Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

John G. Hightower Senior 1937-2023 |  Wiadomości, sport, praca

John G. Hightower Senior 1937-2023 | Wiadomości, sport, praca

YOUNGSTOWN – Pan John J. „Buddy” Hightower senior, lat 85, odszedł z tego życia do swojego niebiańskiego domu w czwartek, 26 października 2023 r. o godzinie 8:47 w szpitalu St. Elizabeth, w otoczeniu swoich córek, zięć, wnuki i prawnuki.

Pan Hightower urodził się 22 grudnia 1937 roku w Forrest City w stanie Arkansas jako najstarszy syn Posey Johna Hightower i Willi Mae Lee Hightower. W 1956 roku ukończył Liceum Północne. Ożenił się z Sylvią I. Traylor 10 listopada 1956 roku i z tego związku mają jednego syna, Johna J. Hightowera Jr.; i trzy córki: Darlene, Cheryl i Deborah. Byli małżeństwem przez 50 lat, aż do jego śmierci w 2007 roku.

John był oddanym członkiem i przez wiele lat nosił wiele kapeluszy w Phillips Chapel Church (CME).

Jak sam mówi… „W szkole podstawowej był pierwszym czarnym patrolem w szkole podstawowej w Saynesville, gdzie był porucznikiem, a następnie kapitanem. W siódmej klasie został wybrany na przewodniczącego swojej klasy. John kochał koszykówkę i piłkę nożną, ale uwielbiał pracować przy samochodach. Był pierwszym czarnym. Z North High School trafił do zarządu klasy mechaniki samochodowej, gdzie wprowadził do klasy pracę z karoserią. Jako pierwszy z wielu w latach 60. XX w. wprowadził auto Praca z ciałem.Był także pierwszym czarnym, który ścigał się w Holland Racing Strip, gdzie nigdy nie został pokonany.

Później dzięki swoim umiejętnościom w zakresie mechaniki samochodowej i blacharstwa dostał pracę w firmie Schuller Auto Body, gdzie był także pierwszym czarnoskórym, który kiedykolwiek pracował. Po śmierci Pana Schulera nadal zarządzał i prowadził przedsiębiorstwo. W 1966 roku był jednym z pierwszych czarnych zatrudnionych w Fisher Auto Body Lordstown. Odszedł z GM Lordstown po 42 latach pracy jako urzędnik w młynie. Zdobył także wiele nagród podczas pracy w General Motors.

Inne osiągnięcia to: członek Covenant Lodge #59 Youngstown, przewodniczący zjazdu rodzinnego Hightower, skarbnik kościoła Phillips Chapel Church (CME), skarbnik sieci rodzinnej Hightower, North High School Booster, zasiadał w Wielkim Jury hrabstwa Mahoning i przepracował 60 godzin biegły w czytaniu wykresu.

READ  Rozrywanie piłek tenisowych Igi Świątek używanych na US Women's Open

Razem z żoną pomagali sponsorować dziecięce organizacje zajmujące się piłką nożną i baseballem, przekazywali datki na rzecz licznych dziecięcych organizacji charytatywnych i sponsorowali liczne zajęcia dla dzieci. John miał wielkie serce i był znany z pomagania rodzinie, przyjaciołom, a nawet nieznajomym. Przez całe życie często pełnił funkcję pod różnymi przewodami dla wielu podmiotów. Był aniołem tu na ziemi i każdemu, kto go dotknął, będzie go naprawdę brakowało.

Odchodzi, aby pielęgnować swoją kochającą pamięć, swoje córki, Darlene L.M. Hightower (opiekunkę) z Youngstown, Cheryl L. (Gary – nie żyje) Hightower-Wilson of Columbus i Debra A. (Terry) Hightower-Hannah z Kolumbii w stanie Tennessee. Bardzo bliskie jego sercu było także jego rodzeństwo, Doris Jackson i Sandra Abrams, obie z Youngstown; i jej szwagierka Dorothy Robinson z Crestwood w stanie Kentucky. Będzie go także brakować jego towarzyszce i przyjaciółce, Mary Jones z Niles. wnuki, Keisha L.; (Brian) Smith Cole z Columbus, Santana S. (Chris) Hightower Lane z New Castle w Pensylwanii, Justin Lee Anthony Jones z Youngstown, Jane A. (narzeczona Emily Chandler) Hightower of Poland, Tatiana Z. Wilson z Columbus; i prawnuki, Ja’Mese Lane z New Castle, Pensylwania, Alex (AJ) L. Dover z Columbus, Ja’Mya Lane z New Castle, Pensylwania, Joc’Ko Lane z New Castle, Pensylwania; Brian (BJ) Cole z Columbus; Godson, Eric Ratliff z Youngstown; chrześniaczka Charlene Dennis z Wilson w Północnej Karolinie; oraz mnóstwo siostrzenic, siostrzeńców, rodziny i wyjątkowych przyjaciół.

Po przybyciu do Bram Niebios powitali go kochający rodzice, Posey i Willa Mae Hightower; jego żona, Sylvia Traylor Hightower; syn, John J. Hightower, Jr.; Jego szwagier Gary Z. Wilsona; dwie siostry, Geraldine Green i Genolia Hightower Brooks; i czterech braci: Lenward Hightower, wielebny Laverne Hightower, dr. Jerome Hightower i Kenneth Hightower.

Wizytacja odbędzie się w piątek, 3 listopada 2023 r., w godzinach od 9:00 do 11:00 w Phillips Chapel Chapel (CME), 718 Albert Street, Youngstown, OH 44506, z pogrzebem o godzinie 11:00.

READ  Athing Mu wygrywa 800 m emocji, rekordy świata padają w ostatnim dniu Track Worlds

Usługi w zakresie miłości i godności powierzone firmie LE Black, Phillips & Holden Funeral Home.

(specjalne powiadomienie)