Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Louis van Gaal kwestionuje kondycję Frenkiego de Jong

Trener Holandii Louis van Gaal zakwestionował kondycję Frenkie de Jong po tym, jak pomocnik Barcelony doznał kontuzji ścięgna podkolanowego w wygranym 2:0 meczu z Polską.

The Holandia prezydent Louis van Gal kwestionował przydatność Frenkie de Jong przed Mistrzostwami Świata.

De Jong spędził większość lata w związku z przeprowadzką do Manchester Unitedale trzymaj się z daleka od Barcelona nie wypełniony.

Chociaż pozostają na Camp Nou, Eric Ten Hag Mógł jeszcze spróbować podpisać kontrakt z byłym zawodnikiem Ajaksu, gdy otworzy się styczniowe okno transferowe.

Jednak szef United może być nieufny wobec komentarzy Van Gaala po tym, jak problem z mięśniem podkolanowym zmusił De Jonga do odpadnięcia w pierwszej połowie w meczu z Holandią 2:0 nad Polską w czwartek.

Komentując kondycję De Jong, Van Gaal powiedział: „Zrezygnowałem z tego dogmatu [only selecting players that play for their club] Przez długi czas inaczej nie wybrałbym np. Stephena Bergwijna.

„Memphis [Depay] De Jong to dwaj bardzo ważni gracze, którzy odeszli. Zachęciłem ich: utrzymam dla ciebie miejsce tak długo, jak to możliwe. Wolny, ale musisz być sprawny.

„Fakt, że holenderska drużyna narodowa nie jest ośrodkiem rehabilitacyjnym z pewnością odnosi się do Pucharu Świata, ale muszę ufać, że są w dobrej formie, kiedy to mówią.

© Reuters

Wiele znaczyli dla tej holenderskiej drużyny i muszę zarezerwować na to miejsce. Ponieważ mamy 26 lat, mogę łatwo wybrać zawodników.

W 2014 roku zrobiłem to samo z [Georginio] Wijnaldum. Jeden miał więcej zalet niż drugi. Memphis strzelał gole i asystował i to było bardzo ważne, podobnie jak De Jong.

„Jego cechy, aby móc poradzić sobie z presją przeciwnika. Nie jesteśmy jedynymi, którzy wywierają presję na piłkę, wiele krajów to robi.

READ  Mauricio Pochettino chce być nowym menedżerem Chelsea, jeśli Graham Potter zostanie zwolniony – Paper Talk | Aktualności Centrum Transportu

„Frenkie de Jong jest decydującym czynnikiem. Dlatego wyglądam na uzupełnienie Jonga, ale widzę też, czy mogę znaleźć kogoś innego do tego, ponieważ musimy być przygotowani. Nigdy nie wiadomo, jak potoczy się kontuzja ścięgna podkolanowego.” ”

Pomimo nieobecności de Jonga, Holandia zajęła miejsce w Liga Narodów UEFA Finały po Virgil van Dijk Gol poprowadził ich do zwycięstwa 1:0 nad Belgią.

Van Gaal skupi teraz swoją uwagę na Pucharze Świata, z Holandią w grupie A obok Kataru, Ekwadoru i Senegalu.

ID: 495432: 1false2false3false: QQ:: z pulpitu db: LenBod: collect4321: