Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Funkcjonariusze policji zwolnieni za ignorowanie trwającego napadu w Los Angeles, aby zagrać w Pokemon Go | nowości naukowe i technologiczne

Według niedawno opublikowanych dokumentów sądowych, dwóch funkcjonariuszy Departamentu Policji Los Angeles (LAPD) zostało zwolnionych za ignorowanie trwającego napadu na grę w Pokemon Go.

Dwóch mężczyzn, Luis Lozano i Eric Mitchell, przegrali apelacje przeciwko „wielokrotnym oskarżeniom o wykroczenie”, które częściowo opierały się na ich rejestracji w samochodzie.

Przechwycone nagrywanie z cyfrowego systemu wideo w pojeździe (DICVS) [them] Świadomie rezygnując z obowiązku pomocy dowódcy w reakcji na trwający napad i grając w grę Pokemon na telefonie komórkowym podczas służby”.

Według dokumentów sądowych opublikowanych w piątek, incydent miał miejsce w „ruchliwą” sobotę w kwietniu 2017 r., kiedy zadzwoniono w sprawie włamania z kilkoma podejrzanymi w toku w Macy’s Store.

Zamiast odpowiedzieć na wezwanie, Lozano i Mitchell – widziani przez dowodzącego oficera w samochodzie policyjnym „wciśniętym w zaułek zaledwie kilka metrów” od Macy’s – zaczęli „wycofywać się w zaułek” z dala od napadu.

We wstępnym śledztwie funkcjonariusze twierdzili, że nie słyszą radia, ale dowódca skontaktował się z DICVS, „aby zobaczyć, co zrobią w swoim normalnym dniu”.

Po zapoznaniu się z nagraniem odkryto, że podsłuchali rozmowę radiową i zgodzili się zignorować odpowiedź funkcjonariusza, zamiast im pomóc.

Zaledwie kilka minut później Lozano i Mitchell zaczęli rozmawiać o Pokemon Go i „przez około 20 minut DICVS przechwycił [the officers] Omawiając Pokemony, gdy jechali do różnych miejsc, w których pozornie wirtualne stworzenia pojawiły się na ich telefonach komórkowych.

W tym okresie chłopaki złapali dwa rzadkie Pokémony, Snorlax i Togetic, chociaż nie jest jasne, czy ich koledzy aresztowali podejrzanych o kradzież.

DICVS nagrało Mitchella skandującego „Got on” po złapaniu Snorlaxa, a następnie mówiącego „Nie uciekaj, nie uciekaj”, podczas gdy Lozano opisał, jak „zakopał i zabił” swojego ukoronowanego Pokémona.

„Mężczyźni byliby bardzo zazdrośni”, powiedział później, zanim zauważył: „Dostałem dziś nowego Pokemona, koleś”.

Odrzucono apelację mężczyzn przeciwko ich wypowiedzeniu i stwierdzono, że kłamali, że nie mieli kontaktu radiowego z trwającym napadem.

READ  Toyota GR010 Hypercar w Gran Turismo 7 - GTPlanet

Jest to najnowszy przykład gry z rozszerzoną rzeczywistością, która prawdopodobnie odwróci uwagę ludzi od ich obowiązków w realnym świecie.

Naukowcy oszacowali, że gracze Pokemon Go Spowodowane koszty do 7,3 miliarda dolarów (5,4 miliarda funtów) W Stanach Zjednoczonych w ciągu 148 dni po wydaniu.

Badanie – zatytułowane Śmierć przez Pokemon Go – obwiniało dwie zgony w grze i wykazało, że spowodowało to wzrost liczby wypadków samochodowych.