Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Moonbreaker, gra taktyczna przypominająca Warhammera, stworzona przez Brandona Sandersona, twórców Subnautica, kończy się wcześniejszym dostępem

Moonbreaker, gra taktyczna przypominająca Warhammera, stworzona przez Brandona Sandersona, twórców Subnautica, kończy się wcześniejszym dostępem

Moonbreaker, nieprawdopodobna współpraca twórców Subnautica Unknown Worlds i niestrudzonej maszyny do tworzenia ludzkich książek Brandona Sandersona, osiągnęła wersję 1.0 po spędzeniu ostatniego roku we wczesnym dostępie.

Moonbreaker, jeśli zapomniałeś, to w zasadzie miniaturowa gra stołowa w stylu Warhammera, ale cyfrowa. Nie w ten sposób, że np. Gry wideo Warhammer 40K Pozbądź się wszelkich pozorów bycia grą planszową na rzecz Gear of War-a-like/XCOM-a-like/Left 4 Dead-a-like, ale czegoś bliższego prawdziwym meeples'n' modelom z Tabletop Simulator – chociaż całe majsterkowanie zostało usunięte. Ta piaskownica fizyki. Po pierwsze, są tu prawdziwe miniatury, umieszczone na małych okrągłych podstawkach. Możesz to też narysować.

Kiedy już zbierzesz wirtualną kolekcję modeli i sprawisz, że będą ładnie wyglądać, sama gra przybierze formę potyczki bojowej, w której gracze będą walczyć o pokonanie kapitana przeciwnika, prowadząc swoją drużynę w turowych bójkach taktycznych.

Wkład Sandersona opiera się na historii Moonbreaker, a płodny autor fantasy powiedział mniej więcej w momencie premiery wczesnego dostępu pod koniec 2022 r., że miał zaplanowaną narrację na co najmniej dekadę w scenerii science-fiction. To brzmi jak najwięcej, co kiedykolwiek słyszałem od Brandona Sandersona, ponieważ facet wypompowuje słowa jak wąż strażacki pełen fantazji.

Wersja 1.0 gry Moonbreaker na Steam dodaje trzech nowych grywalnych dowódców – samotnego wojownika Feng Huanga, zwinnego szermierza Saveriego i atakującego dystansowo Sol'Aeturna – oraz kilkudziesięciu dodatkowych członków załogi do wykorzystania w drużynie, co, miejmy nadzieję, pomoże rozwiązać nieco słaby skład, który Ed miał pozostawił nieco rozczarowany – choć optymistyczny – podczas wczesnego dostępu.


Wydanie promocyjne Moonbreakera 1.0 | Teraz dostępne na Steamie!

W Boss Run pojawił się także nowy tryb. Opierając się na istniejącym trybie Cargo Run, wariant dla jednego gracza rzuca załogę gracza na 10 rund na czterech nowych mapach: Płaskowyż Cholek, Mythedori Broken Outskirts, Smuggler Sundown i Yi-Aweti Temple Ground. Mówi się, że scenariusze są dość wymagające i obejmują konfrontacje z głównymi przeciwnikami, które rzucą nieco światła na część historii stworzonej przez Sandersona.

Poza walką, tryb malowania w Moonbreaker został udoskonalony dzięki ulepszonemu interfejsowi użytkownika i dodaniu narzędzi, w tym szablonów i płynów do masek, aby umożliwić większe dostosowywanie cyfrowych miniatur. Nowo zaprojektowane projekty można udostępniać online i importować za pomocą narzędzia do udostępniania.

Inne dodatki w wersji 1.0 obejmują przerobiony samouczek, dodatkowe scenariusze dla wielu graczy, różne poprawki błędów i ulepszenia jakości życia, podczas gdy starsze funkcje, w tym Sparks i Rarity, zostały usunięte.

1,0 jest Żyj teraz dla Moonbreaker, przy czym pełna wersja zachowuje ścieżkę nagród z wersji wczesnego dostępu, umożliwiającą odblokowanie zestawów farb, banerów, naklejek i innych przedmiotów kosmetycznych. Skórka Death Bot Extilior z wczesnym dostępem jest teraz płatnym DLC również jako część pakietu kosmetycznego.

READ  Były dyrektor prawny Pokémon był „zaskoczony”, że Palworldowi udało się zajść tak daleko