Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Eric Prince: Według raportu amerykański miliarder sprzedaje loty z Afganistanu za 6500 dolarów za bilet

Eric PrinceMiliarder amerykański kontraktor wojskowy rzekomo pobiera 6500 dolarów za bilet na loty z Afganistanu wyczarterowanym samolotem. Dziennik Wall Street Zostało to zgłoszone.

Prince był założycielem Blackwater, wojskowej firmy kontraktowej, która zarobiła miliardy na wojnach Stanów Zjednoczonych w Iraku i Afganistan. Teraz, gdy wojna w Afganistanie zakończyła się amerykańską porażką, wydaje się, że Prince znalazł sposób, aby to również wykorzystać.

Dziesiątki tysięcy Afgańczyków, Amerykanów i cudzoziemców ewakuują się obecnie z kraju, gdy autorytarny reżim talibów powraca do władzy. Prezydent Biden Zobowiązał się dotrzymać terminu 31 sierpnia, aby wycofać prawie wszystkie siły amerykańskie, i pomimo nacisków ze strony innych przywódców G7, aby dać więcej czasu na ewakuację, prezydent nie wykazuje oznak ustąpienia.

„Jestem zdeterminowany, aby nasza misja została zakończona” – powiedział Biden we wtorek.

W ciągu ostatnich 24 godzin Stany Zjednoczone i inne kraje usunęły 19 200 osób z międzynarodowego lotniska w Kabulu, co daje dotychczasową łączną liczbę 82 300 osób.

Ale wielu innych, w tym setki obywateli USA i dziesiątki tysięcy Afgańczyków uprawnionych do specjalnych wiz, pozostaje w kraju.

Prince podobno zaoferował wyjście kilku uprzywilejowanym z tych ludzi – za wysoką cenę. według Dziennik Wall StreetFinansista reklamował swoje loty na 6500 USD za osobę, plus dodatkowe koszty, jeśli pasażer potrzebował pomocy w ucieczce z domu i bezpiecznym dotarciu na lotnisko.

Inni dziennikarze i obserwatorzy potępili ten wysiłek.

„Po zarobieniu milionów dolarów na wojnie w Afganistanie Eric Prince jest tam z powrotem, wykorzystując desperację ludzi za pieniądze” ćwierkanie New York Times redaktor Maria Abi-Habib.

„Eric Prince widzi kryzys dla swoich amerykańskich rówieśników i sojuszników, a miliarder używa go, aby pobrać 6500 USD od osoby za miejsce w samolocie” – aktywistka Amy Siskind. książki. „Co za gość!”

READ  Trump wzbudza wśród swoich zwolenników niecierpliwe oczekiwanie na kwestię oszustwa wyborczego w Michigan

niezależny Prince skontaktował się za pośrednictwem swojej obecnej firmy z prośbą o komentarz, ale jeszcze nie otrzymał odpowiedzi.