Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Apple obwinia Instagram za przegrzanie iPhone’ów

Apple obwinia Instagram za przegrzanie iPhone’ów

Apple za problem przegrzania iPhone’a 15 obwinia Instagram i inne popularne aplikacje.

Amerykański gigant technologiczny powiedział, że błąd oprogramowania powiązany z aplikacją należącą do Meta był jednym z powodów, dla których użytkownicy zgłaszali, że zaprezentowana w zeszłym miesiącu najnowsza linia smartfonów firmy Meta stała się „zbyt gorąca, aby można ją było dotknąć” podczas wykonywania niektórych zadań.

Firma pracuje nad aktualizacją do najnowszego systemu operacyjnego iOS 17, który stanowi oprogramowanie dla iPhone’a 15, iPhone’a 15 Plus, iPhone’a 15 Pro i iPhone’a 15 Pro Max.

Meta potwierdziła problem, który niektórzy użytkownicy nazwali „heatgate”, i poprawiła swoją aplikację Instagram, próbując zapobiec nagrzewaniu się urządzenia.

Według Apple inne aplikacje obwiniane za ten problem, w tym Uber i gra wideo Asphalt 9, nie wprowadziły jeszcze aktualizacji.

Nie ma również harmonogramu, kiedy Apple udostępni poprawkę oprogramowania, ale firma stwierdziła, że ​​nie ma żadnych problemów związanych z bezpieczeństwem, które powinny uniemożliwić właścicielom iPhone’a 15 korzystanie ze swoich urządzeń w oczekiwaniu na aktualizację.

„Zidentyfikowaliśmy pewne warunki, które mogą spowodować, że iPhone’y nagrzeją się bardziej, niż oczekiwano” – stwierdził Apple w krótkim oświadczeniu.

Nie jest niczym niezwykłym, że nowe iPhone’y nagrzewają się nieprzyjemnie w ciągu pierwszych kilku dni użytkowania lub po przywróceniu danych z kopii zapasowej zapisanej w chmurze – jest to problem, który Apple już zgłaszał użytkownikom.

Urządzenia mogą się również nagrzewać podczas korzystania z aplikacji takich jak gry wideo i technologia rzeczywistości rozszerzonej, które wymagają dużej mocy obliczeniowej, ale problemy z nagrzewaniem się modeli iPhone’a 15 wykraczają poza typowe sytuacje.

READ  Google opóźnia swój pierwszy naprawdę dostosowany chip Pixel do 2025 roku

Apple w swoim wyznaniu podkreślił, że problem nie ma związku z nową tytanową obudową, w której mieszczą się zaawansowane telefony iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max, zamiast stosowanej w starszych smartfonach stali nierdzewnej.

Według testów przegrzania przeprowadzonych przez kanał YouTube BullsLab, iPhone 15 osiągnął temperaturę do 47 stopni Celsjusza.

(YouTube/BullsLab/zrzut ekranu)

Apple odrzucił także spekulacje, jakoby problem przegrzewania się nowych modeli mógł być związany z przejściem z kabla ładującego Lightning na szerzej stosowany port USB-C, co pozwoliło mu spełnić wymogi wydane przez europejskie organy regulacyjne.

Chociaż Apple wyraził pewność, że problem przegrzania można szybko rozwiązać dzięki nadchodzącym aktualizacjom oprogramowania, problem ten może w dalszym ciągu obniżyć sprzedaż jego produktu premium w czasie, gdy firma odnotowuje trzy kolejne kwartały spadków ogólnej sprzedaży w ujęciu rocznym. .

Pogorszenie koniunktury wpłynęło na sprzedaż iPhone’a, która w porównaniu z rokiem poprzednim spadła łącznie o 4 procent w ciągu dziewięciu miesięcy objętych trzema kwartałami finansowymi Apple.

Apple próbuje częściowo zwiększyć sprzedaż, podnosząc cenę wywoławczą topowego iPhone’a 15 Pro Max do 1200 dolarów, co oznacza wzrost o 100 dolarów, czyli o 9 procent, w porównaniu z ubiegłorocznym flagowym modelem.

Uznając problem przegrzania iPhone’a 15, Apple oświadczył, że planowana aktualizacja oprogramowania nie będzie miała wpływu na wydajność telefonu, co według analityków może nastąpić.

Dodatkowe raporty od agencji