Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Najnowsze wieści o wojnie między Ukrainą a Rosją: Putin nazywa rosyjskie sankcje szalonymi i lekkomyślnymi

Najnowsze wieści o wojnie między Ukrainą a Rosją: Putin nazywa rosyjskie sankcje szalonymi i lekkomyślnymi

Boris Johnson spotyka się z prezydentem Zełenskim w Kijowie

Władimir Putin skrytykował zachodnie sankcje przeciwko Rosji w związku z jej wojną na Ukrainie, nazywając je „szalonymi i lekkomyślnymi” oraz „gospodarczym blitzkriegiem”.

Ale prezydent Rosji twierdził, że są „bardziej szkodliwe” dla tych, którzy go narzucili.

wiele Kraje zachodnie nałożyły ograniczenia na Rosję Ukarać naród za wojnę z Ukrainą.

W innych wiadomościach Boris Johnson zaoferował Ukrainie szkolenie sił zbrojnych, które jego zdaniem mogłoby „zmienić równanie” przeciwko rosyjskiej inwazji podczas niespodziewanej wizyty w Kijowie.

W rozmowach z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim premier powiedział, że Wielka Brytania może przeszkolić nawet 10 tys. żołnierzy co 120 dni.

„Moja dzisiejsza wizyta, w środku tej wojny, ma na celu wysłanie jasnego i prostego przesłania do narodu ukraińskiego: Wielka Brytania jest z wami, a my będziemy z wami, dopóki w końcu nie wygracie” – powiedział Johnson w oświadczeniu.

1655543433

Boris Johnson ostrzega, że ​​Ukraina się rozciąga

Boris Johnson powiedział, że dla Wielkiej Brytanii ważne jest dalsze pokazywanie, że wspiera Ukrainę.

„Rosjanie posuwają się do przodu krok po kroku i ważne jest, abyśmy pokazali to, co wiemy, że jest prawdziwe, czyli że Ukraina może i wygra” – powiedział dziennikarzom premier Wielkiej Brytanii po przyjeździe po wizycie w Kijowie.

„Kiedy Ukraina się zmęczy, bardzo ważne jest, aby pokazać, że jesteśmy z nimi na dłuższą metę i zapewnić im strategiczną elastyczność, której potrzebują” – dodał.

Zoe Tidman18 czerwca 2022 10:10

1655543024

Aktualizacja brytyjskiego Ministerstwa Obrony

Oto najnowsza ocena wojny na Ukrainie przeprowadzona przez Ministerstwo Obrony Wielkiej Brytanii. Obejmuje:

  • Trudności w ewakuacji ludności cywilnej z Siewierodoniecka
  • Celem Rosji jest wejście w głąb obwodu donieckiego
1655541944

Jakie sankcje w Wielkiej Brytanii czekają na Rosję?

Władimir Putin skrytykował zachodnie sankcje wobec Rosji za inwazję na Ukrainę.

Ale co dokładnie egzekwowała Wielka Brytania?

Zoe Tidman18 czerwca 2022 09:45

1655540779

Oficjalna rosyjska agencja informacyjna poinformowała, że ​​ostrzał oblegał dziesiątki górników na Ukrainie

Według rosyjskiej państwowej agencji informacyjnej RIA bombardowanie uwięziło 77 górników w kopalni węgla w regionie Doniecka we wschodniej Ukrainie po awarii zasilania w kopalni.

Zoe Tidman18 czerwca 2022 09:26

1655538708

Jaki jest ostatni?

Oto krótkie spojrzenie na ostatnie wydarzenia związane z wojną:

  • Przedstawiciele brytyjskiego wywiadu powiedzieli, że Rosja chce wepchnąć się głębiej we wschodni region Doniecka i otoczyć oblężone miasto Siewierodonieck od północy.
  • Brytyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że w ciągu ostatnich 48 godzin siły rosyjskie mogły wznowić wysiłki zmierzające do natarcia na południe od wschodniego miasta Izium.
  • Urzędnik regionalny powiedział, że Rosja intensywnie zbombardowała wschodnie miasto Łyszczańsk, zabijając wielu.
  • W piątek rosyjskie media nadały, jak podały, zdjęcia dwóch obywateli USA schwytanych podczas walki o Ukrainę.
  • Ukraina poinformowała w piątek, że jej siły zbombardowały rosyjski holownik marynarki wojennej dwoma pociskami Harpoon na Morzu Czarnym, po raz pierwszy twierdząc, że uderzyły rosyjski statek zachodnią bronią przeciwokrętową.

