Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

W Sułtanacie Omanu rozpoczynają się Mistrzostwa Świata Amatorów w Szachach 2023

W Sułtanacie Omanu rozpoczynają się Mistrzostwa Świata Amatorów w Szachach 2023

Mistrzostwa Świata Amatorów w Szachach 2023 wkrótce rozpoczną się w Sułtanacie Omanu.

Mistrzostwa Świata Amatorów w Szachach 2023, których gospodarzem będzie Sułtanat Omanu reprezentowany przez Komitet Szachowy Omanu, rozpoczną się w czwartek 2 listopada, a zawody odbędą się w kompleksie sportowym Sultan Qaboos w Bausher w okresie od 1 listopada 2023 r. 11. W turnieju wzięło udział 427 zawodników z 64 krajów, w tym 356 mężczyzn i 71 kobiet.

Pierwsza runda turnieju rozpocznie się 2 listopada przyszłego roku pod patronatem Jego Ekscelencji Saeeda bin Sultana Al Busaidiego, Podsekretarza Kultury, Sportu i Młodzieży.

OCC ujawniło swoją gotowość pod każdym względem organizacyjnym, technicznym i administracyjnym do zorganizowania Mistrzostw Świata Amatorów w Szachach w 2023 r. Oświadczenie to nadeszło podczas konferencji prasowej zorganizowanej w kompleksie sportowym Sultan Qaboos w obecności Przewodniczącego Rady Dyrektorów Komitetu Ahmeda bin Darwish Al Balushi i wiele osobistości. Środki masowego przekazu.

Ahmed Al Balushi podkreślił zaangażowanie komisji w zapewnienie niezapomnianych wrażeń zarówno uczestnikom, jak i widzom. Potwierdził, że partnerzy i dyrektorzy generalni firm sponsorujących będą sponsorami pierwszych rund turnieju.

Al Balushi powiedział, że podczas turnieju do Maskatu przybędą szefowie arabskich, azjatyckich i międzynarodowych federacji szachowych.

Prezydent OCC ujawnił, że szczegółowo opracowano szereg zajęć i specjalnych wycieczek, aby pomóc uczestnikom poznać atrakcje turystyczne Sułtanatu. Inicjatywy te obejmują międzynarodową sesję treningową odbywającą się przez cały turniej.

Co więcej, codziennie rano będą organizowane zajęcia specjalnie przygotowane dla szkół i dzieci, aby zaangażować prawie 100 dzieci dziennie i zwiększyć ich zainteresowanie szachami.

Turniej będzie szeroko relacjonowany zarówno w mediach lokalnych, jak i poprzez transmisję na żywo w wielu oficjalnych kanałach, w tym na kanale Międzynarodowej Federacji Szachowej. Aby zwiększyć zasięg turnieju i zaangażowanie publiczności, uruchomiono dedykowany kanał YouTube. Kanał ten będzie zawierał komentarze w języku arabskim i angielskim, a także ekspertów technicznych i trenerów z różnych drużyn, którzy będą codziennie analizować mecze i podkreślać wydarzenia na tablicach głównych.

READ  Sidney F Farley 1943-2022 | Wiadomości, sport, praca

Jeśli chodzi o format turnieju, Al Balushi powiedział, że będzie to szwajcarski turniej składający się z 9 rund z klasyczną kontrolą czasu (90 minut + 30 sekund przyrostów).

Oprócz głównego wydarzenia Rada Szachowa Omanu będzie gospodarzem Szkolnego Festiwalu Szachowego, który odbędzie się 2 listopada we współpracy z Oman School Sports Federation. W festiwalu bierze udział ponad 1000 uczniów klas pierwszych, zarówno płci męskiej, jak i żeńskiej, reprezentujących dziewięć dyrekcji oświatowych w różnych prowincjach: Al Dakhiliyah, Al Dhahirah, Al Buraimi, Dhofar, Al Sharqiyah South, Al Sharqiyah North, Muscat i Al Batinah North. Festiwal, który odbywa się na poziomie powiatu, ma na celu wzmocnienie lojalności narodowej i zachęcenie do uprawiania gry w szachy, aby poprawić umiejętności rozwojowe i poznawcze uczniów, pobudzić twórcze i innowacyjne myślenie oraz promować inny i odrębny sposób myślenia. Festiwalowi w guberniach towarzyszyć będą różnorodne atrakcje towarzyszące, m.in. malowanie twarzy, ulubione pokazy dzieci, pokazy wizualne, zabawy teatralne, występy uczniów i różnorodne konkursy, a wszystko po to, aby w wyjątkowy sposób przybliżyć szachy.

