Comment

Click here to post a comment