sport

Testowanie zawodników i sędziów na COVID-19 jest obowiązkowe co 72 godziny

Średnio 500 badań jest wykonywanych, a raporty generowane tego samego dnia przez ICMR Regional Medical Research Center (RMRC), Bhubaneswar.

Reprezentacyjny wizerunek. GT

Bhubaneśwar: Zawodnicy i urzędnicy przybywający do stolicy stanu na nadchodzące Mistrzostwa Świata w hokeju na lodzie młodzieży są poddawani testom RT-PCR co 72 godziny, powiedział w sobotę wysoki rangą urzędnik ministerstwa sportu.

Średnio 500 badań jest wykonywanych, a raporty generowane tego samego dnia przez ICMR Regional Medical Research Center (RMRC), Bhubaneswar.

„Co 72 godziny wszyscy, w tym zawodnicy, urzędnicy, personel hotelowy i asystenci biorący udział w wydarzeniu, są poddawani ponownemu testowi” – ​​powiedział R Vineel Krishna, Sekretarz Służby Młodzieży i Sportu w Odisha.

Turniej zaplanowano tutaj od 24 listopada do 5 grudnia.

Krishna powiedział, że administracja państwowa robi wszystko, co w jej mocy, aby przygotować się do płynnego przebiegu meczów: „Pracujemy nad tym, aby to międzynarodowe wydarzenie sportowe było bezpieczne i niezapomniane dla początkujących hokeistów, którzy przybyli tutaj z wielkimi marzeniami”.

Biorąc pod uwagę niezliczone wyzwania stawiane przez COVID-19 Powiedział, że podczas pandemii urzędnicy ds. wydarzeń kierowani przez komitet organizacyjny próbowali wprowadzić bezbłędny system testowania i śledzenia wydarzeń wolnych od incydentów.

Powiedział, że wyznaczeni urzędnicy departamentu osobiście nadzorują cały przepływ pracy, zapewniając jednocześnie, aby nikt nie przegapił 72-godzinnego cyklu, dodając, że testowanie, śledzenie i dopasowywanie zapisów jest wyzwaniem.

“Zadbamy o to, aby proces ten przebiegał sprawnie, zgodnie z harmonogramem treningów i meczów oraz odpoczynku. Nie powinno to być dla zawodników przytłaczającym przeżyciem” – powiedział minister sportu.

Testy nabrały tempa od 15 listopada, kiedy zaczęły przybywać międzynarodowe zespoły.

Jednostka z Bhubaneswar Municipal Corporation (BMC) wraz z jednostką ze Szpitala Stołecznego stacjonuje w celu pobrania próbek w różnych hotelach, w których zakwaterowani są gracze.

W sumie opublikowano 12 jednostek. Po przybyciu na lotnisko zawodnicy są przewożeni do swoich hoteli, gdzie zespół testujący z zestawem PPE przetestuje każdego przychodzącego i odpowiedzialnego gracza.

READ  Taniec do Pinoy Pride - Manila Bulletin

Oprócz tego podejmowane są również środki zaradcze w przypadku zgłoszenia jakiegokolwiek incydentu. Powiedział, że Bhubaneswar był jednym z pierwszych miast, które zostały zaszczepione w 100 procentach, więc jest tam pewna ulga.

Powiedział, że kilka drużyn, w tym Indie, Niemcy, Polska, Belgia, USA, Kanada, RPA i Holandia, przybyło już do Bhubaneswar przed turniejem, a kilka kolejnych przybędzie w ciągu najbliższych dwóch dni.

To już trzeci raz, kiedy Indie są gospodarzem prestiżowego turnieju, który odbył się w New Delhi w 2013 roku i Lucknow w 2016 roku.

W wydarzeniu weźmie udział szesnaście krajów. Gospodarz i obrońca tytułu Indie należą do grupy B wraz z Kanadą, Francją i Polską.

Inne drużyny w walce to Belgia, Malezja, RPA i Chile w grupie A. Holandia, Hiszpania, Korea i Stany Zjednoczone należą do grupy C, a Niemcy, Argentyna, Pakistan i Egipt do grupy D.

About the author

Valerie Rogers

„Totalny maniak jedzenia. Nerd zombie. Idol z przyszłości. Wichrzyciel. Badacz mediów społecznościowych”.

Add Comment

Click here to post a comment