Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Dzisiaj dowiedziałem się, że możesz łatwo wstrzymać Menedżera zadań Windows, aby uniemożliwić poruszanie się aplikacji

Dzisiaj dowiedziałem się, że możesz łatwo wstrzymać Menedżera zadań Windows, aby uniemożliwić poruszanie się aplikacji

Nie mogę uwierzyć, że zmagałem się z aplikacjami w Menedżerze zadań poruszającymi się losowo, nie zdając sobie sprawy, że istnieje prosty skrót klawiaturowy, aby wstrzymać Menedżera zadań i zatrzymać jego zawartość na swoich ścieżkach. Tak, wszystko, co musisz zrobić, to przytrzymać klawisz CTRL, a to zatrzyma Menedżera zadań zarówno w systemie Windows 10, jak i Windows 11, a może nawet w starszych wersjach systemu Windows.

Ta pomocna wskazówka jest uzasadniona Od Jane Gentleman, pracownik firmy Microsoft w zespole Windows Engineering, który regularnie dzieli się przydatnymi skrótami i wskazówkami dotyczącymi systemu Windows. Korzystam z systemu Windows od ponad 20 lat i wciąż uczę się wielu sposobów wykonywania zadań w systemie operacyjnym co miesiąc.

Jeśli jesteś przyzwyczajony do uciekania się do Menedżera zadań w celu zabicia wadliwych zadań, być może nawet nie będziesz musiał go otwierać w najbliższym czasie. Microsoft pracuje nad opcją Wymuś zamknięcie, aby zamknąć aplikacje bez Menedżera zadań w systemie Windows 11 po prostu za pomocą opcji kliknięcia prawym przyciskiem myszy na pasku zadań. Ale opcja CTRL do wstrzymania Menedżera zadań będzie nadal przydatna dla wszystkich, którzy nie dokonali jeszcze aktualizacji do systemu Windows 11.

Podczas gdy zwracam twoją uwagę, możesz również chcieć wiedzieć, że możesz obracać bieg w aplikacji Notatnik systemu Windows 11. To jak cyfrowy fidget spinner i część wielu uroczych małych dodatków do systemu Windows 11. Microsoft ukrywa małą Wielkanoc takie jaja w systemie Windows od dziesięcioleci. W systemie Windows 95 był nawet ukryty monit, który właśnie o to chodziło Dowiedz się w 2021 roku.

READ  Wordle Today: Wordle Tips 742 1 lipca i dzisiejsza odpowiedź