Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Linus Tech Tips wstrzymuje produkcję, ponieważ kontrowersje trwają

Linus Tech Tips wstrzymuje produkcję, ponieważ kontrowersje trwają

Imperium YouTube Linusa Sebastiana Linus Media Group przeżywa obecnie kryzys, pojawiają się oskarżenia o kradzież, naruszenie zasad moralnych, a ostatnio zarzuty o molestowanie seksualne. Firma wstrzymuje obecnie całą produkcję, aby usprawnić audyty, mówi dyrektor generalny Terren Tong krawędź Zewnętrzny śledczy zostanie wyznaczony do zbadania zarzutów o molestowanie.

W filmie opublikowanym dziś rano zatytułowanym „Co teraz robimy?” Dyrektor finansowy Linus Media Group Yvonne Ho ogłaszać Cały kanał wstrzymuje produkcję na następny tydzień, aby rozwiązać problemy, które poruszył Kanał Gamers Nexus na YouTube O błędach w filmach i związanych z praktykami etycznymi. W filmie Hu powiedział: „Zgadzam się ze społecznością, więc stawiam stopę. Ze skutkiem natychmiastowym wszystkie produkcje wideo na YouTube są wstrzymane. „

Kontrowersje zaczęły się na początku tego tygodnia, kiedy Gamers Nexus opublikował film pokazujący szereg błędów rzeczowych i wątpliwości etycznych w ostatnich filmach Linus Tech Tips. Gospodarz Gamers Nexus, Steve Burke, powiedział: „Widzieliśmy alarmującą liczbę niespójności ze wskazówek Linus Tech Tips, które odnoszą się do powiązań firmy, jej przepływu pieniędzy i potencjalnej stronniczości w wyniku tych rzeczy”.

Największym zmartwieniem Burke’a była chłodnica GPU wykonana przez Billet Labs. Według Gamers Nexus, Linus Tech Tips sprzedał miedziany blok chłodzący od Billet Labs na wadliwym GPU, a następnie wystawił go na aukcji na nowej imprezie dla fanów bez zgody firmy.

Tego popołudnia po tym, jak Gamers Nexus opublikowało swój film, Sebastian zaczął odpowiadać zaniepokojonym fanom na forach Linus Tech Tips. „Używamy tego, jak wszystkiego innego, aby zmuszać się do lepszego działania” powiedział w jednym poście. Powiedział również, że aukcja agregatu chłodniczego była wypadkiem z powodu nieporozumienia i że firma współpracuje z Billet Labs, aby rozwiązać problem.

Sytuacja zaostrzyła się 14 sierpnia, kiedy Gamers Nexus opublikował wideo W odpowiedzi na komentarze Sebastiana na forum, z segmentem zatytułowanym „Odpowiedź Linus Tech Tips to rozczarowujące bzdury”. W międzyczasie fani wyrażali swoją frustrację i złość na forach i subreddicie Linus Tech Tips, m.in Niektórzy fani domagają się publicznych przeprosin Billeta.

READ  Wewnątrz obchodów 22. urodzin Molly-Mae Hague w London Hotel 1500 £ za noc

spowodowało Linus Tech Tips publikuje ten film dziś rano w którym Sebastian i inni pracownicy Linus Media Group przedstawiają swoje plany dotyczące rozwiązania problemów zgłoszonych przez Gamers Nexus – w tym wstrzymania produkcji na tydzień, aby skupić się na poprawie dokumentacji i procesów związanych z testowaniem. „Byłem szefem korporacji za każde zło, na które nasza społeczność słusznie zwróciła naszą uwagę” – powiedział Sebastian w filmie.

Firma Linus Tech Tips opublikowała swój najnowszy film około godziny 7:00 czasu wschodniego. Jednak prawie ostatniej nocy, około 2:00 czasu wschodniego, była pracownica Madison Reeve opublikowała wątek na X, platformie znanej wcześniej jako Twitter, oskarżając Linus Media Group o kultywowanie toksycznego środowiska pracy i zachęcanie do kultury pracy, która jest szkodliwa zdrowia oraz molestowania seksualnego kierowanego pod jej adresem przez pracowników Linus Media Group.

„Zdecydowałem się zrezygnować ze stanowiska w LTT, ponieważ środowisko pracy, w którym się znajdowałem, niszczyło moje zdrowie psychiczne” Zaczyna się jej wypowiedź. „Moja praca była nazywana„ tandetną ”, nazywano ją „niekompetentną”. Kiedy kontaktowałem się z menedżerami i próbowałem uzyskać pomoc w takich sytuacjach, powiedziano mi, żebym „wciągał moje duże spodnie” i był bardziej asertywny”.

Reeve oskarżył firmę o zablokowanie jej oglądania filmów po tym, jak zgłosiła, że ​​„została złapana kilka razy w biurze” i mówi się „Uspokój moje cycki” i „Przestań być taką suką”.

„To było jak okropny dramat dla nastolatków” Powiedziała.

Skontaktowaliśmy się z Sebastianem w sprawie tych ostatnich oskarżeń, a on odpowiedział e-mailem, mówiąc:

Byłem w szoku, kiedy przeczytałem te twierdzenia proste i proste. To nie pasuje do moich wspomnień. Nie jest to zgodne z naszymi wewnętrznymi procesami. Nie jest to zgodne z wartościami naszej firmy.

Jesteśmy dumni z utrzymywania bezpiecznego i integracyjnego środowiska. Oprócz naszych istniejących systemów zgłaszania (anonimowych i innych), aktywnie nawiązaliśmy dziś kontakt wewnętrzny, aby zachęcić członków naszego zespołu do zgłaszania wszelkich przypadków zastraszania lub nękania, których mogą doświadczyć w miejscu pracy, abyśmy mogli podjąć szybkie i zdecydowane działania.

Nasz zespół HR przeprowadzi dokładniejszą ocenę zarzutów i, gdy będzie gotowy, wyda pełniejsze oświadczenie. Na razie proszę, abyśmy dali naszemu zespołowi czas, którego potrzebują, aby był jak najbardziej otwarty.

Dyrektor generalny Linus Media Group, Terren Tong, również odpowiedział e-mailem, mówiąc, że jest „zszokowany zarzutami i opisanymi przez firmę” w postach Reeve’a. Kontynuował: „W ramach tego procesu, oprócz przeglądu wewnętrznego, wyznaczymy również zewnętrznego śledczego do zbadania zarzutów i będziemy zobowiązani do opublikowania ustaleń i wdrożenia wszelkich działań naprawczych, które mogą wyniknąć z tego powodu”.

READ  Akcje PS5 — NA ŻYWO: najnowsze wiadomości o doładowaniu w Wielkiej Brytanii od Currys, Game, AO i nie tylko