Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Absurdle to wariant Wordle’a, który cię nienawidzi – podczas gdy Sweardle cię przeklina

Wordle ma U mnie pracował przez dwa tygodnie, wraz z większością reszty internetu. Jest to również darmowa prosta gra słowna, co oznacza, że ​​jest stosunkowo łatwa do odtworzenia. Oczywiście inni programiści budują na jego rdzeniu własne zwroty akcji.

między nimi, głupi To moja ulubiona, „wroga wersja” gry, w której zwycięskie słowo zmienia się tak, jak myślisz. ja też jestem zakochany swrdljest jednak wersją przeznaczoną dla słów czteroliterowych.

Koncepcja Wordle’a jest prosta: masz sześć prób odgadnięcia zwycięskiego słowa składającego się z pięciu liter. Prawidłowe litery są podświetlone na żółto lub zielono, jeśli są również we właściwej pozycji. Z każdym odgadnięciem potencjalne zwycięskie słowa maleją, a Ty skupiasz się na poprawnej odpowiedzi – albo nie. Wszystkie zmienne zachowują te podstawowe elementy, podczas gdy Ty modyfikujesz resztę.

Na przykład w Wordle element społecznościowy polegający na tym, że wszyscy grają w tę samą łamigłówkę – tylko jedną dziennie – stanowi dużą część atrakcyjności. Absurdle tego nie ma, ponieważ zwycięskie słowo w danej układance zmienia się z każdym odgadnięciem. Jeśli Wordle to gra, w którą możesz grać z przyjacielem, prosząc go o wymyślenie słowa, to Absurdle to gra, w którą możesz grać z wrogiem, który zamierza cię okłamać na temat tego, które słowo początkowo wybrał.

Jego twórca napisał post na blogu Wyjaśnij więcej o tym, jak to działa. Dlaczego to działa i Chodzi o to, że masz nieskończoną liczbę domysłów, co oznacza, że ​​wygrana nie jest w rzeczywistości niemożliwa. Wyzwaniem jest wygrać w jak najmniejszej liczbie ruchów. Najlepsze, na jakie mogę sobie pozwolić, to siedem, ale jego sztuczki sprawiają, że Absurdle wydaje się grą, która nagradza optymalizację. Dla porównania Wordle wydaje się być mniej interesujący, jeśli za każdym razem odgadniesz najskuteczniejsze słowo.

READ  Efekty matrycy, ścieżki do twoich specyfikacji: co dalej z rzeczywistością rozszerzoną? | Rozszerzona Rzeczywistość

Jeśli podoba Ci się Absurdle, jego programista ma wygląd i jest też zrobiony Hatrice, wersja Tetrisa, która celowo daje ci elementy, które cię psują.

Tymczasem Swerdl jest łatwiej: Otrzymasz cztery próby odgadnięcia czteroliterowego słowa, z dozwolonymi tylko przekleństwami. To jest, ze wstydem przyznam, pierwszy wariant Wordle’a lub Wordle’a, w którym nie udało mi się znaleźć zwycięzcy. Może jesteś bardziej nocnik niż ja.