Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Pomóż orłom zdobyć nagrodę orła |  Wiadomości, sport, praca

Pomóż orłom zdobyć nagrodę orła | Wiadomości, sport, praca

Polska – Najnowszym dodatkiem do Poland Township Park jest platforma do gniazdowania dla orłów, zainstalowana niedawno w pobliżu mokradeł na północnym krańcu parku.

Polscy harcerze wybrali projekt „Pomóż Orłom” jako projekt do Nagrody Orła. Na początku tego miesiąca Life-Scout Joey Wrenn, syn Joe i Debry Wrenn, zakończył instalację platformy do gniazdowania. Jest juniorem w Cardinal Mooney High School i członkiem Scout Troop 9002 z siedzibą w Zjednoczonym Kościele Metodystycznym w Polsce.

Według członka rady doradczej Poland Township Park, Laurie Fox, Wrenn zauważył wzrost liczby obserwacji orłów.

„Zauważył, że łyse orły są często widywane w całej Polsce” – powiedział Fox. „Czuł, że zainstalowanie platformy lęgowej dla orłów da im miejsce do gniazdowania i zapewni ludziom w społeczności możliwość ich monitorowania”.

Fox powiedział, że uważa, że ​​ta platforma do gniazdowania jest pierwszą tego typu platformą w okolicy. Część parku, w której zainstalowano platformę, znajduje się w pobliżu terenów podmokłych, które są głównym terenem łowieckim skrzydlatych ptaków drapieżnych.

Wrenn ma również nadzieję, że do parku przyjedzie więcej osób, aby bezpiecznie obserwować sępy.

„Myślałem, że ten projekt jest czymś, czego zwykle się nie robi i przyciągnie do parku nowych gości” – powiedział.

Badania

Prace rozpoczęły się w kwietniu. Wrenn musiał szukać sępów i gniazd, zanim wymyślił plan.

„Szukałem innych ukończonych gniazd i odkryłem, że 5 stóp na 5 stóp to najlepszy pomiar dla sępów” – powiedział Wrenn.

Gdy projekt był gotowy, Wrenn rozpoczął budowę konstrukcji w domu. Platforma wykonana jest z drewna impregnowanego ciśnieniowo. Potem pojawiły się urocze szczegóły: Wrenn wziął patyki i trociny i przywiązał je na krawędziach, aby przypominały gniazdo, wabiąc sępy.

„Zbudowaliśmy platformę w domu, następnie lokalna firma energetyczna przekazała słup, a inna firma pomogła go ustawić” – powiedział.

READ  Plotki transferowe: Aubameyang, Ravenha, Sterling, Eriksen, Loftus-Cheek, Nketia

Wrenn otrzymał pomoc od rodziny i kolegów harcerzy. Powiedział, że zbudowanie platformy w domu zajęło około czterech godzin. W ogrodzie ostatnia platforma jest przymocowana do słupa podarowanego przez Służby Republiki.

Fox powiedział, że Bob Magney, właściciel RLM Electric, przekazał swój czas i sprzęt, aby zainstalować gniazdo na północnym krańcu parku, w pobliżu mokradeł. Ken Veliky, prezes Poland Township Park, był obecny, aby obserwować instalację.

Veliky powiedział, że orły zostały zauważone w ogrodzie, ale nie widziano żadnych gniazd i ma nadzieję, że orzeł znajdzie drogę do tego obszaru gniazdowania na wiosnę.

„Kiedy podniosłem platformę, poczułem, że zrobiłem coś znaczącego dla parku i okolic” – powiedział Wrenn.

obserwowanie ptaków

Jednym z faktów, których dowiedział się Raine podczas swoich badań, jest to, że Ohio miało tylko cztery gniazda orlików w 1979 roku. W zeszłym roku stan miał 712 gniazd, w tym siedem w hrabstwie Mahoning.

Wrenn dodał, że będzie często sprawdzał gniazdo w poszukiwaniu pierwszego mieszkańca.

Veliky powiedział, że Wren dołączy do już dużej grupy obserwatorów ptaków w parku.

„Wróble, które bywają w parku, zgłosiły, że widziały dwa dorosłe sępy i dwa młode” – powiedział Veliky. — Myślą, że mogą to być ci, którzy gnieżdżą się nad jeziorem Pine w południowej prowincji Mahoning.

W przypadku najnowszego projektu Wrenna Veliky powiedział, że jest to atut planu ochrony przyrody w parku. Ma nadzieję, że wiosną orły przyjdą do gniazda. Dołączą do długiej listy ptaków zidentyfikowanych w parku.

„Zidentyfikowaliśmy 185 gatunków ptaków w parku” – powiedział. „Posiadamy 110 budek lęgowych rozmieszczonych w całym parku oraz stację żywienia zimowego”.

Dzisiejsze najświeższe wiadomości i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczej