Chorwacja i Holandia awansują do Ligi Narodów;  Francja przegrywa |  Sporty

Chorwacja i Holandia awansują do Ligi Narodów; Francja przegrywa | Sporty

Chorwacja i Holandia zakończyły w niedzielę przygotowania do Mistrzostw Świata w wielkim stylu, wygrywając ostatni mecz Ligi Narodów i awans do czwartego finału w przyszłym roku.

Chorwacja zwyciężyła w grupie A1, wygrywając 3:1 w Austrii, aby zdegradować kraj-gospodarza do drugiej ligi Ligi Narodów, podczas gdy niepokonany Holender pokonał Belgię 1:0 i wygrał grupę A4 z 16 punktami – sześć przewagi nad drugą w tabeli Belgią .

Broniąca Ligi Narodów i mistrzyni Pucharu Świata Francja przegrała w Danii 2:0, ale uniknęła spadku po porażce Austrii.

Ostatni mecz drużyn zmierzających na finały Mistrzostw Świata przed rozpoczęciem turnieju w Katarze 20 listopada. Katar jest częścią holenderskiej grupy w Pucharze Świata wraz z Ekwadorem i Senegalem.

Francuzi i Duńczycy spotkają się ponownie w Katarze z Tunezją i Australią również w swojej grupie.

Mistrzostwa Świata mogą być ostatnim międzynarodowym turniejem dla 37-letniego chorwackiego pomocnika Luki Modricia, który jest w świetnej formie. Chorwaci objęli prowadzenie po sześciu minutach w Wiedniu, kiedy ich weteran kapitan został pozostawiony bez kontroli w polu karnym i strzelił do siatki.

Austria wyrównała trzy minuty później po gole pomocnika Christopha Baumgartnera, ale gole w drugiej połowie napastnika Marco Levagi i obrońcy Dejana Lovrena zapewniły niezapomniane zwycięstwo Chorwacji, której grupa w finałach mundialu obejmuje Belgię, Kanadę i Maroko.

Dania zajęła drugie miejsce z 12 punktami, jeden punkt za Chorwacją, po pokonaniu u siebie Francji 2:0.

Napastnik Kasper Dolberg zapewnił Duńczykom prowadzenie w 34. minucie, a pomocnik Andreas Skov Olsen strzelił wkrótce 2:0 po tym, jak niedoświadczony defensor Francji nie zdołał wykonać rzutu rożnego i został ujawniony przez trzeciego bramkarza Alphonse Areolę.

Francja obudziła się w drugiej połowie, ale gwiazdorski napastnik Kylian Mbappe nie wykorzystał ani jednej okazji przeciwko bramkarzowi Kaspelowi Schmeichelowi – koledze z drużyny Dolberga z Nicei – i obronił dwie kolejne próby w krótkich odstępach czasu.

READ  Euro 2020, Hiszpania i Polska: emocje na zdjęciach

Dlaczego Bleus trzecie miejsce , Jeden punkt przewagi nad Austriakami, ale podopieczni Didiera Deschampsa wygrali tylko jeden z jego sześciu meczów i strzelili zaledwie pięć bramek – najmniej w grupie.

Belgowie musieli zdobyć trzy gole na wyjeździe z Holandią i przegrali 1:0, a obrońca Liverpoolu Virgil van Dijk strzelił jedynego gola po 73 minutach.

Polska wygrała 1-0 w Walii w kolejnym meczu grupy A4, gdy około godzinę później płodny Robert Lewandowski przeszedł na ofensywnego partnera Karola Schwederskiego. Walia spadła na ostatnie miejsce.

Gareth Bale wrócił do początkowego składu, aby zdobyć 108. trofeum pucharowe, a kapitan Wales prowadzi poprzeczkę w doliczonym czasie. To był ostatni mecz Walii przed debiutem na Mistrzostwach Świata od 64 lat, z ich pierwszym meczem w Katarze przeciwko Stanom Zjednoczonym 21 listopada.

W Lidze Narodów czterech zwycięzców grupowych dywizji A awansuje do Final Four.

Węgry goszczą w poniedziałek Włochy, a obie drużyny walczą o pierwsze miejsce w grupie A3. Węgry potrzebują jedynie powiązania z postępem. Portugalia i Hiszpania zagrają ze sobą we wtorek w grupie A2 z Portugalią na czele, jeśli unikną porażki.

AUSTRALIA BIJE NZ

Australia zakończyła w niedzielę mecze towarzyskie na Mistrzostwach Świata, wygrywając 2-0 z Nową Zelandią i zdobywając drugie zwycięstwo nad Białymi w ciągu tygodnia.

W emocjonującym dniu dla gospodarzy, gdy żegnali się z kapitanem Winstonem Reidem na oczach ponad 35 000 widzów w Eden Park, napastnik Socairs Mitchell Duke skierował się do domu w 54. minucie.

Zastępczy napastnik Jason Cummings wykorzystał rzut karny w 80. minucie po rzucającym się w oczy biegu 18-letniego Garanga Cole’a.

Cole, który był celem klubu Premier League Newcastle, był najmłodszym debiutantem w Australii od czasu Harry’ego Kewella w 1996 roku.

Mecz zakończył karierę Reida All Whites, kiedy kapitan wycofał się z międzynarodowego futbolu. Obrońca słynął ze swojego spóźnionego gola, który zapewnił remis 1:1 ze Słowacją w pierwszym meczu Nowej Zelandii na Mistrzostwach Świata 2010 w RPA.