Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Lego zawiesza wydanie Overwatch 2 pośród trwających kontrowersji wokół Activision Blizzard • Eurogamer.net

Obecnie przeprowadza z firmą przegląd partnerski.

Lego ogłosiło, że na czas nieokreślony zawiesi wypuszczanie swojego zestawu Overwatch 2 Titan, którego premierę zaplanowano na 1 lutego, w świetle ciągłych obaw o kulturę pracy Activision Blizzard – która została opisana jako „wylęgarnia nękania i dyskryminacji przeciwko kobietom” w Kalifornijski garnitur Został uruchomiony w lipcu ubiegłego roku.

Od tego czasu kontrowersje wokół Activision Blizzard tylko wzrosły; W listopadzie ukazał się A Przeklęty raport Wall Street Journal Opisuje więcej rzekomego molestowania seksualnego, napaści i niewłaściwego zachowania w firmie – przy czym publikacja została szczególnie skrytykowana przez dyrektora generalnego Bobby’ego Kotika, który twierdzi, że był świadomy zarzutów o niewłaściwe zachowanie seksualne i złe traktowanie pracownic w całej firmie od „lat”.

Pomimo szybkiego potępienia przemysłu – X-Boxi Nintendo, I Play Station Wszyscy wydali oświadczenia potępiające Activision Blizzard – i Petycja podpisana przez ponad 1800 pracowników firmy Prosząc Koticka o ustąpienie, rada dyrektorów Activision zebrała się wokół dyrektora generalnego, mówiąc, że „pozostaje pewny” w „przywództwie, zaangażowaniu i zdolnościach Koticka”.

Zestaw Lego Overwatch 2 Titan miał zostać wydany na początku przyszłego miesiąca.

Od tego czasu Activision Blizzard pozostaje pogrążone w kontrowersji, co doprowadziło do trwającego strajku i Zaproszenia do tworzenia związków – która firma spróbuj się zatrzymać W e-mailu wysłanym do wszystkich pracowników pod koniec zeszłego roku.

W tym klimacie Lego ma teraz (dzięki, Wachlarz Cegły) postanowił zawiesić wydawanie swojej kolekcji Overwatch 2 Titan, mówiąc, że obecnie dokonuje przeglądu swojej współpracy z Activision Blizzard „z powodu obaw o postępy w rozwiązywaniu uporczywych roszczeń dotyczących kultury pracy, w szczególności traktowania koleżanek i tworzenia zróżnicowane i integracyjne środowisko”.

Lego mówi, że wydanie zestawu Overwatch 2 Titan zostanie wstrzymane na czas nieokreślony, dopóki nie zakończy przeglądu.

Ten ruch jest prawdopodobnie najbardziej decydującą akcją publiczną, jaką widzieliśmy do tej pory od dużej firmy, odkąd w zeszłym roku pojawiły się zarzuty dotyczące toksycznej kultury pracy Activision Blizzard. Jak dotąd Xbox jedynie publicznie odniósł się do zmieniających się relacji z Activision, choć pośrednio, z szefem Xbox, Philem Spencerem. Niedawno powiedziałem New York Times To „zmieniło sposób, w jaki robimy z nimi pewne rzeczy, a oni o tym wiedzą”.

READ  Arnold Schwarzenegger i jego syn Joseph Baena jeżdżą na rowerze do Gold's Gym na Venice Beach