Kanadyjczyk Laurent Dubroy zdobywa złoto na Mistrzostwach Świata w Łyżwiarstwie Szybkim w Norwegii

Laurent Dubriel zdobył w sobotę złoty medal w biegu na 500 m na długiej stacji łyżwiarstwa szybkiego na torze Pucharu Świata w Stavanger w Norwegii.

Rodak Levis Keogh ukończył wyścig z czasem 34,573 sekundy na podium, przed Rosjaninem Artemem Arifejewem (34 608) i Polakiem Markiem Kanyą (34,653).

Choć przez pierwsze 100 metrów był wolniejszy, Dubrowy ostatecznie wyprzedził Ariviv. Żaden z łyżwiarzy w kolejnych parach nie był w stanie wypracować szybszego czasu, a wyznaczony przez Kanię znak był dobry na trzecie miejsce.

Było to drugie zwycięstwo Dubroy w singlowym Pucharze Świata po zdobyciu 500 złotego medalu w sezonie 2017-18. Prowadzi w klasyfikacji Pucharu Świata o osiem punktów nad Japończykiem Tatsuyą Shinhamą, który w sobotę zajął piąte miejsce.

Oglądaj | Dubreuil przyspiesza do złota w Stavanger:

Laurent Dubreuil zbiera złoto na 500-metrowym torze do łyżwiarstwa szybkiego

Nagranie Laurenta Dubreuila z Levis, Que. , czas 34.57 na zajęcie pierwszego miejsca w zawodach Pucharu Świata ISU w łyżwiarstwie szybkim ze Stavanger w Norwegii. 4:05

„On ona To był wyraźnie dobry wyścig, oparty na zwycięstwie. Fizycznie nie czułem się tak dobrze, jak w zeszły weekend, ale technicznie jeżdżę dużo lepiej niż w Polsce” – powiedział Dobruil Speed ​​Skating Canada. Udało mi się utrzymać koncentrację do końca, mimo że duet zaczął dużo szybciej, niż się spodziewałem, ale wiem, że mogę być o wiele szybszy.

Ted Jan Blumen również stanął na podium w sobotę, zdobywając brązowy medal w kategorii 10 000 mężczyzn przed czwartą drużyną Graeme Fish z Moss Joe, Sask.

Blomen zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji długodystansowej Pucharu Świata, wyprzedzając Szweda Nilsa van der Poela, który ustanowił nowy rekord 12:38,928, zdobywając złoto w sobotnim wyścigu.

Oglądaj | Kwiaty zyskują brąz przy 10 000:

Ted Jan Blomen zajął trzecie miejsce w Pucharze Świata w łyżwiarstwie szybkim na 10 000 m

Olimpijczyk Ted Jan Blumen zdobywa brązowy medal w biegu na 10 000 m mężczyzn podczas Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim ISU w Stavanger w Norwegii. 17:01

READ  Igrzyska Olimpijskie 2021: aktualizacje na żywo, wiadomości, liczba medali, harmonogram koszykówki kobiet w USA, złoto w siatkówce plażowej

Jego czasy okrążeń były o ponad pół sekundy szybsze niż holenderskiego łyżwiarza Jorita Bergsmy, który przekroczył passę 17,16 sekundy za swoimi deblami, aby zdobyć srebro.

„Bardzo się cieszę, że dostanę dziś kolejny medal. Wiedziałam, że to będzie ciężki wyścig, ponieważ jestem łyżwiarzem, który używa swojej techniki i szybko szybuje, co najlepiej sprawdza się w szybszych warunkach” – powiedziała. „Czuję, że jest we mnie duży potencjał na szybszym lodzie, więc nie mogę się doczekać kolejnych dwóch Pucharów Świata w Salt Lake City i Calgary.

Szwed ustanowił rekord

„Niels van der Poel był dzisiaj trochę w swojej klasie, więc musimy iść dalej”.

Szwed Nils van der Poel ustanowił zwycięski rekord w 12 minut 38,928 sekund.

Medale Doberuila i Blomena były drugim i trzecim medalem, który Kanadyjczycy otrzymali w ten weekend w Stavanger. Isabel Weidmann otworzyła imprezę ze srebrem w kategorii 5000 kobiet w piątek.

Oglądaj | Łyżwy Weidemann na srebro w klasie 5000 kobiet:

Isabel Weidmann z Ottawy pędzi po srebro podczas Pucharu Świata Kobiet na 5000 m

Isabel Weidmann z Ottawy finiszowała za jedyną holenderską łyżwiarką figurową Erin Schotten w biegu na 5000 m kobiet na stacji ISU World Cup w Stavanger w Norwegii. 8:20

Gracze Ottawy Evanni Blondin, Madison Berman z Ponoka, Alta i Alexa Scott z Clandeboy, MAN ukończyli. , drugie miejsce w drużynowym wyścigu kobiet za Polską w sobotę.

Blondinowi udało się postawić dużą podłogę na ostatnich 400 metrach, przerzucając zespół z piątego na drugie i kończąc z czasem 1:28,547.

Srebrny medal to pierwszy Puchar Świata na podium dla Bermana i Scotta. Polska ekipa ledwo pokonała Kanadyjczyków o złoto z czasem 1:28 364, a brąz zdobyły Chiny po tym, jak ostatni łyżwiarz przekroczył linię mety z czasem 1:28.574.

„Wyścig drużynowy nie jest wydarzeniem olimpijskim, więc przystąpiliśmy do wyścigu bez zbytniej presji i po prostu chcieliśmy się dobrze bawić” – powiedział Berman. „To jeden z naszych największych atutów i przewag nad innymi zespołami, które trenujemy razem każdego dnia”.

READ  Australijscy sportowcy idą pełną parą przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio, wiadomości sportowe

Praca kończy się w niedziele z 500 sekundami i 1500 dla mężczyzn i kobiet. Wyścigi będą transmitowane na żywo w CBC Sports od godziny 9 rano ET.