Carlos Alcaraz po szokującej porażce z Romainem Saviolinem na Paris Masters po raz pierwszy w 2023 roku przegrywa otwieracz |  Wiadomości tenisowe

Carlos Alcaraz po szokującej porażce z Romainem Saviolinem na Paris Masters po raz pierwszy w 2023 roku przegrywa otwieracz | Wiadomości tenisowe

Carlos Alcaraz przegrywa swój pierwszy turniej otwierający w 2023 r. po porażce z Romainem Saviolinem na Paris Masters; Hiszpanka uległa tegorocznej ćwierćfinalistce Wimbledonu 6:3, 6:4. Alcaraz popełnia 27 niewymuszonych błędów, a Safiullin wygrywa miażdżącym zwycięstwem

23:09 czasu brytyjskiego, wtorek, 31 października 2023 r

Numer dwa na świecie Carlos Alcaraz poniósł szokującą porażkę z Romainem Saviolinem na Paris Masters, przegrywając po raz pierwszy mecz otwarcia turnieju w 2023 roku.

Dwukrotny mistrz Wielkiego Szlema przegrał 6:3, 6:4 z numerem 45 na świecie w pierwszym spotkaniu obu graczy na ATP Tour, przy czym Rosjaninowi pomogło 27 niewymuszonych błędów Alcaraz.

Safiullin wykorzystał cztery z ośmiu break pointów – po dwa w każdym secie – i obronił dwa z czterech break pointów, które Alcaraz zdołał zaaranżować, zapewniając sobie największe jak dotąd zwycięstwo.

26-latek pokazał się jako siła w 2023 roku, docierając do ćwierćfinału Wimbledonu, po czym przegrał z Jannikiem Sinnerem i zajął drugie miejsce za Alexandrem Zverevem w Chengdu Open.

„W starciu z Carlosem i 10–20 najlepszymi graczami trzeba podnieść poziom” – powiedział Saviolin po zwycięstwie nad Alcaraz. „Udało mi się to zrobić.

„Dla Carlosa to nie był jego najlepszy występ, ale i tak jestem szczęśliwy, że udało mi się wygrać. Nawet jeśli nie jest w najlepszej kondycji, trudno go pokonać, więc jestem naprawdę szczęśliwy, że mi się to udało.

„Wszystko jest przeciwko tym chłopakom [is important]. Aspekt taktyczny, fizyczny i psychiczny. [It’s key] Aby zachować koncentrację od początku do końca. Ktokolwiek zdoła wytrzymać dłużej, zostanie zwycięzcą.”

Nadzieje Alcaraz na powrót do świata nr 1 zmalały

Alcaraz zagrał po raz pierwszy od swojej porażki w 1/8 finału z Grigorem Dimitrovem w Szanghaju 20 dni temu, po wycofaniu się z zeszłotygodniowego turnieju w Bazylei z powodu problemów ze stopami i plecami.

READ  Przejęcie Evertonu: kim jest Masek Kamiński, ile jest wart i co do tej pory wiemy

Wyglądał na zardzewiałego, gdy został pokonany w meczu otwarcia turnieju Masters 1000 po raz pierwszy od zeszłorocznej porażki z Tommym Paulem w Montrealu.

20-letni zawodnik przełamał serwis przeciwnika na początku pierwszego seta, po czym wyrównał i w drugim secie prowadził 3:1, ale Saveulinowi udało się wygrać pięć z kolejnych sześciu gemów i zapewnić sobie zwycięstwo.

Przegrana Alcaraza z Saviolinem osłabiła jego nadzieje na zajęcie pierwszego miejsca na świecie drugi rok z rzędu.

Obecny w tym rankingu Novak Djokovic rozpoczyna w środę swoją kampanię w turnieju Paris Masters przeciwko Tomasowi Martinowi Echeverry’emu, a Serb będzie się starał o swój siódmy tytuł na tej imprezie.

We wtorek Djokovic grał w deblu, współpracując z rodakiem Miomirem Kekmanoviciem, pokonał Gonzalo Escobara z Ekwadoru i Aleksandra Niedovysowa z Kazachstanu, po czym wrócił do gry po raz pierwszy od zwycięstwa nad Daniiłem Miedwiediewem w finale US Open 10 września.

Co jeszcze wydarzyło się we wtorek w Paryżu?

Dziewiąte ziarno Taylora Fritza Nadzieje na miejsce w finałach ATP rozwiały się, gdy wycofał się z meczu z Danielem Altmaierem z powodu kontuzji brzucha.

Dziesiąty rozstawiony na świecie opuści turniej kończący sezon w Turynie, jeśli Holger Rohn, rozstawiony na szóstym miejscu, pokona Dominica Thiema w meczu drugiej rundy.

Dziesiąte ziarno Aleksander Zverev Odbił się po słabym początku, pokonując Węgiera Martona Fucsovicsa 4:6, 7:5, 6:4 i jest blisko zapewnienia sobie miejsca w turnieju finałowym męskiego sezonu tenisowego.

Polska Huberta HurkaczaJedenasty rozstawiony również podtrzymał swoje nadzieje w finale, pokonując w trzech setach Amerykanina Sebastiana Kordę.

Argentyńczyk Francisco Cerundolo Obronili punkt meczowy, a w trzecim secie odrobili stratę dwóch meczów i pokonali u siebie piątego rozstawionego Gaela Monfilsa. Andriej Rublow Pokonał Yoshihito Nishiokę 6:4, 6:3.

Oprócz szesnastego nasienia Karen Chaczanow Do trzeciej rundy zakwalifikował się, pokonując Laslo Djeri 6:4 i 7:5.

READ  Polski rząd obiecał finansowanie klubów gospodyń wiejskich na obszarach o frekwencji powyżej 60%