Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Zarzuca się, że Microsoft „może wyciągnąć Activision z Wielkiej Brytanii”, aby przeciwdziałać zakazowi przejęcia

Zarzuca się, że Microsoft „może wyciągnąć Activision z Wielkiej Brytanii”, aby przeciwdziałać zakazowi przejęcia

Microsoft może rozważyć wycofanie Activision z rynku brytyjskiego jako jedną z skrajnych opcji obejścia blokady kraju przed proponowanym przejęciem za 69 miliardów dolarów.

Jest to zgodne z plikiem Bloomberg Raport stwierdza, że ​​szef Microsoftu Brad Smith spotka się w przyszłym tygodniu z brytyjskim kanclerzem Jeremym Huntem, aby wyrazić swoją frustrację z powodu decyzji Urzędu ds. Konkurencji i Rynków (CMA) o zablokowaniu transakcji.

Microsoft potwierdził w publikacji, że Smith będzie w Londynie, gdzie wygłosi „zaplanowaną rozmowę na temat potencjału sztucznej inteligencji i potrzeby jej przemyślanej inscenizacji”.

Będzie również prowadzić prywatne dyskusje na inne tematy, „w tym proponowane przejęcie Activision Blizzard, ponieważ pozostajemy zaangażowani w znalezienie kreatywnych i konstruktywnych sposobów rozwiązania pozostałych problemów regulacyjnych” – powiedział rzecznik.

Hunt wcześniej krytykował weto CMA i powiedział na niedawnej konferencji biznesowej, że organy regulacyjne ds. konkurencji muszą „zrozumieć swoje szersze obowiązki”.

Jednak Bloomberg twierdzi, że ministrowie rządu są również niezadowoleni z niektórych publicznych krytycznych uwag Smitha na temat unii rynku pieniężnego, w tym jego stwierdzenia, że ​​uważa UE za lepsze miejsce do robienia interesów niż Wielka Brytania.

Smith rzekomo spotka się z prawnymi przedstawicielami Microsoftu, aby omówić strategię firmy mającą na celu przeciwdziałanie decyzji CMA w tym tygodniu, w tym „ekstremalne” opcje, takie jak wycofanie Activision z rynku brytyjskiego lub ominięcie brytyjskiego zamówienia i kontynuowanie umowy.

Teoretycznie, gdyby działalność Activision została przeniesiona do innego kraju europejskiego poza jurysdykcją CMA, mogłaby dalej sprzedawać swoje gry za pośrednictwem dystrybutora.

Odwołanie Microsoftu od decyzji brytyjskiego organu ochrony konkurencji blokującej przejęcie Activision Blizzard zostanie rozpatrzone w sądzie w lipcu.

Microsoft, który kwestionuje decyzję z pięciu powodów, formalnie złożył odwołanie od decyzji CMA w zeszłym tygodniu, a brytyjska komisja ds. konkurencji (CAT) ma ponownie rozpatrzyć sprawę.

READ  Deweloper Call of Duty, Sledgehammer, otwiera studio w Wielkiej Brytanii • Eurogamer.net

Umowa Activision Blizzard została zatwierdzona w prawie 40 krajach, w tym w Unii Europejskiej i ostatnio w Korei Południowej.