Trzy kategorie

Mistrzostwa Świata Amatorów w szachach zostaną rozegrane w trzech kategoriach.

W kategorii klasyfikacji „1700” bierze udział 270 zawodników, w tym 210 mężczyzn. W kategorii klasyfikacji „2000” bierze udział 74 zawodników, w tym 96 zawodników. W kategorii klasyfikacji „2300” rywalizować będzie 74 zawodników, w tym 69 mężczyzn. Szerokie uczestnictwo podkreśla reputację Sułtanatu jako organizatora turniejów oraz odzwierciedla duże zainteresowanie turniejem i jego znaczenie. Jeśli chodzi o kraje uczestniczące, według Al Balushiego uczestniczą 64 kraje, a mianowicie Algieria, Argentyna, Azerbejdżan, Brazylia, Bahrajn, Belgia, Chiny, Chile, Chorwacja, Cypr, Czechy, Egipt, Anglia, Hiszpania, Finlandia, Francja i Turcji. Niemcy, Węgry, Indonezja, Indie, Iran, Irak, Włochy, Jamajka, Jordania, Japonia, Kazachstan, Arabia Saudyjska, Kuwejt, Libia, Liban, Litwa, Maroko, Malezja, Malediwy, Meksyk, Paragwaj, Peru, Filipiny, Palestyna Mongolia, Pakistan, Polska, Katar, Rumunia, Singapur, Sri Lanka, Sudan, Słowacja, Szwecja, Syria, Tajwan, Turcja, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Uganda, Ukraina, Stany Zjednoczone, Uzbekistan, Jemen, Zimbabwe, Kenia, Kirgistan i Sułtanat Omanu. .

READ  Kerr zdobywa bramkę, a Chelsea jest liderem WSL po zwycięstwie nad West Hamem

Organizując ten turniej, Federacja Szachowa ma na celu wzmocnienie społeczności szachowej w kraju poprzez przyciągnięcie większej liczby graczy i sędziów oraz zachęcanie do przystępowania do nowych klubów. Dążą także do podniesienia międzynarodowych rankingów części swoich graczy, co przyczynia się do rozwoju i wzrostu gry w szachy w Sułtanacie.

Omański Komitet Szachowy dokłada wszelkich starań, aby zapewnić uczestnikom i społeczeństwu wyjątkowe wrażenia oraz wzmocnić swoją pozycję wiodącego światowego ośrodka sportowego w świecie szachów. Organizacja turnieju w Sułtanacie Omanu jest zwieńczeniem wysiłków podjętych przez Administracyjny Komitet Koordynacyjny. Odzwierciedla to wiarę FIDE w zdolność OCC do zorganizowania i odniesienia sukcesu w tym globalnym turnieju.

Zawody prowadzi 19 międzynarodowych sędziów, na czele którego stoi Malezyjczyk Abdul Hamid bin Abdul Majeed. Międzynarodowy zawodnik Omanu Musallam Al-Dahhi został także mianowany wiceprzewodniczącym komisji sędziowskiej. W skład komisji wchodzą Irańczyk Mehrdad, odpowiedzialny za koordynację, a także członkowie Babarzan z Kazachstanu, Ahmed Al-Ajmi z Egiptu, Asaad Tawfiq z Iraku, Abdullah Murad ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Khalaf Al-Azmi z Kuwejtu, a także Khaled Al -Hadidi. Hamdan Al-Hinai, Ruqaya Al-Balushi, Sultan Al-Harrasi, Ahmed Al-Kharusi, Khadija Al-Qasimi, Yasser Al-Raisi, Younis Al-Rashidi, Fatima Al-Gharibi i Alia Al-Siyabi z Ammanu.