Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Trzeci amerykański myśliwiec-ochotnik zabity na Ukrainie | Ukraina

Trzeci amerykański wolontariusz walczy w Ukraina Zgłoszono ich zaginięcie w obawie, że trójka mogła zostać schwytana przez siły rosyjskie lub prorosyjskie.

Rodzina byłego oficera Korpusu Piechoty Morskiej, Grady’ego Corbasiego, ujawniła, że ​​zaginął w regionie Chersoniu od końca kwietnia po Wcześniejsze ujawnienie dwóch innych amerykańskich weteranów Stracili kontakt z rodzinami.

jak do Washington Postktóry rozmawiał z rodziną Corbasiego, 49-latek udał się na Ukrainę na początku marca i ostatnio kontaktował się 26 kwietnia, kiedy został przydzielony do centrum kontroli podczas ewakuacji ludności cywilnej.

Przedstawiciel rodziny powiedział, że sygnał telefonu komórkowego z Corbasi został niedawno wykryty w pobliżu dużego centrum handlowego.

Śledzone obawy dotyczące bezpieczeństwa zaginionych wolontariuszy z USA Wydawanie wyroków śmierci przez sąd w samozwańczej separatystycznej republice Ługańsk z ochotników z Wielkiej Brytanii i Marokańczyka, który po kapitulacji w Mariupolu znalazł się w niewoli.

Zniknięcie Corbasiego zostało zgłoszone po ogłoszeniu, że 39-letni Alexander Druk i 27-letni Andy Tay Ngoc Hoen zaginęli. Jeśli zostaną potwierdzone, będą pierwszymi Amerykanami walczącymi o Ukrainę schwytanymi od początku wojny w lutym. Obywatel amerykański zginął w akcji jako wolontariusz.

Rzecznik Białego Domu John Kirby powiedział, że nie może potwierdzić zniknięcia Amerykanów, ale powiedział: „Jeśli to prawda, zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby sprowadzić ich bezpiecznie do domu”.

Powiedział, że Stany Zjednoczone zniechęcają Amerykanów do podróżowania na Ukrainę, która przeszła prawie czteromiesięczną wojnę z inwazją sił rosyjskich. To strefa wojny. To walka. „Jeśli czujesz się podekscytowany wspieraniem Ukrainy, istnieje wiele innych sposobów na to, które są bezpieczniejsze i skuteczniejsze” – powiedział dziennikarzom Kirby.

Departament Stanu USA przypomniał Rosji o jej zobowiązaniach wynikających z prawa międzynarodowego do humanitarnego traktowania jeńców wojennych. „Rosjanie mają pewne obowiązki, a członkowie ukraińskich sił zbrojnych – w tym ochotnicy, którzy mogą być obywatelami państw trzecich włączonych do sił zbrojnych – powinni być traktowani jak jeńcy wojenni na mocy konwencji genewskich” – powiedział dziennikarzom rzecznik ministerstwa Ned Price.

Podkreślił potrzebę „przyznania jeńcom wojennym traktowania i ochrony współmiernej do ich sytuacji, w tym podstawowego humanitarnego i praktycznego traktowania oraz gwarancji sprawiedliwego procesu”.

Druki i Huynh zginęli podczas bitwy 9 czerwca w pobliżu miasta Izpetsky, gdzie post na rosyjskim kanale propagandowym na Telegramie twierdził, że dwóch Amerykanów zostało schwytanych w pobliżu Charkowa.

„Podobno są jeńcami wojennymi, ale to nie zostało potwierdzone” – powiedziała CNN Louis Drake, matka Aleksandra Drake’a. Powiedziała, że ​​ambasada USA na Ukrainie nie była w stanie zweryfikować, czy jej syn został aresztowany.

Nie mogli tego zweryfikować z Rosjanami. Wszystko, co mogą zweryfikować, to to, że w tym momencie go brakuje. „Są w bliskim kontakcie ze mną i mam całkowitą pewność, że pracują nad rozwiązaniem tej sytuacji”.

Zapisz się do pierwszego wydania, naszego bezpłatnego codziennego biuletynu – codziennie rano o 7 rano GMT

Kreml zaprzeczył wiedzy o schwytanych Amerykanach, ale określił zagranicznych ochotników jako najemników z ministrem spraw zagranicznych Rosji Siergiejem Ławrowem, który powiedział w czwartek, że ci najemnicy nie zostali uznani za chronionych na mocy konwencji genewskich, ponieważ nie są legalnymi bojownikami.

Pogląd ten przyjął także sąd na kontrolowanym przez Rosję wschodzie Ukraina który skazał na śmierć 28-letniego Aidena Aslina z Newark w Anglii, 48-letniego Shauna Bennera z Watford w Anglii i Saoudouna Ibrahima z Maroka pod zarzutem „terroryzmu”.

Obaj Brytyjczycy powiedzieli, że służą w ukraińskiej piechocie morskiej, co czyni ich aktywnymi żołnierzami, których należy chronić Konwencje genewskie o jeńcach wojennych.

READ  Statki-widmo wyniesione na powierzchnię Pacyfiku po wybuchu podwodnego wulkanu w pobliżu japońskiej wyspy