Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Mistrzostwa Świata Juniorów w hokeju na lodzie: Covid-19 testuje zawodników i działaczy co 72 godziny | wiadomości hokejowe

Zawodnicy i urzędnicy przybywający do stolicy stanu, aby wziąć udział w nadchodzących Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w hokeju, powiedział w sobotę wysoki urzędnik Ministerstwa Sportu, poddawani są testom RT-PCR co 72 godziny.
Średnio 500 badań jest wykonywanych, a raporty generowane tego samego dnia przez ICMR Regional Medical Research Center (RMRC), Bhubaneswar.
„Co 72 godziny wszyscy, w tym zawodnicy, urzędnicy, personel hotelowy i asystenci biorący udział w wydarzeniu, są poddawani ponownemu testowi” – ​​powiedział R Vineel Krishna, Sekretarz Służby Młodzieży i Sportu w Odisha.
Turniej zaplanowano od 24 listopada do 5 grudnia.
Krishna powiedział, że administracja państwowa robi wszystko, co w jej mocy, aby przygotować się do płynnego przebiegu meczów: „Pracujemy nad tym, aby to międzynarodowe wydarzenie sportowe było bezpieczne i niezapomniane dla początkujących hokeistów, którzy przybyli tutaj z wielkimi marzeniami”.
Biorąc pod uwagę wiele wyzwań związanych z pandemią COVID-19, urzędnicy ds. wydarzeń kierowani przez komitet organizacyjny próbowali wprowadzić bezbłędny system testowania i śledzenia wydarzeń wolnych od incydentów, powiedział.
Powiedział, że wyznaczeni urzędnicy departamentu osobiście nadzorują cały przepływ pracy, zapewniając jednocześnie, aby nikt nie przegapił 72-godzinnego cyklu, dodając, że testowanie, śledzenie i dopasowywanie zapisów jest wyzwaniem.
„Zadbamy o to, aby proces ten przebiegał sprawnie, zgodnie z harmonogramem treningów i meczów oraz odpoczynku. Nie powinno to być dla zawodników przytłaczającym przeżyciem” – powiedział minister sportu.
Testy nabrały tempa od 15 listopada, kiedy zaczęły przybywać międzynarodowe zespoły.
Jednostka z Bhubaneswar Municipal Corporation (BMC) wraz z jednostką ze Szpitala Stołecznego stacjonuje w celu pobrania próbek w różnych hotelach, w których zakwaterowani są gracze.
W sumie opublikowano 12 jednostek. Po przybyciu na lotnisko zawodnicy są przewożeni do swoich hoteli, gdzie zespół testujący z zestawem PPE przetestuje każdego przychodzącego i odpowiedzialnego gracza.
Oprócz tego podejmowane są również środki zaradcze w przypadku zgłoszenia jakiegokolwiek incydentu. Powiedział, że Bhubaneswar był jednym z pierwszych miast, które zostały zaszczepione w 100 procentach, więc jest tam pewna ulga.
Powiedział, że kilka drużyn, w tym Indie, Niemcy, Polska, Belgia, USA, Kanada, RPA i Holandia, przybyło już do Bhubaneswar przed turniejem, a kilka kolejnych przybędzie w ciągu najbliższych dwóch dni.
To już trzeci raz, kiedy Indie są gospodarzem prestiżowego turnieju, który odbył się w New Delhi w 2013 roku i Lucknow w 2016 roku.
W wydarzeniu weźmie udział szesnaście krajów. Gospodarz i obrońca tytułu Indie należą do grupy B wraz z Kanadą, Francją i Polską.
Inne drużyny w walce to Belgia, Malezja, RPA i Chile w grupie A. Holandia, Hiszpania, Korea i Stany Zjednoczone należą do grupy C, a Niemcy, Argentyna, Pakistan i Egipt do grupy D.