Zoe Tidman18 czerwca 2022 08:51

1655537688

brytyjska pomoc wojskowa dla Ukrainy

Nowy program szkolenia sił ma miejsce zaledwie miesiąc po tym, jak Wielka Brytania ogłosiła zwiększenie pomocy wojskowej – 1,3 miliarda funtów – dla Ukrainy.

Aisha Remy Wspomniałem wówczas:

Zoe Tidman18 czerwca 2022 08:34

1655537107

Putin potępia rosyjskie sankcje, określając je jako „gospodarczy blitzkrieg”

„Wojna gospodarcza Blitzkriegu przeciwko Rosji od początku nie miała szans powodzenia” – powiedział na forum w Petersburgu w piątek, dodając, że sankcje są „bardziej szkodliwe” dla tych, którzy je nałożyli.

Zoe Tidman18 czerwca 2022 08:25

1655536788

Pełna historia: Wielka Brytania oferuje Ukrainie wzmocnienie szkolenia wojskowego

Boris Johnson zaoferował szkolenie bojowe dziesiątkom tysięcy żołnierzy ukraińskich podczas niezapowiedzianej wizyty w Kijowie na rozmowy z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim, Andrzej Woodcock raporty.

Brytyjski premier pomaga, aby program prowadzony przez Wielką Brytanię, wykorzystujący doświadczenie armii brytyjskiej, mógł przeszkolić do 10 000 ukraińskich członków służby co 120 dni.

Powiedział, że może to „zmienić równanie” w tym, co stało się przedłużającą się wojną na wyniszczenie przeciwko rosyjskim najeźdźcom.

Zoe Tidman18 czerwca 2022 08:19

1655535607

ONZ ostrzega przed „przerażającymi” niedoborami żywności, jeśli wojna ukraińsko-rosyjska będzie trwała

David Beasley, dyrektor Światowego Programu Żywnościowego Organizacji Narodów Zjednoczonych, ostrzegł świat przed „przerażającymi” niedoborami żywności, które mogą zdestabilizować kraje zależne od eksportu pszenicy z Ukrainy i Rosji.

„Jeszcze przed kryzysem na Ukrainie mieliśmy do czynienia z bezprecedensowym globalnym kryzysem żywnościowym z powodu wirusa Covid i wzrostu cen paliw” – powiedział Beasley w stolicy Etiopii Addis Abebie. „Potem myśleliśmy, że gorzej nie może być, ale ta wojna była druzgocąca”.

Każdego roku Ukraina produkuje wystarczającą ilość żywności, aby wyżywić 400 milionów ludzi. Wytwarza 42 procent światowego oleju słonecznikowego, 16 procent kukurydzy i 9 procent pszenicy, według Stróż.

Somalia polega na Ukrainie i Rosji w zakresie całego importu pszenicy, podczas gdy Egipt otrzymuje 80 procent swojego zboża z tych dwóch krajów.

Piwonia Bohaterka18 czerwca 2022 08:00

1655534707

Rosyjski miliarder podejmuje kroki prawne przeciwko ministrowi spraw zagranicznych Australii w związku z sankcjami

Jego adwokat, Stuart Levitt Stróż że jego klient „nie spełnia definicji osoby, która powinna znaleźć się na liście sankcji”.

„Nie jest właściwe nakładanie sankcji na ludzi, którzy wspierają interesy rządu rosyjskiego, ale mówimy, że pan Abramov nie należy do kategorii osoby, która ma pożądany efekt. Jest biznesmenem, odnoszącym sukcesy biznesmenem, ale nie jest osobą, która jest celem. [by sanctions]powiedział pan Levitt.

Piwonia Bohaterka18 czerwca 2022 07:45